ورزش و تندرستی (بازدید: 72)
چهارشنبه 12/7/1391 - 13:27 -0 تشکر 564127
نوستالژی خداحافظی ستاره‌های محبوب

به بهانه خداحافظی میشائیل بالاك.

 
 
Michael Ballack - Bayer Leverkusen
 

 ستاره‌هایی که بیش از یک دهه در فوتبال اروپا درخشیدند کم‌کم از آسمان فوتبال اروپا محو می‌شوند و تعداد انگشت شماری از آنها هنوز دوام آورده اند و مسلما آنها نیز در پایان راه خود قرار دارند. اما سوال اینجاست که آیا با کوچ آنها از مستطیل های سبز اروپا به خانه های خود و یا قاره های دیگر ستاره های نوظهور خواهند توانست این آسمان را چون گذشته درخشان نگه دارند؟

 

 

چهارشنبه 12/7/1391 - 13:28 - 0 تشکر 564129

میشائیل بالاک را هم دیگر در مستطیل سبز نخواهیم دید. دیگر بالاک را با آن قدرت همیشگی، شوت های سنگین و پاس های استثنایی نخواهیم دید. آیا امروز کسی هست كه بتواند جای خالی او و توانایی هایش را پر کند. مثال‌هایی مانند بالاک بسیارند. با شروع فصل جدید دیگر باید عادت کنیم که یوونتوس را بدون الکس دل پیرو ببینیم. جای خالی او امسال در یوونتوسی که دوباره به لیگ قهرمانان بازگشته خیلی آزاردهنده خواهد بود. لیگ قهرمانانی که دیگر در آن شاهد گلزنی های رائول و اینزاگی نخواهیم بود. حتی دلمان برای آفسایدهای سوپر پیپو هم تنگ می‌شود! دیگر نباید انتظار داشته باشیم که از غیرممکن‌ترین نقاط زمین گل ببنیم چون کم‌کم به نبود نیستلروی و آنری داریم عادت می‌کنیم. اگر باز هم چلسی مجبور به رویارویی با بارسلونا شود باید به دنبال راهی جدید برای پیروزی باشد چون دیگر دروگبایی در نوک حمله خود ندارد که یک تنه تیم را تا قهرمانی در اروپا پیش ببرد.

چهارشنبه 12/7/1391 - 13:29 - 0 تشکر 564130

کمی به عقب تر برویم. جای خالی روبرتو کارلوس، رونالدو و رونالدینیو بد جوری احساس می‌شود چون داریم برزیل را در رتبه یازدهم فیفا می‌بینیم. آنها آخرین ستاره هایی بودند که با حضورشان، نام برزیل را تبدیل به کابوسی برای حریفان می‌کردند. یاد شوت‌های سنگین کارلوس هنوز هم نفس را در سینه مان حبس می کند. لبخند دلنشین و ژست خاص  پس از گل رونالدو را هنوز فراموش نکردیم. هنوز فراموش نکردیم که رونالینیو با حرکاتش حریف را هم وادار به تشویق خودش می‌کرد. آنها ستاره هایی بودند که با رفتن‌شان روز به روز برزیل را ضعیف تر دیدیم. حالا دیگر بردن برزیل یک رویای دست نیافتنی نیست.

چهارشنبه 12/7/1391 - 13:29 - 0 تشکر 564131


البته تیم هایی هم هستند که اوضاع بهتری نسبت به برزیل ندارد. از جمله فرانسه. فرانسه ای که با وجود زیدان، ویرا، ماکلله، ترزگه، آنری، تورام و بارتز دیگر نیازی به مربی نداشت. چون هر کدام از آنها به خودی خود یک رهبر بودند.


نام های زیادی را می توانیم به این فهرست بلند اضافه کنیم. مثل بکام که هنوز کسی را مانند او نتوانسته لذت تماشای گل های ایستگاهی را به ما هدیه کند. مثل پائولو مالدینی که بیست و پنج سال در اوج بود. بله درست شنیدید  بیست و پنج سال. از هم تیمی های پائولو یعنی سیدورف و شوچنکو هم نباید بگذریم.


مسلما نام های زیادی را از قلم انداختیم. اما دیگر باید به نبود این ستاره ها عادت کنیم. برای بسیاری فوتبال امروز اروپا به اندازه سالهایی که آنها بازی می کردند دلچسب نیست اما نگاه ها به فوتبال تغییر کرده و شاید امروز نام ها در زمین به اندازه ده سال قبل تعیین کننده نیستند. در حقیقت این ذات زندگی است و فوتبال زندگی است. همه آدم ها می آیند و با تمام خوبی ها و بدی ها می روند. باید چشم به آینده دوخت و دید در ادامه زندگی چه رخ خواهد داد. شاید این آخرین نسل از ستاره های پرفروغ اروپا باشد و شاید هم روزی با ظهور ستاره هایی جدید دیگر مانند امروز افسوس نبود آنها را نخوریم.برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی