انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 299)
يکشنبه 7/8/1391 - 13:26 -0 تشکر 569883
قابلیت‌های قلم S Pen در گالکسی نوت ۲


دسترسی به بخش.های مختلف با Quick Commands
یکی از قابلیت.های قلم S Pen که ممکن است مورد بی.توجهی قرار بگیرد، «فرمان.های فوری» یا Quick Commands است. این قابلیت به شما امکان می.دهد که با این قلم، به.سرعت یکی از نرم.افزارهای گوشی را اجرا کنید یا به بخشی از آن دسترسی پیدا کنید. تنها کافیست کلید روی قلم را بفشارید و نگه.دارید و همزمان با آن، صفحه را به سمت بالا جاروب کنید تا پنجره Quick Commands نمایان شود. اکنون می.توانید با رسم حرف یا علامتی که قبلاً آن را تعریف کرده.اید، نرم.افزار موردنظرتان را اجرا کنید.
استفاده از OCR به.جای صفحه.کلید
گالکسی نوت ۲ دارای قابلیت «تشخیص اپتیکال حروف» یا OCR است که به شکلی عالی کار می.کند. این قابلیت در صفحه.کلید مجازی گوشی جای گرفته است. برای استفاده از این قابلیت باید قلم S Pen را بیرون بکشید تا صفحه.کلید به شکل یک مستطیل کوچک دربیاید. اکنون در این فضا می.توانید متن موردنظرتان را بنویسید و از آن در ایمیل و پیام.های متنی یا برای جستجو در وب استفاده کنید.
هشداری برای قلم!
قلم S Pen قطعاً وسیله جالبی است، ولی مشکل اینجاست که مانند دیگر قلم.های موبایل، امکان گم.شدن و جا ماندن آن بسیار زیاد است. در همین راستا، سامسونگ قابلیتی به نام S Pen keeper را معرفی کرده است تا قلم S Pen در منزلتان جا نماند. این قابلیت با استفاده از حسگر شتاب.سنج و دیجیتایزر گالکسی نوت ۲ کار می.کند. کاری که S Pen keeper انجام می.دهد این است که اگر قلم را در جای مخصوص.اش در زیر دستگاه قرار نداده باشید و بخواهید از آن دور شوید، پس از آنکه فاصله شما به اندازه مشخصی رسید این موضوع را با بوق هشداری به شما اطلاع می.دهد.
کودکان.تان را با S Note سرگرم کنید
قلم گالکسی نوت ۲ کارایی بالایی را در کارهای خلاقانه، تجاری و … از خود نشان می.دهد؛ ولی این قلم می.تواند کودکان شما را هم سرگرم کند. S Note دارای قابلیتی به نام Idea Sketch است. این قابلیت به کاربر امکان می.دهد که با نوشتن نام یک شیء، تصویر آن را در طرح خود استفاده کند (این تصاویر می.توانند از کلیپ.آرت یا … به طرح اضافه شوند).
دیدن پیش.نمایش با Air View
یکی از دلایلی که باعث شده S Pen در گالکسی نوت ۲ به چیزی بیش از یک قلم معمولی تبدیل شود این است که در برخی موارد، بدون تماس قلم با صفحه.نمایش هم می.توان از آن استفاده کرد. یکی از این موارد،. استفاده از قابلیت Air View است. این قابلیت به کاربر امکان می.دهد که با نگه.داشتن قلم بر روی آیتم.های مختلف (بدون تماس با صفحه)، اطلاعاتی را در قالب یک Pop-up مشاهده کند. مثلاً شما می.توانید چند خط آغازین ایمیل.ها را ببینید، پیش.نمایشی از تصاویر را مشاهده کنید یا اینکه از نزدیک، نگاهی به رویدادهای تقویم بیندازید. واقعاً قابلیت جالبی است!
هر جا که می.خواهید، بنویسید
با قلم گالکسی نوت ۲ می.توان بر روی هر چیزی در صفحه.نمایش یادداشت نوشت. تنها کافیست کلید روی قلم را نگه.دارید و نوک قلم را بر روی صفحه.نمایش فشار دهید و آنقدر نگه.دارید تا کناره.های صفحه برای لحظه.ای چشمک بزند. در اینجا دستگاه عکسی از محتویات صفحه می.گیرد و شما می.توانید یادداشت.هایتان را بر روی آن بنویسید.
استفاده از حساسیت فشار در قلم S Pen
اکنون که سری Note به خوبی جای خود را در بازار پیدا کرده، نرم.افزارهای بسیار خوبی را می.توان برای استفاده از قلم حساس به فشار آن پیدا کرد. دو عدد از بهترین نمونه.های این نرم.افزارها عبارتند از: Sketchbook Pro و Infinite Painter.
عکس.گرفتن از بخش.هایی از صفحه
این هم یکی از ابزارهای جالبی است که می.توانید به رخ دوستان «غیر استایلوسی» (!) خود بکشید: کلید S Pen را نگه.دارید و در همان حال، شکلی بر روی صفحه بکشید. اکنون آن بخش از محتویات صفحه که درون شکل قرار گرفته، در قالب عکسی جداگانه ذخیره خواهد شد.
به Samsung Apps مراجعه کنید
اگر به دنبال نرم.افزارهایی رسمی و تأیید شده برای S Pen می.گردید، باید به فروشگاه Samsung Apps مراجعه کنید. این کار را می.توانید مستقیماً از خود گالکسی نوت ۲ انجام دهید. همچنین یک بخش ویژه نرم.افزارهای S Pen در این فروشگاه وجود دارد. در حال حاضر، شما می.توانید از فروشگاه Google Play هم استفاده کنید، چرا که هنوز تعداد نرم.افزارهای ویژه گالکسی نوت ۲ در Samsung Apps خیلی زیاد نیست.
چپ.دست.ها از این طرف
گالکسی نوت به.طور پیش.فرض برای کاربران راست.دست طراحی شده، ولی چپ.دست.ها هم می.توانند با مراجعه به بخش تنظیمات S Pen در منوی Settings و انتخاب دست پیش.فرض، از قلم آن راحت.تر استفاده کنند. این کار، حسگر دیجیتایزر را طوری تنظیم می.کند تا با شیوه.ای که چپ.دست.ها قلم را در دست می.گیرند همخوانی داشته باشد.
3door

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی