فرهنگ پایداری (بازدید: 175)
سه شنبه 9/8/1391 - 1:11 -0 تشکر 570375
زیباترین سروده هستی نوشته شهیدچمران+دانلود

اگر پرستش غیر از خدا مجاز بود، علی را می پرستیدم. به خود اجازه نمی دهم كه برای شناخت علی كلمه ای بر زبان برانم و با قدرت عقل شخصیت او و زندگی پرماجرایش را تجزیه و تحلیل كنم. شناخت علی فقط به قدرت عشق میسر است و فقط عشق اجا زه دارد به حریم علی نزدیك شود. من هم فقط به قلب سوخته ی خود اجازه می دهم كه از علی سخن بگوید و فقط به حرمت عشق جرأت می كنم به علی نزدیك شود. اگر شعله ی عشق او در دلم زبانه نمی كشید، ابداً به ساحتش جسارت نمی كردم و نامش به زبان نمی راندم. ولی چه كنم كه سرتا پای وجودم در آتش عشق او می سوزد. هر وقت كه نام او بر زبان می رانم یا یاد او بر دلم می افتد، به خود می لرزم، اشك از چشمانم فرو می چكد، آتش دردناك و لذت بخشی وجودم را فرا می گیرد، در او محو می شوم، عاشقانه با او راز و نیاز می كنم، و روحم آشفته وار علی علی می گوید …

 

متن فوق بخش کوتاهی است از کتاب زیباترین سروده هستی نوشته شهید مصطفی چمران که به صورت pdf آماده شده است.

 

 

 

دانلود

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی