• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 178)
دوشنبه 1/8/1391 - 9:24 -0 تشکر 568220
تاسف برای همبازیان قدیمی علی دایی

یر گرفته از http://radnews.ir/Detail/885/

لفظ «تلخک» در اصل لقب مسخره کریم شیره ای بوده و برای همه مسخرگان استفاده می شود. این کلمه در طی قرن ها به صورت «طلخک»، «طلحک»، «دلخک» و سرانجام «دلقک» تغییر شکل داده است.
و اما در کتب تاریخی آمده است: به احتمال فراوان کاف آخر کلمه «دلقک» از نوع کاف تصفیر یا تحقیر فارسی است، اما باقی کلمه یعنی دلق به چه معناست؟ لفظ معهود عربی دلق به معنی خرقه در این مقام بی معنی است، ولی در لغتنامه معین دلقک 1- به معنای کسی است که در دربارهای قدیم کارهای خنده آور برای تفریح دیگران می کرد؛ لوده، مسخره. 2- کسی که در بندبازی و نمایش های سیرکی ادای هنرپیشه اصلی را درآورد و بدین وسیله مردم را بخنداند؛ یالانچی.

دوشنبه 1/8/1391 - 9:25 - 0 تشکر 568221گفتنی است کریم شیره ای دلقک دربار ناصرالدین شاه نیز معروف ترین تلخک تاریخ ایران زمین به شمار می رود.
و اما با این مقدمه نسبتا بلند بد نیست بدانید: چند صباحی است «سامان گوران» بازیگر اخراجی سریال خنده بازار در محافل فوتبالی و هنری حاضر شده و صحنه تصادف علی دایی را به سخره می گیرد تا باعث خنده جماعت شود. تصادفی که نه تنها نگرانی مردم کشورمان را به همراه داشت، بلکه پیام های بسیاری از آن سوی آب ها به مقصد ایران ارسال شد تا بار دیگر عظمت و بزرگی نام علی دایی بر همگان ثابت شود.
متاسفانه در کشورمان به علل چندی که یک نمونه اش کم سوادی و نمونه دیگرش حسادت است، تلخک ها به جای خندیدن همراه مردم و خنداندن خلق الله از طریق لطیفه، مثل ها، داستان ها و طنزهای فاخر به طنز شفاهی پرداخته و هر چیزی را به استهزاء می گیرند، ولو آنکه آن چیز یک نقص خدادادی باشد.
ناگفته پیداست خداوند متعال در وجود هر یک از آفریده های خود نقصی گذاشته که در برخی موارد پنهان است و در برخی موارد دیگر بارز. بر همین اساس در اینجا بی مناسبت ندیدیم به سه موضوع درباره مورد تمسخر قرار دادن نقص خدادادی علی دایی اشاره کنیم.

دوشنبه 1/8/1391 - 9:26 - 0 تشکر 5682221- با سامان گوران کاری ندارم، زیرا در مطلع این مطلب به طور مفصل درباره معنای لفظ «تلخک» که برای همه مسخرگان عالم استفاده می شود، حرف زدیم و نوشتیم. درواقع چنین اشخاصی آنقدر ارزش ندارند که وقت گران بهای خود را با قلم زدن درباره آنها هدر دهیم.
2- پریروز علی فتح ا...زاده و سایر دوستان در جشن استقلالی ها به لودگی سامان گوران خندیدند. دیروز علی انصاریان و بهروز رهبری فرد در یک محفل ورزشی – هنری به تقلید صدای علی دایی، همبازی قدیمی خود قهقهه زدند و امروز می بینیم که فیروز کریمی هم به این جمع ملحق شده و با تماشای مسخره کردن همکار خود، ریسه می رود و غش می کند. برای این اتفاقات شما واژه ای بهتر از تاسف سراغ دارید؟
3- غرض ما از ذکر صریح نام یاران سامان گوران که احتمالا در آینده تعداد آنها اضافه نیز خواهد شد، نصیحت، پند و اندرز نیست و مقصود ما یادآوری بزرگی نام علی دایی است. دوستان و یاران سامان گوران چه بخواهند و چه نخواهند، علی دایی نماد فوتبال این مملکت یا به عبارت بهتر شناسنامه بین المللی این رشته در ایران به شمار می رود و خیلی ها به موقعیت شهریار حسادت کرده و می کنند. انتظار هم نمی رود همبازیان قدیمی و همکاران فعلی علی دایی به مجالس لودگی سامان گوران نروند یا جلوی خنده های بلند و توجه برانگیز خود را بگیرند، بنابراین ضمن اظهار تاسف مجدد برای این قبیل دوستان به شخص علی دایی یادآوری می کنیم: «همان طور که پدر بزرگوارتان مرحوم حاج ابوالفضل دایی به شما وصیت کرده، آدم بزرگ دشمنان بزرگ دارد و باید هم بزرگ فکر کند و خوددار باشد.»

دوشنبه 1/8/1391 - 14:21 - 0 تشکر 568286

با نام خدا و سلام

یاد نگرفتیم با هم بخندیم و به هم می خندیم متاسفانه

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 1/8/1391 - 22:28 - 0 تشکر 568359

teachman گفته است :
[quote=teachman;521731;568286] با نام خدا و سلام

یاد نگرفتیم با هم بخندیم و به هم می خندیم متاسفانه


متاسفانه این چنین است برادر
و این است رسم نا رفیقان

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی