امر به معروف؛نهی از منکر (بازدید: 1066)
پنج شنبه 13/7/1391 - 9:16 -0 تشکر 564292
مسابقه وبلاگ نویسی حجاب و عفاف

حجاب مایه‌ى تشخص و آزادى زن است؛ برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهربینانه‌ى مادیگرایان، مایه‌ى اسارت زن نیست. زن با برداشتن حجابهاى خود، با عریان كردن آن چیزى كه خداى متعال و طبیعت پنهان بودن آن را از او خواسته، خودش را كوچك میكند، خودش را سبك میكند، خودش را كم‌ارزش میكند. حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذارى زن است، سنگین شدن كفه‌ى آبرو و احترام اوست؛ این را باید خیلى قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله‌ى حجاب تشكر كرد؛ این جزو نعمتهاى الهى است.
(بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳)

در راستای فرمایشات معظم له برای فعال سازی بیشتر کاربران اینترنتی در موضوعات دینی مبتلا به ، جهت دهی و طرح مباحث دینی مورد نیاز و ارائه مطالب دینی مستند در فضای سایبری در موضوع حجاب و عفاف، مسابقه وبلاگ نویسی حجاب و عفاف برگزار
می گردد.
زمان شروع مسابقه : 29 مرداد 1391 مصادف با عید سعید فطر
زمان پایان مسابقه : 26 مهر 1391 مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه علیهماالسلام
اعلام نتایج : 13 آبان 1391 مصادف با عید سعید غدیر

قوانین و شرایط شرکت در مسابقه ( و و و و ) را کاملا مطالعه کرده و قبول دارم  ادامه

شرایط و نحوه ثبت نام

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

پنج شنبه 18/8/1391 - 6:57 - 0 تشکر 572418

گزارش نهایی و نتایج مسابقه‌ی حجاب و عفافاداره کل رسانه های معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه اعلام کرد: گزارش نهایی و نتایج مسابقه‌ی حجاب و عفاف
حجاب مایه‌ى تشخص و آزادى زن است؛ برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهربینانه‌ى مادیگرایان، مایه‌ى اسارت زن نیست. زن با برداشتن حجابهاى خود، با عریان كردن آن چیزى كه خداى متعال و طبیعت پنهان بودن آن را از او خواسته، خودش را كوچك میكند، خودش را سبك میكند، خودش را كم‌ارزش میكند. حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذارى زن است، سنگین شدن كفه‌ى آبرو و احترام اوست؛ این را باید خیلى قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله‌ى حجاب تشكر كرد؛ این جزو نعمتهاى الهى است. (بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳)
با توجه به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص اهتمام مردم و مسئولین به امر ترویج موضوع حجاب و عفاف در سطح جامعه، و با عنایات معاون محترم تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه در این خصوص، اداره کل رسانه های معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه نیز در راستای فعال سازی و جهت دهی بیشتر کاربران اینترنتی در این موضوع، مسابقه ای اینترنتی تحت عنوان: "وبلاگ نویسی حجاب و عفاف" در سه سطح: دانش آموزی، دانشجویی و حوزوی برگزار کرد.


• زمان شروع مسابقه: 29 مرداد 1391 مصادف با عید سعید فطر
• زمان پایان مسابقه:26 مهر 1391 مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه علیهما السلام (که البته به دلیل درخواست کاربران، تا پایان مهر ماه تمدید شد.)


تعداد شرکت کنندگان:
تعداد کل شرکت کنندگان در مسابقه نزدیک به 500 وبلاگ بوده است.


مراحل داوری:
.:: مرحله اول:
در این مرحله همه وبلاگ ها توسط گروه داوری (هر وبلاگ دو داور) به صورت اجمالی ارزیابی شد تا وبلاگ های که حداقل شرایط لازم را دارند، به مرحله دوم راه پیدا کنند.

.:: مرحله دوم:
با توجه به ارزیابی های مرحله اول، 297 وبلاگ برای ارزیابی دقیق تر به مرحله دوم راه پیدا کردند. در این مرحله داوران در دو بخش محتوایی و فنی (گرافیکی)، با دقت بیشتری به بررسی وبلاگ پرداختند. (هر وبلاگ دو داور) و حتی در صورت تفاوت زیاد داوری، به داور سوم نیز ارجاع شد و نهایتا 32 وبلاگ به مرحله سوم راه یافتند که به تفکیک عبارت است از:


11 وبلاگ در گروه دانش آموزی
10 وبلاگ در گروه دانشجویی
11 وبلاگ در گروه حوزوی

.:: مرحله سوم:
در این مرحله هر وبلاگ توسط حداقل 5 داور مورد ارزیابی و بررسی دقیق از نظر فنی و محتوایی قرار گرفت، که نفرات نهایی با توجه به بررسی های صورت گرفته به این ترتیب انتخاب و معرفی شدند:
وبلاگ های برتر در بخش حوزویردیف آدرس وبلاگ رتبه 1 www.delparizad.ir نفر اول
در بخش حوزوی وبلاگ گروهی حجاب و عفاف به نشانی www.baefaf.ir علی رغم دارا بودن شرایط کسب رتبه و سه وبلاگ دیگر از طلاب علی رغم رسیدن به مرحله نهایی، به علت اینکه در گروه داوری شرکت داشتند، حذف گردید. از این عزیزان به علت همکاری و مشارکت در روند داوری و فعالیت تاثیرگذارشان در فضای مجازی، تقدیر و تشکر می شود.


وبلاگ های برتر در بخش دانشجویی


ردیف آدرس وبلاگ رتبه 1 www.hoorann.persianblog.ir نفر اول 2 www.bahijab.blogfa.com نفر دوم 3 www.attreyar.blogfa.com نفر سوموبلاگ های برتر در بخش دانش آموزیردیف آدرس وبلاگ رتبه 1 www.2ranj.blogfa.com نفر اول 2 www.fm13.blogfa.com نفر دوم 3 www.hejab.blogfa.com نفر سوم 4 www.dokhtaranemahtab.blogfa.com نفر سوم


وبلاگ های شایسته تقدیر


ردیف آدرس وبلاگ 1 www.gholehejab.blogfa.com 2 www.sepehrehejab.blogfa.com 3 www.larizadeh.blogfa.com 4 www.hijab-name.ir 5 www.nedayehejab.blogsky.com 6 www.hashiyeh.blogfa.com 7 www.sofre-rangin.blogfa.com 8 www.gt-hijab.blogfa.com 9 www.dindarha.blogfa.com 10 www.farhangjavan.blogfa.com


.::. جوایز مسابقه :
به برگزیدگان برتر لوح تقدیر و به نفرات اول کمک هزینه سفره عمره به مبلغ 500 هزار تومان ، نفرات دوم کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به مبلغ 300 هزار تومان و نفرات سوم کمک هزینه زیارت مشهد مقدس به مبلغ 200 هزار تومان جایزه تعلق خواهد گرفت. و به وبلاگ های شایسته تقدیر نیز لوح تقدیر و هدایای فرهنگی تقدیم خواهد شد.

منبع
لینک در انجمن:

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی