ورزش و تندرستی (بازدید: 72)
شنبه 22/7/1391 - 9:1 -0 تشکر 566044
عروسی به كوچه ما هم می‌رسد

گفتگوی علی مسعودی با اكبر میثاقیان در روزنامه ورزشی نود

90: آلومینیوم هرمزگان اولین سال حضورش را در لیگ برتری سپری می‌كند و در حال حاضر با كسب 9 امتیاز در مكان شانزدهم جدول قرار گرفته است. این تیم در حالی در مكان شانزدهم قرار دارد كه با تیم یازدهم جدول تنها چهار امتیاز فاصله دارد. نماینده هرمزگان از جمله تیم‌هایی است كه در هنوز در خانه شكست نخورده و خارج از خانه نیز به سختی امتیاز داده است. اما در حالی كه مدیرعامل باشگاه از سرمربی‌اش سرسختانه حمایت می‌كند و هواداران هم از میثاقیان راضی هستند هر روز شایعه‌هایی مبنی بر تغییر كادر فنی مطرح می‌شود. برای این‌كه از وضعیت تیم مطلع شوید گفت‌وگوی 90 را با او بخوانید.

 

90: آقای میثاقیان چه خبر از آلومینیوم؟

خبر خاصی نیست.

90: آقا، ظاهرا خواب بودید بعد موقع مزاحم شدیم؟

مشكل خاصی نیست ولی امیدوارم چون تازه از خواب بیدار شدم بتوانم درست حسابی جواب سئوال‌هایتان را بدهم!

90: تیم شما خیلی سخت به حریفان امتیاز می‌دهد و بازی‌های خانگی را نیز نمی‌بازید ولی هنوز نتوانسته‌اید از انتهای جدول جدا شوید.

ما تیم جوانی هستیم كه اولین سال حضور در لیگ را تجربه می‌كنیم. قدری زمان می‌برد كه خودمان را پیدا كنیم. ما سپاهان و استقلال نیستیم كه بتوانیم در همه جا نتیجه بگیریم. همین كه در زمین خودمان نباخته‌ایم یعنی ثبات تیمی داریم و باید به آینده امیدوار شویم.

 

90: مشكلی نیست بازیكنان جوان را به شرایط سخت لیگ‌برتر عادت دهید تا خودشان را باور كنند؟

رفته، رفته درست می‌شود. تیم ما مدت‌ها بود خوب گل نمی‌زد ولی در همان بازی آخر سه گل به ثمر رساند كه همگی نفرات جوان تیم بودند. باور كنید هر سه آنها متولد 70 هستند و دارند كم‌كم خودشان را پیدا می‌كنند.

90: یكی، دو بازی هم بدجوری از داوری‌ها ناراحت بودید و حتی بازیكنانتان اعتقاد داشتند آلومینیوم از این بابت ضرر كرده؟

گفتم تیم ما جوان است و كمتر سر و صدا می‌كنند. نباید به دلیل بی‌سر و صدا بودن از داوری‌ها لطمه بخوریم. بازی با فجر از دقیقه 20 حریف باید 10 نفره می‌شد ولی داور از خطایی كه اخراج داشت به راحتی چشم‌پوشی كرد. چندین پنالتی واضح را به نفع آلومینیوم نگرفته‌اند. اگر نیمی از این اشتباهات به سود ما بود الان میانه‌های جدول بودیم.

 

90: فكر كنم تعطیلات به نفع آلومینیوم شد؟

فكر نمی‌كنم این طور باشد. ما هر موقع خواستیم خودمان را پیدا كنیم لیگ تعطیل شده. این برای تیمی كه بازیكنان مطرح ندارد و سال اولش را در لیگ‌برتر سپری می‌كند اصلا خوب نیست. مثل این می‌ماند كه با یك ماشین به سرعت می‌روی و هر چند مدت یك بار ترمز الكی بزنی، مشخص است این ترمزها به ضرر ماشین می‌شود. هر چند منافع تیم‌ملی مطرح است و باید همه چیز را بپذیریم تا نتیجه بگیریم.

90: بازیكنان هم اكثرا شاگردان سابق خودتان هستند و خیل با جوان ودل بازی می‌كنند؟

كاملا همین طور است. همگی شاگردان خودم بودند و شناخت كافی از آنها دارم. می‌دانم هر چه در توان دارند در زمین پیاده می‌كنند و برای تیمشان سر می‌گذارند.

 

90: حداقل تعطیلات باعث می‌شود دو بازیكن مصدوم تیم خودشان را برسانند؟ما چند بازی قبلی تیغ‌نورد و ابرقویی را در اختیار نداشتیم. این دو نفر می‌تواند خیلی به ما كمك كنند. امیدوارم هر چه زودتر آماده بازی شوند.

90: تیمی كه ستاره زیاد ندارد وقتی یك بازیكن خوبش مصدوم می‌شود خیلی ضربه می‌خورد. تیم شما هم همین شرایط را دارد؟

كاملا همین طور است و یك تعداد از تیم‌ها بازیكنان ملی‌پوشش حتی در لیست 18 نفره قرار نمی‌گیرند. ولی تعدادی دیگر برای انتخاب یازده بازیكن مشكل دارند.

90: از جمله تیم‌هایی هستید كه به اردو نرفتید و در بندرعباس تمرین می‌كنید؟

بالاخره باید هوای باشگاه را هم داشته باشیم(می‌خندد)

 

 

 

شنبه 22/7/1391 - 9:5 - 0 تشکر 566050


90: اگرچه در بازی‌های خانگی نباخته‌اید ولی بیشتر مساوی گرفتید. بهتر نیست نیم‌نگاهی به برد هم داشته باشید؟


گرمای هرمزگان خیلی در تیم ما تاثیر می‌گذارد. ما نمی‌توانیم تمرینات سخت را برگزار كنیم. هوا كه خنك‌تر شود شرایط‌مان بهتر خواهد شد. باور كنید اگر یك روز تیم‌های دیگر در بندرعباس تمرین كنند، حالا ما را درك خواهند كرد.


90: فكر می‌كنم خیلی وقت است كه در هرمزگان شكست نخورده‌اید؟


ما 20 بازی است كه در هرمزگان نباخته‌ایم و این برای تیمی كه چند سال است تاسیس شده ركورد محسوب می‌شود. از روزی كه من مربی آلومینیوم شدم باخت خانگی نداشتیم. اینها را خیلی‌ها نمی‌دانند.


90: پس ازاین به بعد برای بردن بازی می‌كنید؟


بالاخره یك روزی كوچه ما هم عروسی می‌شود. به همین زودی‌ها...

شنبه 22/7/1391 - 9:6 - 0 تشکر 566051


90: با این‌كه مدیرعامل خیلی حمایتت می‌كند و هواداران هم دوستت دارند ولی هر روز بحث شایعه بركناری‌ات را مطرح می‌كنند.


نمی‌دانم این آدم‌ها چه كسانی هستند و از ما چه می‌خواهند. من زیاد به این چیزها توجهی ندارم و اگر شما خبر دارید چه كسانی برای من جایگزین می‌آورند معرفی‌شان كنید تا بدانیم حرف و حسابشان چیست.


90: بازی بعدی هم با تیمی هستید كه سرمربی اش تغییر كرده و انتهای جدولی است...


آمدن كاظمی كار ما را سخت كرد و شوك عجیبی به ذوب‌آهن وارد شد. البته آقای كربكندی هم مربی خوبی بود و زحمات خودش را كشید. تیم ذوب‌آهن نایب قهرمان آسیا بوده و به زودی خودش را پیدا می‌كند. امیدوارم بعد از بازی با ما خودش را جمع و جور كند.

شنبه 22/7/1391 - 9:8 - 0 تشکر 566052


90: به نظر شما تیم ضعیف در لیگ وجود دارد؟


اصلا تیم ضعیف وجود ندارد و به دلیل این‌كه تعداد تیم‌های سقوط‌كننده زیاد شده كار همه را سخت كرده این هم از شانس بد ما است كه امسال تیم‌های زیادی سقوط می‌كنند و سهمیه را افزایش دادند.


90: بازی تیم‌ملی با كره را چطور می‌بینید؟


ما نباید از كره بترسیم. چندین بار این تیم را شكست دادیم، حتی در خانه خودشان. بازی سختی است ولی اگر همت كنیم سه امتیاز از آن ایران است.


90: این همشهری‌تان قوچان‌نژاد هم آمد و خیلی‌ها منتظر بازی‌اش هستند؟


در برنامه نود دیدم چقدر قشنگ مشهدی، خارجی حرف می‌زد و باید خوش‌شانس باشد به تیم‌ملی ایران دعوت شده. اگر همین طوری شانس داشته باشد خودش را تیم‌ملی هم نشان می‌دهد. خوشم آمد خوب مشهدی صحبت می‌كرد.(می‌‌خندد)


90: شناختی از او دارید؟


از خودش كه نه ولی با پدرش و عموهایش همبازی بودم.


90: واقعا! پدرش در چه پستی بازی می‌كرد؟


پدرش (جمیل) مهاجم بود و خوب هم بازی می‌كرد جبار هم یكی از عموهایش بود كه با هم همبازی بودیم.


90: الان هم با آنها در ارتباط هستید؟


با عمویش در ارتباطم ولی از پدرش خبر ندارم.


90: ما سئوال خاصی نداریم اگر شما حرفی ندارید مصاحبه را به پایان برسانیم.


حرف خاصی ندارم ولی با این‌كه خواب‌آلود بودم فكر می‌كنم خوب تیتر دادم(می‌خندد)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی