فرهنگ پایداری (بازدید: 173)
سه شنبه 9/8/1391 - 1:29 -0 تشکر 570423
دانش آموز شهید سید عبدالظریف تقوی

 

 

شهید عبدالظریف تقوی

فرزند: میرفرج

تاریخ تولد: 1341

محل تولد: خلیفه ای

یگان اعزام كننده: بسیج

محل شهادت: فاو

تاریخ شهادت: 26/11/1364

زیارتگاه: گلزار شهدای سوق

پیام شهید:

«وقاتلوهم حتی لاتكون فتنه و یكون الدّین كلُّهُ لِلّه»

ای انسانهایی كه بعد از این قیام و خون ریزیها در خواب غفلت هستید و شیطان دست بر روی اعضای بدن شما گذاشته و چشمانتان را كور كرده، سعی كنید كه در این دنیا خدا را ببینید تا در آخرت كور نباشید. تقوای الهی پیشه كنید و سعی كنید گوش به فرمان امام و پشتوانة محكمی برای ولایت فقیه باشید.

دستم را از تابوت بیرون بیاورید تا كوردلان بفهمند كه چیزی با خود نبرده ام، قالب یخی را روی قبرم گذاشته تا بجای مادرم بر روی قبرم آب شده و اشك بریزد.

مختصری از حیات پرافتخار او:

شهید تقوی در سال 1341 در شهر سوق در دامان خانواده ای از سلاله سادات به دنیا آمد. با شروع انقلاب و جنگ تحمیلی كم كم از مدرسه و كتاب فاصله گرفت و راهی مدرسه عشق و شهادت در مكتب علی (ع) گردید. در مناطق عملیاتی جنوب رحل اقامت افكند و چندین بار در عملیاتها مجروح شد. سرانجام در تاریخ 26/11/1364 در منطقة عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

لذت لقاء پروردگارش افزون باد.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی