انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 1588)
چهارشنبه 20/6/1387 - 18:6 -0 تشکر 56762
شباهت ازدواج و سربازی

سلام

اینم یه مطلب خو ب و مفید و بدربخور ...

هدیه به همه ی اقایون تبیانی.....

 

 

 

 

آقایان ، آقا پسرها ، مردان مجرد و متاهل ، افراد ذكور جامعه ...

آیا تا كنون با خود اندیشیده اید كه به چه دلیل خدمت مقدس سربازی اجباریست ؟

چرا از قدیم و ندیم گفته اند كه تا خدمت نروی مرد نمی شوی ؟!

چرا اكثر مردان موفق ، عامل اصلی این موفقیتشان را ۲ سال خدمت سربازی می دانند ؟!

چرا ۹/۹۹درصد خانواده های دختر دار حاضر نیستند به پسری كه هنوز خدمت نرفته دختر بدهند ؟!

و چرا اكثر پسرهایی كه قبل از سربازی رفتن زن می گیرند در آینده با مشكلاتی مواجه می شوند؟!

هدف از طرح این سوالات ، آماده كردن ذهن شما خوانندگان محترم جهت پی بردن به عمق فاجعه میباشد !

پاسخ تمام سوالات فوق در یك جمله خلاصه می شود و آن این است كه ( خدمت سربازی یك دوران آموزشی و تمرینی است جهت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر آقایان مجرد با زندگی زناشویی ! )بله ، درست شنیدید . شباهت های انكار ناپذیر میان خدمت سربازی و زندگی زناشویی آنقدر زیاد است كه از دیرباز ، در اكثر كشور های دنیا خدمت سربازی اجباری را قرار دادند تا تمام افراد ذكور جامعه ، قبل از افتادن به دام ازدواج ( ببخشید ! منظورم قبل از متاهل شدن بود ) برای ۲ سال طعم زندگی مشترك را بچشند تا در ۱۰۰ سال آینده ، زیاد احساس رنج و عذاب نكنند !

و اما شباهتهای میان خدمت سربازی و زندگی زناشویی برای آقایان :

۱- چه در خدمت سربازی و چه در زندگی زناشویی ، چه بخواهی و چه نخواهی كچل خواهی شد و یا بعبارت بهتر ، كچلت خواهند كرد ! البته این كچلی در خدمت سربازی توسط ماشین اصلاح و در زندگی مشترك توسط عواملی چون : استرس شدید ، سوء تغذیه ، كندن بصورت لاخ لاخ توسط همسر ، چپ شدن ماهیتابه روغن داغ روی سر و ... صورت می گیرد ! نا گفته نماند كه این كچلی در آقایان به نسبت نوع مو ، جنس ریشه مو ، عوامل ارثی و ... متفاوت است ولی به هر حال به قول معروف : دیر و زود داره ولی بالاخره هممون كل پا می شیم !


۲- شباهت بعدی در زمینه داشتن فرمانده و بعبارتی ، فرمانبردار شدن است ! به محض ورود به پادگان

۳- شباهت سوم در این نكته اقتصادی خلاصه می شود كه چه سرباز و چه مرد متاهل ، میزان پولی كه در آخر برج به دست او خواهد رسید ، فقط به میزانیست كه كفاف بر طرف كردن نیازهای اساسی او را بدهد و چیزی جهت پس انداز كردن و یا خرج كردن در زمینه هایی غیر از نیازهای اساسی نخواهد ماند و در این میان ، سرباز و مرد متاهل ، هر چقدر هم كه جان بكنند و عرق بریزند ، فرقی به حال فرمانده یا همسرش نخواهد كرد و باطبع تاثیری در جهت افزایش مستمری آنان نخواهد داشت ، بعبارت بهتر ، در هر دو جا یكی باید كار كنه تا اون یكی حال كنه !

۴- از دیگر شباهتهای موجود میان این دو قشر آسیب پذیر جامعه ، شباهت در آرزو كردن است ! بدین معنا كه هر پسری پس از ورود به پادگان و خانه بخت است كه قدر زندگی در خانه پدری را می فهمد از اعماق وجودش و با تمام اعضا و جوارحش آرزو می كند كه ای كاش هنوز هم در كنار پدر و مادرش بسر می برد و ایضا خودش را نیز لعنت خواهد كرد كه چرا قدر آن روزهای شیرین را ندانسته است ! چرا كه در پادگان و خانه مشترك دیگر كسی غذای مفت به او نمی دهد ، لباسهایش را نمی شوید و اتو نمی زند ، كسی نازش را نمی كشد و ... و فقط خود اوست كه مسئول انجام تمام كارهای شخصی اش و نیز كارهای چند نفر دیگر می باشد !

۵- از دیگر شباهتها می توان به این نكته اشاره كرد كه اكثر سربازی رفته ها و اكثر مردان متاهل متفق
القول هستند كه در این ایام ، هر روز به اندازه یكسال برای آنها می گذرد و ثانیه ها حكم ساعت را پیدامی كنند كه به احتمال زیاد دلیل آن ، مواردی مشابه موارد فوق می باشد !


۶- و در نهایت اینكه چند ماه پس از آنكه كارت پایان خدمت یا قباله ازدواج را دریافت كردید ، صدای خواندن این شعر معروف در گوشتان خواهد پیچید كه : ( گول خوردی آی گول خوردی ! )زیرا آن موقع است كه تازه دوزاریتان جا می افتد كه با این كارت و قباله نه كاری به آدم می دهند و نه وام ازدواج و نه خیلی از چیزهای دیگر كه شما را به بهانه آنها در این راه وارد كرده بودند ، پس متوجه خواهید شد كه تنها مورد استفاده ای كه برای شما خواهند داشت این است كه می توانید از آنها برای امانت دادن به كلوپ جهت كرایه فیلم استفاده نمایید !!!
و یا منزل مسكونی مشترك ( خانه بخت ) ، هر مردی یك فرمانبردار بی چون و چرا محسوب می شود كه اگر طالب جان و سلامتی جسمی و روحیش می باشد ، باید تمام فرامین فرمانده و یا همسر خودرا بر روی تخم چشمانش بگذارد و هر گونه تخطی از دستورات فرمانده و همسر ، پاسخی جز گلوله ، حبس ، اضافه خدمت ( در خدمت سربازی ) و افتادن توی سماور پر از آب جوش ، هدف قرار گرفتن با ساتور ، رفتن دست توی چرخ گوشت ، پرت شدن از پنجره طبقه هفتم به بیرون ، گشنگی و تشنگی كشیدن و ... ( در زندگی زناشویی ) نخواهد داشت !

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

چهارشنبه 20/6/1387 - 20:30 - 0 تشکر 56806

با سلام

خیلی دوست داشتم برای یک بار هم که شده شما خانم ها رو ببرن سربازی ببینم چی شکلی میشید؟

پنج شنبه 21/6/1387 - 0:17 - 0 تشکر 56855

خوب بود .ممنون

پنج شنبه 21/6/1387 - 3:56 - 0 تشکر 56888

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست

با سلام به همه دوستان خوبم .

اما در مورد بحث سربازی خیلی چیزها می شه .

اینکه خانمها را کمتر توی بازی های جامعه راه می دهند ،

اون وقت هست که اینجوری می گند که حتما لازمه مردا برن سربازی تا بتونن ازدواج کنند و توی پادگان خونه سرباز بشند .

خوب این هم یه جور طرز تفکر هست دیگه .

وگرنه من خیلی از مردها را می شناسم که از اینکه سربازی شون رو خریدند و عوضش رفتن درس خوندن و با سن کمتر به جاهای بهتری دست یافتند خیلی راضی هستند .

دکتر مهندس هایی برای خودشون شدند که در حد پرفسور ها حرف می زنند .

تازه اون وقت خیلی از دختر خانم ها هر شب آرزو می کردند که یه روزی با این مرد با پشتکار و خیلی مهندس و اینا ازدواج کنند .

بقیه شم که همه تون می دونید .

دیگه لازم نیست من بگم .

اما اگر هیچ کدومتون نمی دونید .

خوب باز هم لازم نیست من چیزی رو که شما اصلا نمی دونید بگم .

اگر هم بعضی ها می دونند و بعضی ها نمی دونند اونهایی که می دونند به اونهایی که نمی دونند اطلاع بدهند .

همیشه شاد و طناز و پیروز باشید . 

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
پنج شنبه 21/6/1387 - 8:7 - 0 تشکر 56911

مطلب قشنگی است وتا حدود زیادی واقعیت جامعه است اما تاحدودی هم بدبینانه است وموجب فراری دادن جوانها از ازدواج وبه تبع آن باعث روابط نامشروع ویا...در جامعه می شود.بهتراست بالمقابل ازدواجی را هم با همین بیان به تصویر کشید که سر شار ازآرامش وموفقیت بر ای طرفین باشد ...وهمچنین ازدواجهایی که مردان از زنان توقع کلفتی دارند وصدای زنان نیز در نمی آید...شاید نویسنده محترم(حس غریب) این قسمت را مهمتر دیدند چون مطلب در قالب طنز است مورد اشکال جدی قرار نمی گیرد اما برای اینکه جامعه خود را روشن نماییم بایدگزینه های مختلف بحث را در نظر بگیریم یعنی:خانواده های مرد سالار، خانواده های زن سالار و...وآنگاه به نقدآندو بپر دازیم وراهکار ارائه دهیم....

پنج شنبه 21/6/1387 - 8:51 - 0 تشکر 56920

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

ای بابا، دست رو دلم گزاشتین، تازه داشتم فراموش میکردم که چجوری گول خوردیم، رفتیم سربازی اولش گفتن سه ماه آموزشی هست، همه فکر میکردیم سختیش همین سه ماه هست، تموم شد دیدیم نه 17 ماه مونده از اون 3 ماه سختر، این 17 ماه تموم شد، کلی کیف کردیم، آخ جون تموم شد، بعدش دیدیم نه، اینا دست گرمی بود، یه مشکل بزرگی به اسم ازدواج جلومون هست که، اینا تمرینی بود برای این مشکل، ولی سربازی خیلی باحاله سخت هست ولی خیلی خوبه، شاید دو سال وقتم تلف شد ولی خیلی چیزها به من یاد داد، پس نمیگم وقتم تلف شد، همین سربازی بهم یاد داد برم دانشگاه، اگر کسی بتونه با مشکلات سربازی بجنگه و موفق و پیروز بیرون بیاد، مطمئن باشین تو ازدواج هم موفق میشه، ولی اگر زیر اون مشکلات زانو بزنه، و نخواد بلند بشه شکست سنگینی تو زندگی میخوره، مطلب خانم حس غریب شاید طنز بود ولی با واقعیت خیلی نزدیکه، ممنون بابت مطلب زیباتون.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
جمعه 22/6/1387 - 0:21 - 0 تشکر 57115

خانوم کوچولو

این که ما میریم سربازی واسه اینکه شما زنا وقتی ازدواج میکنید بتونید به یه ستون محکم تکیه کنید

من که خودم معاف شدم ولی الان ستون 2 3 نفری هستم

/m\شيطان روزي بامن چنين گفت:خدارانيز دوزخي ست.دوزخ او عشق به انسانهاست/m\

/m\  با آدميان زيستن دشوار است زيرا خاموش ماندن بسي دشوار است /m\

ديگه امضا کردن از ما گذشته poria_sercher_eshgh@yahoo.com

جمعه 22/6/1387 - 1:57 - 0 تشکر 57136

به نام خدا

ســـلام

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
جمعه 22/6/1387 - 14:46 - 0 تشکر 57248

سلام رووفقا ... راستش من که خیلی سوختم واسه این تاپیک هه هه البت به من مربوط نمیشه کی میره سربازی و کی نمیره چون ما که کلامون رو هواست . اما عرق ملی گرایی به دوستان ذکور اجازه نداد جوابی ندم برای این مسئله خدمت دوستان علی الخصوص اینکه خیلی دوست داشتم این خوشحالی مفرط همچین بخوره تو پر بعضیا که کلا سعی نکنند رفقای ما رو بپیچونند .....بله


"" قایان ، آقا پسرها ، مردان مجرد و متاهل ، افراد ذكور جامعه ...آیا تا كنون با خود اندیشیده اید كه به چه دلیل خدمت مقدس سربازی اجباریست ؟ ""
آری اجباری که همکنون 99 درصد اقایان محترم توانایی فرار از زیر ان را دارند . ببینید و غصه بخورید و شکایت کنید اما درست میشه . نگران نباشید

""چرا از قدیم و ندیم گفته اند كه تا خدمت نروی مرد نمی شوی ؟! ""
شایعه ای بیش نبوده است . از قدیم و ندیم صحبتهای خاله زنگی رو زیاد کلاغها این طرف و ان طرف رواج میدادند (اگه این اطلاعات قوی بود...)

""چرا ۹/۹۹درصد خانواده های دختر دار حاضر نیستند به پسری كه هنوز خدمت نرفته دختر بدهند ؟!""

چون صف های دو سه هزار متری خواستگاری پشت در خانه ها ایجاد شده است!! ههههه

""چرا اكثر پسرهایی كه قبل از سربازی رفتن زن می گیرند در آینده با مشكلاتی مواجه می شوند؟!""

تلافی بعضی امور رو در میارند . تازه نمیدونید که ....
آی کیف میده آدم تو خماری یه حرف بمونه هه هه


اما در کل بازم خوش به حال این پسرا که جایی هست که مرد بشند . ایول واقعا .... دخترا که بندگان خدا تا اخر عمر باید در دختر بودن خود بسوزند و بسازند . دریغ از توانایی پاک کردن نیم کیلو سبزی خوردن . طوری نیست . ما که مشکلی نداریم . همه کارا رو میکنیم این نیم کبلو سبزی هم روش . ایشالله اینم درست میشه هههههه

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
يکشنبه 24/6/1387 - 16:33 - 0 تشکر 57729

سلام

به به!! به به!! می بینم که .... بعله ... دوباره کل دختر پسریه. آقا اگه گذاشتین ما سرجامون بشینیم و مثل بچه آدم به مشاعره طنزمون برسیم !! من هی نمیخوام وارد این وادیا بشم شما نمیذارین، هی کل کل راه می ندازین ... منم که ... حساااااس... اصلاً نمیتونم اینجور وقتا کوتاه بیام.

آخه اصلاً تا حالا فکر کردین چرا اول باید برید سربازی بعد ازدواج کنین؟ واسه اینکه قراره با یکی خیلی بهتر از خودتون زندگی کنین و باید بلد باشین چظور بهش احترام بذارید و ازش فرمون ببرید. بعله جونم.... یاباید برید با تحصیلات عالیه بیاید که صلاحیت این همزیستی رو پیدا کنید یا اینکه به معنای واقعی آدم بشید (شوخی).

یه موقعی داداشم تو پادگان آموزشی آباده سرباز بود، وقتی رفتیم دیدنش یه نقاشی جالب ... یه ذره دو ذره جالب نه ها... بلکه خیلی جالب روی در ورودی و خروجی پادگان کشیده بودن ... که فقط باید می دیدید و می خندیدید. جلوی در ورودی عکس یک فروند حمار یا همون الاغ خودمون بود (البته جسارت نشه ها تقصیر من نیست که نقاشش بد سلیقه بوده) و جلوی در خروجی عکس یه آدم . یعنی ...... وارد میشن، آدم خارج میشن. البته اینم دسته گل سربازای همون پادگان بود که لابد بعد دوسال سختی کشیدن به این نتیجه رسیده بودن!!!!!(شکلک)

بهرحال خیالتون تخت که دوسال سربازیو نیم کیلو سبزیو از این حرفا فقط شعاره ... می بینمتون وقتی مامان جونتون مسافرته یا عیالتون خونه نیست همچین به تخم مرغ خوری میفتین که نگو.... همه انواع خوراک تخم مرغ رو بلدین مثل نیمرو، یه رو، دورو، پشت ورو و الی آخر....

میگی نه به بحث کلاس آموزشی آقایون مراجعه کنید، اگه مجاب نشدین بحث تفاوت خانمها و آقایون، یا شباهت خانوما به بعضی چیزا و ...

بقول این فیلمه " همه شما مردا از لحاظ روحی به زن احتیاج دارین"

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 28/6/1387 - 14:42 - 0 تشکر 58672

بسم الله الرحمن الرحیم

هوالحکیم

سلام .من هم عشق کل کل دارم واسه همین دلم نیومد جواب ندم . خانمها اگه ما میریم سربازی:

 1-واسه اینه که شما به یک مرد واقعی تو زندگی احتیاج دارید تا باهاش ازدواج کنید

2- شما هم تا دو روز پیش بلد نبودید غذا بپزید و اگه اخبار و حوادث رو بخونید 99٪ این آتش سوزی ها مال این دخترهای جوون هستش که به خاطر یاد گرفتن مثلا قرمه سبزی همه جا را به آتیش میکشونند تا یه قورمه سبزی شور یا بی نمک تحویل با و مامانشون بدند!!!

3-دخترا اینقدر خودشونو آرایش میکنند تا نظر پسرها را برایه ازدواج باهاشون جلب کنند تا خدایه ناکرده ترشیده نشند.

این هم تقدیم به دختر خانم های ترشیده (هه هه هه)

4-فردا عصر تلفنتو اشغال نکن؛ یه پسر جوون بهت زنگ میزنه...

.

.

.

ستاد شادسازی دختران ترشیده!!!!

_________________________________   
|------------------------------------------------------| ______     
|------------------------------------------------------|| O`| __/  
|------------------اصفهان بیابالا----------------------||```|```| 
|____________________________________||___|___|
";===(@)-(@)-(@)---(______)------j(@)j-(____)-(@)=' 

--------------------
اللهم عجل لولیک الفرج

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی