انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 238)
سه شنبه 2/8/1391 - 12:44 -0 تشکر 568521
باورهای غلط مردها درباره زنها

مردها تلاش زن را برای سازمان دهی، برنامه ریزی و حل مشکلات می بینند و سپس آن را به اشتباه به عنوان تلاشی از جانب زن برای کنترل مرد و بهره کشی از آن تعبیر می کنند.

به گفته روان شناسان، اغلب مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند که اغلب گله گذاری های آنان را شامل می شود.

 

شناخت صحیح و درک زن ها

به گفته روان شناسان، اغلب مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند که اغلب گله گذاری های آنان را شامل می شود. این باورهای غلط ناشی از عدم شناخت صحیح و عدم درک روحیه لطیف زن هاست و آن ها را برای شناخت بیش تر آقایان از همسرانشان بیان می کنیم:

 

هفت باور نادرست مردها درباره ی زن ها

1 - زن ها سیری نا پذیرند

2 - حفظ و نگهداری آن ها مشکل است

3 - زن ها می خواهند مردها را کنترل کنند

4 - زن ها حسود هستند

5 - زن ها زیاده از حد احساساتی هستند

6 - زن هایی که قوی و توانا هستند، نیازی به مراقبت ندارند

7 - زن ها آزادی مرد را مختل می کنند

 

باور غلط : زنها سیری ناپذیرند

مردها، تمایل و گرایش همیشگی زن مبنی بر بهبود و اصلاح کارها را با پر توقع بودن و سیری ناپذیری مزمن او اشتباه گرفته اند. این طبیعت زن است که به فکر بهبود، اصلاح و ارتقاء همه چیز است.

زنها - دست کم بیش تر آنها - بسیار کم توقع اند و می توان به راحتی با کوچک ترین چیزها خوشحالشان کرد. با یک لبخند، اظهار محبت و دلتنگی در آغوش گرفتن و ... خواهید دید چطور از شادی لبریز خواهند گشت.

 

باور غلط : حفظ و نگهداری زن ها مشکل است

واقعیت این است که حفظ و نگهداری روابط صمیمی مشکل است. زن ها می خواهند رابطه شان سالم و صمیمی باشد و بدین جهت از مردها توقع دارند برای این منظور وقت بگذارند و بر روی صمیمیت رابطه تلاش کنند.

زنها استانداردهای بالایی برای روابط صمیمی خود دارند، نه از آن رو که ایرادگیر و پرتوقع هستند، بلکه از آن جهت که عمیقاً متعهد و پایبند بوده و می خواهند که موفق باشند.

 

باور غلط : زن ها می خواهند مردها را کنترل کنند

مردها تلاش زن را برای سازمان دهی، برنامه ریزی و حل مشکلات می بینند و سپس آن را به اشتباه به عنوان تلاشی از جانب زن برای کنترل مرد و بهره کشی از آن تعبیر می کنند.

واقعیت این است که زنها می خواهند کمک کنند، ایفای نقش کنند، بهبود بخشند، ارتقاء دهند و به حساب آورده شوند.

یکی از رایج ترین شکایت های زن ها از مرد زندگی شان آن است که بیش تر مردها، در فرآیند تصمیم گیری خود، زن ها را دخالت نمی دهند. از آن جا که زن ها از این احساس بیزارند، پس تلاش می کنند تا خود را به نحوی در جریانات زندگی همسرشان وارد کنند. بدین معنا که سوال می پرسند و راه حل ارایه می دهند. مرد، علاقه و کمک همسرش را به معنای تلاش برای مداخله و سلطه جویی معنا می کند.

 

باور غلط : زن ها حسود هستند

واقعیت این است که زن ها محافظ و نگهبان روابط صمیمی و نزدیک خود هستند و می خواهند از رابطه خود با مردی که دوستش دارند محافظت کنند. نه از آن جهت که به همسر خود اعتماد ندارند، بلکه از آن رو که او را دوست دارند. به طور غریزی و فطری، زنان از هر چه برایشان ارزشمند باشد، مراقبت می کنند.

 

باور غلط : زن ها زیادی احساساتی هستند

یکی از زیباترین ویژگی های زنها این است که قابلیت این را دارند که حس کنند و احساس داشته باشند و این احساسات را نشان دهند و ابراز کنند و این موهبتی بس گران بهاست. اما باور غلط این است که نشان دادن احساسات ،کیفیتی ضعیف تر و ناخواستنی تر از پنهان کردن احساسات می باشد. این همان پیامی است که اغلب مردها در کودکی و هنگامی که پسربچه ای بودند دریافت کرده اند. این که گریه نکردن، بهتر از گریه کردن است. خشن و قوی بودن، بهتر از ترسو بودن است. مستقل بودن بهتر از نیازمند بودن است.

بنابراین مردها، اغلب احساسات طبیعی زن ها را به غلط ،ضعف نفس تلقی می کنند و توانایی آنها را در حس کردن و احساس داشتن را به زیاده روی احساسی تعبیر می کنند.

مردها معمولاً زن را متهم می کنند که زیاده از حد احساساتی هستند. به این دلیل که مسیولیت گفتار یا رفتار نامهربانانه و احیاناً خشونت آمیز خود را نپذیرند.

بیشتر زن ها زیادی احساساتی نیستند، بلکه فقط احساساتی هستند! مردها هم همینطور. اما نمی توانند به راحتی احساسات خود را نشان دهند یا ابراز کنند. حقیقت آن است که مردها به همین دلیل زن ها را بسیار دوست دارند، همین حساس بودن، احساساتی بودن و توانایی حس کردن زن، دلیل آن است، زیرا همین احساساتی بودن زنهاست که به آنها امکان می دهد به مردها محبت بورزند و چنین احساسات خوبی را در آنها تولید کنند.

 

باور غلط : زن های قوی نیازی به توجه و مراقبت ندارند

اشتباهی که مردان مرتکب می شوند این است که قدرت و توانایی را با خودکفایی اشتباه می گیرند. صرف این که زنی قوی و با اعتماد به نفس است به این معنا نیست که هیچ گونه نیازی ندارد و اصلاً به این معنا نیست که به شخص توانمند و نیرومند دیگری نیاز ندارد و این گونه نیست که هرگز خسته، ترسیده، وحشت زده و بی رمق نمی شوند.

واقعیت این است که اگر زنی به تنهایی هم قادر به انجام تمام کارها باشد، باز دوست دارد قدرت، توان، حمایت و مراقبت مردش را حس کند. هر قدر هم زنی قوی و مستقل باشد، همچنان نیاز دارد که احساس کند به طرق مختلف از او مراقبت می شود.

 

باور غلط: زن ها آزادی مرد را مختل می کنند

مردها اغلب به اشتباه، درخواست های طبیعی و منطقی زن ها را مبنی بر شرکت در رابطه، با تلاش زن برای سلب آزادی مرد اشتباه می گیرند. زن ها دوست دارند روابطی متعهدانه و صمیمانه ایجاد کنند.

هر کسی به مجرد این که به رابطه ای وارد می شود، مقادیری از آزادی های شخصی خود را از دست می دهد. چرا که از حالا به بعد شخصی که با او رابطه برقرار کرده اید، به آنچه می گویید یا رفتار می کنید، واکنش نشان خواهد داد.

آزادی واقعی به این معنا نیست که چه کارهایی می توانید بکنید و چه کارهایی نمی توانید بکنید. بلکه به معنای آزادی در محبت ورزیدن آن هم بدون ترس و دریافت کردن بدون مقاومت و دادن و بخشیدن بی دریغ می باشد.

زن ها هرگز سعی ندارند چیزی را از مرد سلب کنند. برعکس آنها می خواهند محبت، فداکاری، از خودگذشتگی، تعهد، پایبندی و وفاداری خودشان را به مرد هدیه کنند. تمام تلاش های یک زن برای ایجاد رابطه با همسرش و صمیمی بودن و حل مشکلات است نه برای سلب آزادی از مرد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 2/8/1391 - 22:43 - 0 تشکر 568594

سلام
اول تشکر میکنم بابت مطلب مفیدتون

در بحث باور های نادرست اقایون در مورد خانم ها

1اینکه خانم ها سیری ناپذیر هستند درست نیست اما باید به اقایون در مورد اینطور فکر کردن کمی حق داد چون اصولا اقایون  بسیار بسیار خونسرد با مسائل برخورد میکنن و حتی به بزرگترین مشکلات هم به چشم فاجعه نگاه نمیکنن اما خب اصولا خانم ها مسائل رو بزرگ میکنن وخب طبیعیه به مشکلات بیشتر رسیدگی میکنن به خاطر همین مطلب
 اما در کل مدیریت خانم ها واقعا خوب هست یعنی اگر بخوان مدیریت مساله ای رو بدست بگیرن قطعا موفق میشن و تمایل به مدیریت کردن مسائل در خانم ها حتما این نیست که خانم ها میل به احاطه و ریاست به همه امور رو دارن


2اینکه حفظ و نگه داری خانم ها مشکل هست بستگی داره به اینکه از چه دیدگاهی به مساله نگاه بشه طبیعتا خانم ها خیلی ظریف تر  از اقایون هستند و خب در بیشتر موارد از دقت خیلی خیلی بالایی هم برخوردارن و خب چون رفتار و احساس منحصر به خودشون رو دارن باید به طبیعت و منحصر به خودشون و احساساتشون باهاشون رفتار کرد
این مثل قضیه اهن و شیشه میمونه طبیعتا شیشه به خاطر اسیب پذیر بودن خیلی خیلی بیشتر از اهن نیاز به مراعات و نگه داری داره و شرایط و اقتضای خودش رو میطلبه


3اینکه خانم ها میخوان اقایون رو کنترل کنن هست اما خیلی کم /اینکه خب مدیریت و حل یک سری از مشکلات فقط به دست خانم هاست رو نمیشه نادیده گرفت یعنی در کل نقش موثر خانم ها رو نمیشه نادیده گرفت خب این طبیعیه خانم ها سعی کنن روی یک سری مسائل احاطه داشته باشن که خب نباید این سو تعبیر ایجاد بشه که خانم ها میخوان اقایون رو کنترل کنن


4حسادت در وجود انسان هست که منحصر به زن یا مرد نیست اما در خانم ها بیشتر هست .و متاسفانه همین عامل .باعث طلاق  و فروپاشی زندگی بسیاری از خانواده ها شده

5اینکه خانم ها زیاده از حد احساسی هستند درست نیست اما در کل خانم ها احساساتی هستند و چون اقایون به مقدار کمتری به احساسات وابسته هستند به این دید بهش نگاه میکنن

6هیچ انسانی نیست که نیاز به مراقبت نداشته باشه مخصوصا در بحث ازدواج .که زندگی مشترک یک اصل دو طرفه هست بین زن و مرد و اینها باید در همه چیز زندگی مشترک باشن مخصوصا در پشتیانی کردن این فقط به خانم هایی که قوی و توانا هستند ختم نمیشه بلکه اقایون هم همینطور هستند هر دو طرف نیاز به مراقبت و محبت بیشتری از جانب هم هستند تا انگیزه کافی برای توانایی وقدرت رو پیدا کنن

7همه مخصوصا اقایون باید بپذیرند وارد شدن از تجرد به تاهل تغییرات زیادی به زندگی وارد میکنه .و مهم ترینش مسئولیت سنگین یک زندگی هست که باید چرخش بچرخه طبیعتا این منطقی هست که به خاطر این امر بخش زیادی از ازادی ها به خصوص  در اقایون سلب میشه و در خانم ها یک حس انتظار داشتن پیش میاره که خب اقایون باید بیشتر به فکر زندگی باشن و حقیقتا انتظار منطقی هست در کل این مطلب مفیدی بود اما  به خاطر گستردگی و اهمیت مساله هر کدوم از این مباحث پرداخت بیشتری رو میطلبن که خب انشاءلله در فرصت های اینده و به صورت یکی یکی در موردشون حرف میزنیم

                                                                                                   ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم / در ره عشق جگر دار تر از صد مردیم
هر زمان عطر خمینی به سر افتد ما را / دور سید علی خامنه ای میگردیم

پنج شنبه 4/8/1391 - 11:24 - 0 تشکر 568958

سلام
به نظر من هیچ خصوصیی چه در زن و چه در مرد را نمیشه گفت صد در صد وجود داره
شاید در مورد عاطفه و حس مادری قطعا خانمها عاطفشون بیشتره و یا آقایون کمتر عاطفه دارن
ولی بقیه مسائل مثل صبر و حسادت و پر حرفی و مسائل دیگه را نمیشه گفت فقط در خانمها هست و یا فقط در آقایون وجود داره همه اینها به نظرم بستگی به سطح تربیت و ژنی هستش که از پدر و مادر به ارث میرسه
و نمیشه قطعی گفت زنها این خصوصیات و دارن و مردان فلان خصوصیات .

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی