انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 352)
پنج شنبه 4/8/1391 - 17:41 -0 تشکر 568983
کشف علمی كه راز آیه ای از قرآن را آشکار می کند

کشف علمی كه راز آیه ای از قرآن را آشکار می کند

دانشمندان معتقدند كه علامت‌هایی كه روی چهره نوزاد مانند لبخند و خنده مشاهده می‌شود نتیجه تقلید نوزاد از احساسات مادرش است. این نظریه نظریه معتبری شناخته شده است.

به نقل از سایت المسلم، نوزاد تنها چند هفته بعد از تولدش لبخند می‌زند و می‌خندد.اما بعد از استفاده از تكنولوژی سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی دانشمندان علامت‌های انسانی واقعی را در چهره جنین مشاهده كردند.  این دانشمندان زمانی كه مشاهده كردند جنین در رحم مادرش بعضا می‌خندد و بعضا گریه می‌كند بسیار متعجب شدند.

این احساسات این سوال را ایجاد می‌كند كه آیا جنین در رحم مادرش كه هنوز متولد نشده و مادرش را ندیده كه می‌خندد یا گریه می‌كند چطور مفهوم لبخند و یا گریه را درك می‌كند.

این سوال از سوی دانشمندان مطرح شد. استیوارت كامبل گفت: من نمی‌دانم چه عاملی پشت این لبخند است و نمی‌توانم به آن پاسخ دهم اما عملا باز شدن گوشه‌های لب و حركت چانه جنین را در رحم مادرش دیده‌ام. به نظر من این به دلیل فضای آرامی است كه جنین در رحم مادرش احساس می کند.

اما قرآن كریم به این سوال پاسخ داده به طوری كه در آیه اعجاز برانگیز سوریه نجم آمده است كه « و انه هو اضحك و ابکی» یعنی خداوند سبحان به جنین‌ها در رحم مادرانشان قدرت خندیدن و گریه كردن را اعطا كرده است.

 

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

شنبه 6/8/1391 - 11:54 - 0 تشکر 569445

سلام 

جالب بود 


خدا در همین نزدیکی است
شنبه 6/8/1391 - 20:37 - 0 تشکر 569590

سلام
خرسندم از اینکه با ایجاد این تاپیک اندکی از رضایت شما دوستان را جلب نمایم...
موید باشید
یا علی

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی