انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 91)
يکشنبه 23/7/1391 - 17:24 -0 تشکر 566491
مجسمه‌ های شنـی؛

مجسمه‌ های شنـی؛ تـجسمی از ابتـکار و خلاقیـت


ذرات شن، همان عنصر ازلی و ابدی است اما خمیرمایه خیال در دستان توانمند یک هنرمند نقش ‌آفرین نیز هست و این ذرات، با چرخشی دوباره، دگرگون شده و به شکلی دیگر ختم می ‌شود و این شروع زیبایی ‌های نو در دامان طبیعت است که تفسیری از تفکر را با خود به همراه می‌ آورد ...

چند سالیست برگزاری جشنواره مجسمه‌ های شنی در کشورهای مختلف دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران جایگاه خاصی در بین مردم پیدا کرده و امروزه به دلیل نگاه گردشگران در استفاده از دریا، سواحل دریا و جاذبه ‌های فرهنگی و هنری تبدیل به یک پدیده‌ هنری گشته است. بطوریکه این نوع جشنواره ها باعث توجه مردم به حفظ محیط زیست، تقویت باورهای فرهنگی و قومی، تعمیم نگاه هنری و جستجوگرانه به مسائل دریا و معرفی استعدادهای خلاق هنرمندان شده است.

برگزاری جشنواره ها با این رویکرد علاوه بر آشنایی مردم و هنرمندان با عوامل طبیعی، ارج نهادن به نعمتهای خداوند، تقویت نگاه زیباشناسانه مردم به طبیعت در جذب گردشگران نیز موثر هستند. ضمن اینکه ارتباط تنگاتنگ مردم با هنرمندان این رشته از دیگر زیبایی ‌های این جشنواره است، گردشگران شاهدند که هنرمند با تلا‌ش، سطحی ماسه ای را برجسته می ‌کند یا با کاردک و کمچه حجمی را سازمان ‌بخشد و واقعیت و ذهنیت های خود را آزادانه به نمایش می گذارد. منبع : سایت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی