فرهنگ پایداری (بازدید: 85)
سه شنبه 9/8/1391 - 1:23 -0 تشکر 570405
زندگی نامه شهید علی اکبر هاشمی

 

سید علی اکبر هاشمی در یازدهم خرداد ماه سال 1344 در خانواده پر جمعیت که مثل بسیاری از خانواده ها در آن سال ها از وضع معیشتی
 
 
 
مناسبی برخوردار نبود ، در بندرترکمن دیده به جهان گشود و دوران ابتدایی تا پایان متوسطه را درهمان شهر سپری کرد . در طول دوران تحصیل نیز ب
 
رای تامین هزینه های خود و کمک موثر مالی به خانواده در کنار درس ، سخت مشغول به کار شد و در جهت کسب روزی حلال از هیچ کاری شانه
 
 
خالی نکرد و در تمام طول آن سال ها به کار و فعالیت ، به چشم عملی شریف و پرافتخار می نگریست.

 

شاید هنوز هم در بندر ترکمن کسانی باشند که جوان پر تلاشی را به خاطر بیاورند که گاه ماهی فروشی می کرد ، گاه بستنی می فروخت و در برخی مقاطع ساندویچ و از همان کودکی به مطالب و مفاهیم مذهبی تعلق خاطر داشت و قرآن را خوب تلاوت می کرد. در قیام شکوهمند مردم نیز با نوای رنج دیده گان و  حق خواهان هم صدا شد و حتی در این راه از سوی ماموران رژیم سلطنت هدف تیراندازی قرار گرفت . اما تقدیر چنین بود که زنده بماند و در سال 65 در جهت دفاع از کیان وطن عازم جبهه ها شود و به جهت هوش سرشار و استعداد قابل توجه در ابتدا به عنوان دیده بان و سپس به عنوان فرمانده دیده بانی و گاه در نبود فرمانده گردان به عنوان سرپرست گردان به انجام وظیفه می پردازد و در تمام مدتی که در جبهه های غرب ، سومار ، میمک و ... و در جبهه های جنوب و در قرار گاه سلمان بود حضوری تاثیر گذار و توام با خلوصی عاشقانه داشت .

بالاخره در پنجم خرداد ماه سال 67 و در همان ماهی که چشم به جهان گشود در عملیات تک دشمن( در منطقه عملیاتی شلمچه) بر اثر اصابت و انفجار گلوله توپ به درجه رفیع شهادت نایل شد. 

 

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی