ورزش و تندرستی (بازدید: 62)
شنبه 22/7/1391 - 8:55 -0 تشکر 566040
هر چه كمتر به كریمی بپردازید، زودتر مسئله‌اش حل می‌شود

گفتگوی م فلاحتی با مهدوی كیا در روزنامه ورزشی نود

پرسپولیسی‌ها حالا كلاه‌شان را هوا می‌اندازند كه بازیكنی مثل مهدی مهدوی‌كیا را حفظ كرده‌اند. او حالا چه در میدان مسابقه و چه بیرون از آن، ستونی برای سرخ‌پوشان است تا به آن تكیه كنند. یكی از نقاط امید تیم برای مانوئل ژوزه همین بازیكن است. مهدوی‌كیا حالا اعتقاد دارد كه پرسپولیس در همین فصل دوره متفاوتی را پیش‌رو دارد. با این گفت‌وگو همراه باشید.
 
90: تكلیف پرسپولیس هنوز روشن نیست. از یك طرف در بازی با سایپا، خوب بودید، از سوی دیگر تیم شما شرایط خوبی در جدول ندارد؟

ما قبل از شروع فصل منتظر شرایط سخت بودیم، اما فكر نمی‌كردیم كار اینقدر سخت شود، ما توقع داشتیم بعد از 6، 7 هفته، همه‌چیز خوب شود. اما این مسئله طولانی‌تر شد.


90: چرا؟


دلایل مختلفی دارد. به طور كلی می‌توان گفت همه عوامل در یك زمان رخ داد. ما تغییرات كادرفنی را داشتیم. تركیب تیم نفرات جدید زیادی داشت كه باید هماهنگ می‌شدند. توقعات پیش فصل كه عامل منفی بود به بالاترین حد رسید و در حالی كه همه اینها وجود داشت، عدم كسب نتایج هم شرایط را بدتر كرد.

 

90: هنوز با مشكلات دیگری دست به گریبان هستید. مثل فشارهایی به خاطر نبودن كریمی پیش می‌آید.


بالاخره همه مسائل با هم مربوط هستند. من شخصا امیدوارم همه‌چیز به خوبی و خوشی تمام شود. این یك مسئله داخلی است و هر چه كمتر به آن بپردازیم. زودتر حل و فصل می‌شود. آنچه در همه حال باید در ذهن همه قرار داشته باشد، این است كه پرسپولیس در اولویت است.


90: در مقطعی شما هم شرایط سختی داشتی ولی خوب دوام آوردی و جواب گرفتی؟


در فوتبال من زیاد پیش آمد كه به مشكل خوردم و جایگاه خودم را از دست دادم ولی همیشه به این فكر می‌كردم كه نه با جار و جنجال كه با تلاش و سخت گرفتن به خودم جایگاهم را پس بگیرم. این بار هم خارج از این قاعده نبود.


90: بازی با سایپا رویكرد مثبتی را نسبت به پرسپولیس ایجاد كرد، چقدر اطمینان دارید، بعد از این تعطیلی، همانطور ادامه بدهید؟


این تعطیلات برای ما تیغ دودم است. از یك سو می‌توانیم از آن برای آماده‌سازی بهتر استفاده كنیم و از سوی دیگر به هر حال در شرایطی كه روند خوبی پیدا كرده بودیم بازی‌ها متوقف شد. از یك سو این قدرت پرسپولیس است كه ملی‌پوشان زیادی دارد و از سوی دیگر این بچه‌ها مدت زیادی از هم جدا می‌شوند، ولی به طور كلی فكر می‌كنم. پرسپولیس دوره متفاوتی را در همین فصل پیش‌رو دارد.

 

90: در بازی با سایپا، نكته جالب‌توجه این بود كه همه از داخل زمین تا روی نیمكت دنبال پیروزی تیم بودند.


همیشه این طور است. یعنی یك تیم برای موفقیت باید به این وحدت برسد، اما در آن مجموعه مسائل باعث شد تا استرس و احساسی كه وجود داشت به اوج برسد.


90: شما در سخت‌ترین شرایط تیم گفتید پرسپولیس خودش را بالا می‌كشد. حالا فكر می‌كنید از یكم تا ششم كجای جدول خواهید بود. آیا موضوع قهرمانی منتفی است.


اصلا منتفی نیست، ولی بهتر است عمل ما جلوتر از حرف ما باشد.


شكی نیست كه پرسپولیس در این فصل قدرت‌نمایی خواهد كرد. در روزهای گذشته درباره پرسپولیس خیلی بد صحبت شد اما روزهایی را می‌بینم كه پرسپولیس همه را شوكه كند.

 

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی