ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 514)
دوشنبه 24/7/1391 - 13:43 -0 تشکر 566691
ضبط فیلم های خصوصی با قابلیت سیم کارت های رایتل

نکته ها: همیشه همه از آمدن یک تکنولوژی جدید شگفت زده و خوشحال می شوند به طوری که تا مدت ها غرق و سرگرم خصوصیات جدید آن می شوند . و تازه ماهها بعد وقتی مشکلات آن رونمایی می کند به فکر فرو می روند که چه کنم چه کنم !
از تولید نرم افزارهای چت گرفته تا وبکم ها ، ام ام اس ، بازی های کامپیوتری ، ماهواره و اینبار هم امکان برقراری ارتباط تصویری از طریق تلفن همراه
ارتباطی که می تواند در همه جا همراه هر کسی باشد .

البته برقراری ارتباط تصویری قابلیت بسیار جالب و پر کاربردیست .
چه بسیار دوستان ، اقوام و اعضای خانواده هایی هستند که ماه ها و سالها از هم دورند و به وسیله این قابلیت یعنی برقراری ارتباط تصویری ( نرم افزارهای کامپیوتری یا تلفن همراه ) این فاصله ها را کم می کنند و شاید کمک زیادی به کم شدن حس غربت و دوری از خانواده باشد.
اما اشکال آنجایی پدید می آید که این قابلیت از دایره خصوصی زندگی پا را فراتر گذاشته و به حقوق دیگران قدم می گذارد .

دوربینی که با سرعت و کیفیت، تصاویر زنده را مخابره می کند!
این دوربین می تواند توسط یک انسان ساده دل و بی غرض از یک مجلس عروسی به افراد دیگری به صورت زنده ارسال شود که تضمینی برای امانتداری آن تصاویر از آن سو وجود نخواهد داشت .
می تواند تصویر زنده دختری باشد که وضعیت مناسبی از نظر پوشش نداشته و برای دوست پسر خود و با آن حس ((شبه عاشقانه)) می فرستد و تضمینی برای امانتداری آن هم از آن سو نخواهد بود .
می تواند تصویری از موضوعاتی باشد که دستاویر سوء استفاده رسانه های معاند باشد .
و می تواند تصاویر خصوصی از شخص یا اشخاصی باشد که هیچ وقت نمی خواهند تصاویر آنها ضبط و در فضای باز و بی مرز اینترنت منتشر شود .
پس زیاد خوشحال نباشیم چون معضلات جدیدی در راه است .

با آمدن رایتل منتظر این تبلیغات در اینترنت باشید .

                                                     ( تصاویر خصوصی  دختران در ارتباط تصویری رایتل )

دوشنبه 24/7/1391 - 18:0 - 0 تشکر 566766

سلام
از هر چیزی میشه سواستفاده کرد
مهم بالا بردن آگاهی است و اینکه قابلیت ضبط تصاویر رو غیر فعال کرد و یا اینکه به مشترک مرود نظر هشدار داد
نمیشه قبل از فوت مراسم ختم گرفت

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 24/7/1391 - 18:33 - 0 تشکر 566771

سلام
این موضوع با وخامت جدی روبرو خواهد بود.
همانطور که استارت انواع معضل های اخلاقی مِن جمله ظهور دوستی های خلاف شرع با ورود سیم کارتهای اعتباری زده شد،  پدید اومدن این تکنولوژی نوظهور قطعا تشدید کننده ی بی اخلاقی های بیمارگونۀ پیشین خواهد بود.

سه شنبه 7/9/1391 - 19:44 - 0 تشکر 576407

بالاخره مسئولان ما متوجه این موضوع شدند که نمی توان جلوی تکنولوژی های غربی را گرفت ،بالاخره تجربه ویدیو، ماهواره،اینترنت، تلفن همراه  و تشکیلاتش  و بالاخره جدیدترین آن یعنی سیم کارت های نسل سوم رایتل_اشتباه نشود اینجا نمایندگی انحصاری پذیرش و پخش پیام های بازرگانی نیست_ که البته این جدید ترین بودن از سر جدید بودن این نسل سومی نیست از سر نسل سومی بودن ماست...


که واژه نسل سومی هم خودش بحث مفصلی دارد ( نسل سومی در مقابل کدام نسل اولی لابد آمریکا که خودش مولود پس از سلسله های ایرانی است...)


دست مسئولان ما درد نکند که متوجه شدند نمی شود جلوی تکنولوژی ها را گرفت وباید قبل از ورود غیر قانونی (که در این مورد تقریبا غیر ممکن است) در اقدامی هوشیارانه (!) آن را برای امتحان وارد شهرهای بزرگ کشور کردند...


اما باید پرسید این تکنولوژی که سیم کارت های نسل سوم می باشد پاسخ گوی کدام نیاز از نیازهای جامعه است؟


آیا ورود این سیم کارت ها باعث رفع مشکل یا حل دغدغه ای می شود؟


آیا فرهنگ سازی _خدایش بیامرزد_پیرامون این تکنولوژی و کلا برای همه تکنولوژی های یادشده به عمل آمده است؟


پاسخ به سوال فوق را می توانید هم اکنون در تبلیغات تلویزیونی این سیم کارت ها مشاهده کنید ، چگونه می توان با این سیم کارت ها دروغ گفت ، مهر مادری از دور هم قابل حس است نیازی به حضور جسمی نیست ما همه دیوارها را می شکنیم و....


آیا مسئولان ما بعد از تجارب گذشته تنها به این رسیده اند که باید قبل از ورود غیرقانونی موارد یاد شده ،خودشان وارد کننده شوند، آیا مهم ترین مسئله ما در مواجه با این مولودهای تفکر غربی ورود غیرقانونی است؟


 دوئل ما با غرب بر سر ابزار است یا محتوا؟


آیا ما با قاره ای به نام آمریکا و اروپا یا یک ناحیه جغرافیایی به نام غرب سر ستیز داریم؟ اگر این گونه باشد ناممان را باید در ردیف سفهای جهان ثبت کنیم


نه ؛  مسئله ما با غرب بر سر تفکر است ...


مفاهیمی که تفکر غرب به دنبالش هست همه مادی گرایانه است پوچ انگاری ، انسان محوری ...و از این مفاهیم در جهت کسب قدرت و سرمایه استفاده می کند


برای اینکه  آسیب هایی  نظیر افزایش سن بلوغ ،تجمل گرایی و مصرف گرایی و روحیه سرمایه داری (که یکی از دلایل ظهورش ایجاد نیاز کاذب در جامعه است) را که در گذشته از ناحیه این تکنولوژی ها به جامعه خورده است تکرار نشود باید فرهنگ استفاده از این ابزار را قبل از ورود و حداقل قبل از گسترش آن به اقشار مصرف کننده ارائه شود. همانگونه که لزوم روش استفاده و ایمنی برای هر وسیله ای مطرح می شود  ...

سه شنبه 7/9/1391 - 19:55 - 0 تشکر 576408

البته لازم به ذکر است  مسئله اساسی که در بحث فرهنگ سازی مطرح می شود شناخت نیازهای جامعه  است . و شناخت این نیازها نه از بطن جامعه حاصل می شود و نه از آن چیزی که به عنوان تکنولوژی وارد جامعه می شود بلکه این شناخت که  در فرهنگ اسلامی ما، از آن با عنوان معرفت یاد می شود از دل تعالیم روح بخش انبیا به دست می آید از دل کلام خدا...


اگر ما بخواهیم نیازها را از جامعه بشناسیم ممکن است جامعه دچار اشتباه باشد شاید به دلیل عدم دانش و خلا تفکر نتواند نیاز اساسی خودش را دریابد و اگر بخواهیم از آنچه ساخته شده به نیاز برسیم پس از حکم به فرض رسیده ایم و استقرا باطل خواهد بود و اگر فرض خلف بگیریم که آنچه ایجاد شده پس نیاز است در نتیجه ما خود را بنده خالق آن شی دانسته ایم و این خود شرک است و شرک در مکتب ما بزرگترین ظلم به خویشتن است...   


 اگر ما عقیده داریم خداوند انسان را مختار خلق کرده است نباید از این نیز غافل باشیم که انتخاب انسان می تواند بر اساس عقلی خدامحور شکل بگیرد و عقل خدامحور زمانی حاصل می شود که بذر ریخته شده در عقل؛پاک باشد، سالم باشد ، غنی باشد؛ تا عقل خدامحور شکل بگیرد .


خداوند بستری را فراهم کرده است؛ فطرتی پاک و عقلی سالم. او پیامبری را در درون خلق کرده است تا انسان آن را با هدایت پیامبر برون به خلیفه اللهی برساند .


آیا فرهنگ سازی در راستای کاری نیست که پیامبران برون (علیه السلام ) انجام می دادند؟؟؟


آیا دیگر زمان |آن نرسیده است به فرهنگ خودمان بیاندیشیم، به شناخت نیازها برسیم، بعد واردات داشته باشیم؟


تنها این را یاد گرفته ایم بنری را نصب کنیم و روی آن بنویسیم : تولید علم


آیا تولید علم استخراج آن چه مفید است آنچه نیاز است از دل مواد خام نیست ؟؟؟


چقدر درباره فرهنگ اسلامی ایرانی اندیشیده ایم و به چه میزانی به اندیشه های ناب جامه عمل پوشانیده ایم؟؟

سه شنبه 7/9/1391 - 19:57 - 0 تشکر 576409

این بیان سید شهیدان اهل قلم کلیدی است برای درک مفهوم فرهنگی که میان بسیاری از ما مغفول مانده است:


"آزادی در نزد ما به معنای قطع تعلق است نه نفی حدود. در قطع تعلق آن چه مهم است قطع وابستگی  روحی به اشیاست نه ترک زندگی .در مقام انقطاع کامل، حقیقت وجود انسان ظهور می یابد و این خود مستلزم رعایت حدودی است که انسان را از فرو افتادن در دام بندگی نفس اماره باز میدارد. لازمه قبول نهیلیسم آن است که بشر خود را در هر کاری مجاز بداند و این مفهوم در صورت غایی خویش با هر نظام و قاعده و قانونی مخالف است"


انسان هرچه به دست آورد حریصانه به دنبال بیش از آن است و تا انسان در درون خویش به جایی نرسد که نیاز واقعی خود را دریابد نمی توان انتظار استفاده صحیح از ابزارها و تکنولوژی ها را از او داشت ، نمی توان از او انتظار انتخاب صحیح  داشت


به نظر این رستاخیز درونی نیازمند آگاهی است ، دانشی راه گشا و جامع که خود از طریق افرادی لایق ارائه شود.نخبگان


و تا انسان آگاه نباشد ، تا علم نداشته باشد نمی تواند مسیر را درست تشخیص دهد و در سیری که انسان در عالم طی می کند نمی تواند خویشتن خویش را از غرق شدن نجات دهد


پس فرهنگ سازی به معنای واقعه کلمه توسط افرادی لایق (باتقوا و کار آزموده) راه گشای مسیر پیش روی انسان است


این جاست که هرچه بازار می خواهد ارائه دهد هر نظریه ای بیان شودو... انسان آن را انتخاب خواهد کرد که پاسخ گوی نیاز اوست


چرا که:


 فلک به مردم نادان دهد زمام مراد


تو اهل دانش و فضلی همین گناهت بس


حافظ شیرازی 

پنج شنبه 5/11/1391 - 20:10 - 0 تشکر 585476

به هیچ عنوان اینطور نخواهد بود چون شما تا اجازه دسترسی تماس تصویری ندی هیچ مشکلی پیش نمیاد


هر چیزی خوبی داره بدی ام داره بستگی به ادم داره چجور استفاده کنه


اینترنت


موبایل


از جمله همین وسایلند

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

پنج شنبه 19/11/1391 - 11:59 - 0 تشکر 587871

با سلام خدمت دوست عزیز

در مورد "نسل سوم ارتباطات سیار" حتما می دونید که سیستم های ارتباطات سیار انواع مختلفی دارند، که به هر کدوم از اون ها اصطلاحا، واژه نسل نسبت داده میشه، که تو ایران هر کدوم از این تکنولوژی ها به یک اپراتوری واگذار شده. نسل اول رو خود شرکت ارتباطات سیار پیاده سازی کرد. نسل دوم رو ایرانسل و نسل سوم رو هم رایتل در حال پیاده سازی هستش.

اما جالبه بدونید که همین نسل سوم الان در اکثر کشورهای دنیا پیاده سازی شده و حتی خیلی از کشورها رفتند سراغ نسل چهارم! و اون رو هم پیاده سازی کردند.

خوب ، بله، با معرفی هر فناوری جدید که هدف اصلی اون افزایش سطح رفاه زندگی جامعه بشریه، یک سری افراد هم هستند که از اون سوء استفاده می کنند.
اگر چه آماده کردن بسترهای لازم فرهنگی قبل از معرفی یک فناوری تازه، میتونه از آسیب های احتمالی بعدی اون کم کنه، ولی به نظر من همیشه عده ای بیمار در هر جامعه ای هستند که به سوء استفاده از اون خدمت نوین می پردازند.
 و این دلیلی نمیشه که به خاطر اون عده ی کم سوء استفاده کننده-که با عدم توجه و استقبال سایرین از آن افراد، تعدادشان کم تر هم می شود- عده ی زیادی از افراد جامعه رو از یک خدمت جدید محروم کرد.

اگر نگاه همزمان به عیب و حسن هر پدیده ای باشه، پاسخ بهتری گرفته میشه.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی