انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 615)
چهارشنبه 20/6/1387 - 22:43 -0 تشکر 56840
در کشاکش مرگ

 کوتوله ی سفید

خورشید طی 730 میلیون سال بعد 2.7 برابر درخشان تر و 2.3 برابر بزرگتر از حال حاضر می شود . منظومه ی شمسی در آن زمان به واقع غیر قابل سکونت می شود . ناهید و زمین دو قلوهای سولفوری می گردند و مریخ یک بیابان سوزان می گردد . اقمار مشتری همچنان یخ زده هستند ، اما ذوب شدن آنها نزدیک است . خورشید پس از 590 میلیون به مرحله تبدیل به یک غول سرخ وارد می شود و مراحل بعدی بسیار شدید تر از هر آنچه تا کنون بوده می شود . هر نشانه ای که در سیاره ی ما وجود داشته مدتهاست ذوب و دوباره کریستال شده اند و به فراموشی سپرده شده اند .

خورشید در نزدیکی به پایان رسیدن هلیم خود به یک کوتوله سفید با هسته ای از کربن و هیدروژن تبدیل می گردد . در این زمان لایه های خارجی خورشید دوباره بزرگ و سر می شوند و خورشید برای دومین بار به یک غول سرخ مبدل می گردد .

تا اینجا همگی با قضیه آشنا هستین و مقدمه ای بود برای بیان مرگ ستاره ی خورشید اما حالا طرح فرد آدامز از دانشگاه میشیگان و دان کریکانسکی از دانشگاه کالیفرنیا سانتا کروز که در سال 2000 به صورت گروهی آماده شده است به نوعی گرمای افزاینده ی خورشید یا غول سرخ در چند میلیارد سال آینده تثبیت نمایند . گفته های زیر از زبان خودشان است .

کلید این طرح زمان بسیار طولانی است که پیش رو داریم . ما نشان دادیم که تنها با مصرف کمی انرژی طی هزاران  یا میلیونها سال می توان جرم بزرگتری از کمربند سیارکی و یا کوییپر را به گونه ای مانور داد که پی در پی گذرهای نزدیکی از زمین و مشتری داشته باشد ، به گونه ای که بخشی از انرژِی عظیم مداری مشتری را به زمین منتقل نمایند . چنین گذری در هر 10000 سال کافیست تا مدار زمین را با سرعت کافی به سمت خارج حرکت داد تا با درخشندگی افزاینده خورشید مقابله کند .

من این مقاله رو سال پیش مطالعه کردم که از سایت هوپا گرفته بودم برام جالب بود ، البته این تکه ای از مقاله ی چند صفحه ایست که در همین میزان از طرح مقابله با گرمای خورشید گفته شده و واجب دیدم در اینجا قرار دهم و نظر شما رو در مورد اینکه آیا این امر امکان پذیر است بدانم .

با تشکر

چهارشنبه 20/6/1387 - 23:51 - 0 تشکر 56849

به نظرم بهتر بود مقاله رو  کامل میذاشتی. من تو هوپا گشتم ولی پیدا نکردم.

ولی نظرم تا همین حد که نوشته بودی :

 چون بازه زمانی که گفته شده خیلی زیاد بود شاید بشه. ولی اومدیمو زمینو خارج کردیم .

کجا میخوایم که بره , نزدیکترین ستاره به زمین غیر از خورشید از صورت فلکی جنوبی,  قنطورس یا آلفا نام دارد.  که 7/4 سال نوری از زمین فاصله دارد . بد نیست بدانیم که یک سال نوری برابراست با ده هزار میلیارد کیلومتر!! برای اینکه تجسمی از این فاصله در ذهن خود داشته باشید ، یک نقشه نجومی را در نظر بگیرید ، که در آن فاصله زمین و خورشید از یکدیگر یک سانتیمتر است در این صورت ستاره آلفا در دو هزار و پانصد متری کره زمین خواهد بود !

 پس فکر نکنم ما بتونیم منبع نوری مطمئن تر از خورشید تو اون مذت پیدا کنیم و همه تو همون

 زمینی که به دسته خودمون از مدارش خارج کردیم فسیل میشیم.

به نظرم به جای دستکاری تو منظومه شمسی تو جستجوی جایی برای زندگی خارج از زمین باشیم.

         زندگی زنگ تفریح است             ساعت بعد حساب داریم....
پنج شنبه 21/6/1387 - 8:40 - 0 تشکر 56918

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

مطلب جالبی بود...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی