ورزش و تندرستی (بازدید: 86)
دوشنبه 1/8/1391 - 9:29 -0 تشکر 568223
مصاحبه علیرضا دبیر را چند بار بخوانید

علیرضا دبیر، دارنده مدال طلای المپیک سیدنی پس از مدت ها سکوت در مصاحبه ای بلند با خبر آنلاین شرکت کرد و حرف های تامل برانگیزی درباره مشکلات ورزش ایران بر زبان آورد.

دوشنبه 1/8/1391 - 9:29 - 0 تشکر 568224

علیرضا دبیر، قهرمان نامی سابق کشتی آزاد ایران و جهان در بخشی از مصاحبه اش با خبر آنلاین گفت: «برای ورزش ایران و نماد آن که کمیته ملی المپیک است، باید فردی در رأس امور آن باشد که اولا چهره بین المللی داشته باشد و مردم به او علاقه و اعتماد داشته باشند و بدیهی است چنین آدمی با این ویژگی ها می تواند سفیر خوبی در مجامع بین المللی باشد و در ثانی در خیلی از تنگناها که سیاسیون نمی توانند نقشی ایفا کنند، این فرد شناخته شده ورزشی به خاطر شخصیت حقیقی و حقوقی که دارد، روابط را بهبود می بخشد. درواقع ما باید به دنبال چنین مدیرانی باشیم و انصافا آقایان عباسی و علی آبادی چنین ویژگی هایی نداشته و ندارند.»

دوشنبه 1/8/1391 - 9:32 - 0 تشکر 568225در همین راستا بد ندیدیم نکاتی را به جناب علیرضا دبیر یادآور شویم:
1- لطفا از دست ما دلخور نشوید، ولی لزومی ندارد فردی که در رأس کمیته ملی المپیک به عنوان نماد ورزش ایران قرار می گیرد، چهره بین المللی داشته باشد. همین که چند عکس قد و نیم قد از آن فرد در مطبوعات چاپ شود و تلویزیون هم چهره طرف را کنار چند چهره بین المللی و معروف نشان بدهد، کافی است. حالا شما می توانید از ارتفاع بالا به همه چیز نگاه کنید چون به همین سادگی به یک شخصیت بین المللی تبدیل شده اید. علاقه و اعتماد مردم هم به مرور جلب خواهد شد و اگر هم نشد، چندان مهم نیست!
2- گفته اید در خیلی از تنگناها که سیاسیون نمی توانند نقشی ایفا کنند، این فرد شناخته شده و بین المللی ورزشی به خاطر شخصیت حقیقی و حقوقی که دارد، می تواند روابط را بهبود ببخشد. لابد ماجرای امیررضا خادم و کاندیدا شدن قهرمان سابق کشتی آزاد جهان در انتخابات فیلا به گوش شما نخورده یا اینکه داستان سفر مارکوپولویی و بی نتیجه این بنده خدا را فراموش کرده اید؟ اگر چنین فرد شجاع و شناخته شده ای در ورزش پیدا شد که بخواهد جای سیاسیون را بگیرد و بعد از افتادن در دست اندازهای اهالی سیاست و سنگ هایی که جلوی پایش انداخته می شود، حتی شخصیت حقیقی خود را از یاد نبرد، آنگاه حق را به شما می دهیم!

3- سعی کنید من بعد به دنبال مدیران ورزشی شناخته شده در ورزش نباشید و پای ویژگی های آقایان عباسی و علی آبادی را وسط نکشید، چرا که در ورزش این مملکت همه چیز تصادفی است و تکیه زدن بر صندلی های ورزشی نیازی به ویژگی خاصی ندارد!

***

دوشنبه 1/8/1391 - 9:33 - 0 تشکر 568226از شوخی گذشته اعتراض علیرضا دبیر به دکتر عباسی و مهندس علی آبادی نیست. بلکه بیشتر اعتراض قهرمان سابق المپیک به کسانی ربط پیدا می کند که پای سیاسیون را به ورزش می کشانند.
انتخابات ریاست کمیته ملی المپیک نزدیک است و شرایطی که در حال حاضر برای ورزش ایران پیش آمده و باعث تعلیق چند فدراسیون کشورمان شده، از جهات مختلف حایز اهمیت است.
حدود دو ماه دیگر انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار می شود و به اعضای مجمع این انتخابات پیشنهاد می کنیم نه یک بار بلکه چند بار حرف های تکان دهنده و عمیق علیرضا دبیر را از نظر بگذرانند و آنگاه برای انتخاب فردی لایق، شایسته و کاردان با خود خلوت کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی