بهداشت و سلامت (بازدید: 90)
يکشنبه 16/7/1391 - 11:57 -0 تشکر 564884
تأثیرات مثبت لحظه به لحظه ترک سیگار

فقط طی ۱۲ ساعت بعد از ترک سیگار منو اکسید کربن در بدن شما تا حد نرمال پایین می‌آید و اکسیژن موجود در خونتان تا سطح نرمال بالا می‌رود.
اثرات ترک از همان دقایق اولیه نمود عینی پیدا می‌کنند.

20 دقیقه بعد از ترک سیگار:
کمتر از 20 دقیقه بعد از کشیدن آخرین سیگارتان ضربان قلب شما کم کم به سطح اولیه باز می‌گردد.

2 ساعت بعد از ترک سیگار: بعد از 2 ساعت فشار خون و ضربان قلب شما تا سطح نرمال خود پایین می‌آید؛ ممکن است کم کم نبود نیکوتین را احساس کنید.

12 ساعت بعد از ترک سیگار: فقط طی 12 ساعت بعد از ترک سیگار منو اکسید کربن در بدن شما تا حد نرمال پایین می‌آید و اکسیژن موجود در خونتان تا سطح نرمال بالا می‌رود.

24 ساعت بعد از ترک سیگار:
حمله قلبی در سیگاری‌ها 70 درصد بیشتر از غیر سیگاری‌هاست؛ باور کنید فقط یک روز کامل بعد از ترک سیگار، ریسک حمله قلبی شروع به کم شدن می‌کند.

48 ساعت بعد از ترک سیگار:
در این زمان نیکوتین بدن شما تمام شده است و حس چشایی و بویایی شما به سطح معمول باز می‌گردد.

2 تا 3 هفته بعد از ترک سیگار: شما متوجه می‌شوید که می‌توانید بدون احساس ضعف و خستگی به فعالیت بدنی و ورزشی بپردازید؛ این زمانی است که بیشتر افراد نشانه‌های ترک نیکوتین را پشت سر گذاشته‌اند.

یک تا 9 ماه بعد از ترک سیگار: تقریباً بعد از یک ماه، ریه‌های شما شروع به بازسازی خود می‌کنند؛ مژک‌ها نیز خودشان را احیا می‌کنند و عملکردشان را بهبود می‌بخشند.

یکسال بعد از ترک سیگار: بعد از یک سال خطر بیماری‌های قلبی نسبت به زمانی که سیگار می‌کشیدید تا 50 درصد کاهش می‌یابد.

5 سال بعد از ترک سیگار: 5 تا 15 سال بعد از ترک سیگار خطر سکته برای شما مانند کسی است که تا به حال سیگار نکشیده است.

10 سال بعد از ترک سیگار:
اگر 10 سال از ترک شما می‌گذرد، ریسک فوت ناشی از سرطان ریه در شما 50 درصد کمتر از سیگاری‌هاست؛ خطر ابتلا به سرطان دهان، گلو، مری، مثانه، کلیه، و لوزالمعده نیز در شما کاهش می‌یابد.

مزایای طولانی مدت ترک سیگار:
مزایای طولانی مدت ترک سیگار فوق‌العاده است؛ بنابر گفته انجمن قلب آمریکا طول عمر غیر سیگاری‌ها به طور متوسط 14 سال بیشتر از سیگاری‌هاست.

يکشنبه 16/7/1391 - 15:10 - 0 تشکر 564937

سلام
کاش برادران و متاسفانه خواهران گرامی ما که غافلانه در بند دود هستند چه سیگار و چه قلیان و چه ... درک می کردند که چه ظلمی به خود، خانواده و جامعه شون می کنند.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی