ورزش و تندرستی (بازدید: 124)
دوشنبه 24/7/1391 - 14:10 -0 تشکر 566719
تفکرات قلعه نویی عامل جدایی زندی و ساموئل

سرمربی استقلال بازیكنان كند را یكی یكی رد می‌كند و بر همین اساس می توان كمبود سرعت را عامل جدایی زندی و شاید ساموئل دانست.
 
 
 
دیدگاه امیر قلعه نویی نسبت به فوتبال با دیدگاهی كه در فصل دهم و یازدهم از پرویز مظلومی می‌دیدیم كاملا متفاوت است. پرویز مظلومی تیم‌هایی داشت كه كمتر از فاكتور سرعت بهره می‌جستند و اغلب حركت‌های تیمی با سرعت كمی انجام می‌شد.
مظلومی به فوتبال ایستا اما پاس‌های بلند و انتقال توپ اعتقاد زیادی داشت. درواقع در روش بازی 1_3_2_4 پرویز مظلومی تنها گوش‌های چپ و راست و گاها اگر مجیدی در نوك خط حمله بود بازی سریعی را از خود به نمایش می‌گذاشتند اما هافبك‌ها به خصوص سعی می‌كردند كمتر با بازیكنان حریف سرشاخ بشوند و توپ را با دوندگی نه چندان چشمگیر به بازیكنانی كه در خطوط جلویی بازی می‌كردند برسانند.


به همین دلیل در تیم مظلومی مجتبی جباری تا قبل از مصدومیت به ستاره تبدیل شد و بعد‌ها كه او رفت فرصت به زندی رسید تا در تركیب اصلی استقلال بدرخشد اگر نگاهی به نوع ارنج امیر از ابتدای فصل تا امروز داشته باشیم به نتایج مهمی دست می‌یابیم كه ریشه در مكنونات ذهنی وی دارد.


امیر قلعه نویی وظیفه بازیسازی را حول محور 3 بازیكن از ابتدای فصل تا به امروز گردانده است. او از جانواریو، توزی و میثم بائو و گاهی زندی كه بازیكنان دونده‌تری هستند بهره گرفته است. امیر قلعه نویی اصل بازی تیمش را بر مبنای سرعت نهاده است و به همین دلیل وقتی با اصرار فریدون زندی برای جدایی از استقلال مواجه می‌شود در نهایت موافقت خود را با پیوستن این بازیكن به تیم الاهلی اعلام می‌كند.


چند روز بعد هم وقتی امیر با پیشنهاد معاوضه ساموئل روبرو می‌شود عكس العمل مثبت نشان می‌دهد. امیر اعتقاد چندانی به بازی ساموئل ندارد و این بازیكن به رغم شایستگی‌هایی كه دارد اما در تفكرات تاكتیكی امیر قلعه نویی جا نگرفته است. موافقت با جدایی ساموئل نیز می‌تواند ناشی از اینگونه تفكرات باشد.


شاید اگر كیانوش رحمتی و جباری به شرایط بازی برسند امیر این بازیكن سیه چرده را در لیست 18 نفر نیز قرار نمی‌داد بنابراین می‌توان اینگونه تحلیل كرد كه رفتن ساموئل از استقلال هم به سود خود بازیكن است و هم اینكه استقلال می‌تواند بیشتر خود را به دایره تفكرات امیر قلعه نویی نزدیك كند.


اینكه امیر درست فكر می‌كند یا غلط سوالی است كه به مرور زمان و در یك سوم پایانی لیگ می‌توان به آن پاسخ داد. قلعه نویی اكنون به دنبال راهی است تا بازیكنانی كه از نظر سرعت دچار ضعف هستند را از تیم خود دور كند و بازیكنانی را دور خود جمع كند كه به تفكرات تاكتیكی‌اش بخورند.


بعید نیست قلعه نویی به واسطه همین طرز فكر امین منوچهری را نیز به تیم دیگری بدهد و جایش مهاجمی با كیفیت دلخواه بگیرد. دور از ذهن نیست كه جذب نیكبخت از همین تفكر نشات گرفته باشد. نیكبخت بازیكنی است كه حتی اگر در خط حمله هم قرار بگیرد می‌تواند به واسطه سرعت خود، امیر قلعه‌نویی را به خواسته‌های تاكتیكی‌اش برساند.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی