• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 745)
دوشنبه 10/7/1391 - 21:47 -0 تشکر 563794
مهد کودک، محلی برای پرورش یا سرکوب خلاقیت کودکان ؟!

« به نام خداوند بخشنده و مهربان »

سلاماین روزا شاغل بودن مادر ، زندگی شهری ، تربیت اجتماعی بچه ها و خیلی دلایل دیگه باعث شده که اغلب بچه ها حتی از چند ماهگی ، مهد کودک را تجربه کنن و نیمی از روز در مهد کودک باشن.

با توجه به این موضوع ،به نظر شما مهد کودک باید فقط محلی برای نگهداری و پرستاری از کودک باشه ؟

سه شنبه 11/7/1391 - 9:7 - 0 تشکر 563828

سلام
من اصلا مهد كودك رو برای سنین پایین قبول ندارم چون بچهای زیادی با تربیت های مختلف توی مهد هستند كه تاثیرات بدی ممكنه روی بچه بذارن كه درست شدنی نباشه و هر روز هم نیمی از روز رو بچه باهاشون زندگی میكنه
مهدكودك برای پنج سالگی خوبه اون هم برای آمادگی  ورود به پیش دبستانی

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

سه شنبه 11/7/1391 - 11:27 - 0 تشکر 563860

سلام 

منم با مهد کودک به این شکل موافق نیستم. در بعضی از این مراکز با بچه ها رفتار درستی صورت نمیگیره و ممکنه صدمات روحی به بچه بخوره. 

با این حال بچه نیاز داره که با همسن و سالهای خودش هم باشه. نمیدونم این رو باید چه کار کرد؟خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 11/7/1391 - 14:58 - 0 تشکر 563923

با نام خدا و سلام

متاسفانه با شرایط تک فرزندی فعلی کودکان امروز اصلا اجتماعی بار نمی آیند و مهدها تنها جا برای تمرین با همسالان زیستن است که مشکلات و معایب خاص خودشان را نیز دارند

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

سه شنبه 11/7/1391 - 21:39 - 0 تشکر 563988

azar13 گفته است :
[quote=azar13;555839;563828]سلام
من اصلا مهد كودك رو برای سنین پایین قبول ندارم چون بچهای زیادی با تربیت های مختلف توی مهد هستند كه تاثیرات بدی ممكنه روی بچه بذارن كه درست شدنی نباشه و هر روز هم نیمی از روز رو بچه باهاشون زندگی میكنه
مهدكودك برای پنج سالگی خوبه اون هم برای آمادگی  ورود به پیش دبستانی

سلام
خوش اومدید.
متاسفانه یکی از معایب تربیت های امروزی همینه که به خاطر شاغل بودن مادر ، والدین مجبورن که بچه را به مهد بسپارن که این کار عواقب خاص خودشو داره .
یکی از عیباشم همینه که شما گفتین.

سه شنبه 11/7/1391 - 21:48 - 0 تشکر 563992

heaven_h گفته است :
[quote=heaven_h;612899;563860]
سلام 

منم با مهد کودک به این شکل موافق نیستم. در بعضی از این مراکز با بچه ها رفتار درستی صورت نمیگیره و ممکنه صدمات روحی به بچه بخوره. 

با این حال بچه نیاز داره که با همسن و سالهای خودش هم باشه. نمیدونم این رو باید چه کار کرد؟
سلام
برای برطرف کردن این نیاز ، می تونیم فرزندمونو در کلاس هایی ثبت نام کنیم که دو ، سه روز در هفته برگزار میشه و روزی دو ساعته ، خود ما هم می تونیم در این کلاسا همراهش باشیم.


سه شنبه 11/7/1391 - 21:54 - 0 تشکر 563996

ˈمنصوره عزیزیˈ مادر یک کودک سه ساله، تجربه اولیه سپردن کودک به مهد را بسیار سخت و پر اضطراب دانست و گفت: مهر مادری نمی تواند اشک و بی تابی فرزند را که به دلیل مسایل و مشکلات مختلف اقتصادی و اجتماعی باید به محیطی بیگانه بسپارد، تحمل کند.

وی افزود: این در حالیست که رفتارهای نامناسب مشاهده شده یا بیان شده از سوی کودکان از مربیان نیز به این استرس ها در والدین دامن می زند.


به گفته وی، در حالی که شیما( فرزندش) از آن دسته بچه های سازگار با محیط اطراف بوده است ولی برخورد نامناسب مربی در ابتدای روزهای پذیرش و سختگیری برای نماندن مادر حتی برای ساعتی موجب شده که این کودک هیچ علاقه ای به برقراری ارتباط با دیگران نداشته باشد.


وی خاطرنشان کرد: این در حالیست که پذیرش در مهد کودک باید از ساعات کم و به تدریج و همراه با مادر شروع شود و بسته به روحیات کودک این زمان تا پذیرش شرایط جدید توسط کودک تغییر کند.منبع : www.irna.ir

دوشنبه 17/7/1391 - 14:58 - 0 تشکر 565097

ˈسمیه کمائیˈ مادر ˈمحمد امینˈ چهار ساله نیز که به دلیل اشتغال از شش ماهگی فرزند خود را به مهد کودک سپرده است گفت: برای گزینش یک مهد مناسب در این مدت سه بار مجبور به جابه جایی فرزندم در مهدهای مختلف شدم.

وی مهمترین خواسته خود را از یک مهد کودک مناسب، داشتن مربی دلسوز و مهربان و آگاه نسبت به مسائل و آموزش کودکان دانست که در عین اینکه می تواند کمبود کودک از نظر مراقبت عاطفی مادر را بخوبی تامین کند به پرورش خلاقیت کودکان نیز اقدام کند.


وی تعهد و وجدان کاری در بین مدیران و مربیان مهدهای کودک را عاملی برای ارتقای سطح کیفی این مراکز دانست و گفت: یک مربی مهد کودک متعهد می تواند محیطی مناسب وغنی برای شکوفایی استعداد کودکان فراهم آورد.


دوشنبه 17/7/1391 - 14:59 - 0 تشکر 565099

در این راستا تحقیقات روانشناسی بر روی کودکان زیر سه سال نشان می دهد که کمبود عاطفی کودکان به دلیل عدم وجود محبت مادر یا جانشین وی سبب می شود در آینده، این کودکان آسیب پذیر تر بوده و دچار بیماری های روانی شوند.

آنها معتقدند که بسیاری از کودکانی که در روزهای نخست ورود به مهدکودک با گریه و شیون از والدین گرفته و بلافاصله به مربی سپرده می شوند، دچار شب ادراری، تب و دردهای جسمی، بی خوابی، ترس هایی با علت های نامعلوم و لکنت زبان می شوند.دوشنبه 17/7/1391 - 15:1 - 0 تشکر 565100

ˈافسانه برومندˈ روانشناس در این باره معتقد است که تقویت مهارت‌های استدلالی و کمک به پرورش تفکر کودک یکی از بهترین راهکارها برای رشد کودکانی خلاق و برخوردار از بهداشت روانی و جسمانی است.

وی خاطرنشان کرد: والدین باید برای افزایش استقلال کودک، تعامل کودک با همسالان، آشنا شدن آنها با قوانین اجتماعی، ایجاد روابط اجتماعی، بازی‌های گروهی و رشد توانایی‌های فردی در مناسب‌ترین زمان، فرزندان خود را به مهدکودک بفرستند.


وی مهمترین تاثیر مهد کودک بر کودکان را مدرسه‌پذیری و به دنبال آن جامعه‌پذیری آنها برشمرد.


وی یادآور شد: در این مسیر استاندارد بودن و ارایه شیوه‌های صحیح آموزشی توسط مربی می تواند در پرورش یا سرکوب خلاقیت کودکان بسیار موثر باشد.دوشنبه 17/7/1391 - 15:2 - 0 تشکر 565101

ˈمژگان عاقلˈ روانشناس نیز به نقش کلیدی مربی‌ در مهدکودک اشاره کرد و گفت: نخستین موردی که والدین در انتخاب مهدکودک باید به آن توجه کنند، تجربه و دانش مربیان است.

وی اظهار داشت:نداشتن سابقه، تجربه و دانش کافی باعث لطمات جبران‌ناپذیری به کودک می‌شود.


به گفته وی، مربیانی که به دلیل علاقه نداشتن به کودک، مشغله و گرفتاری زیاد اقتصادی و اجتماعب تمایلی در رسیدگی به نیازهای کودکان ندارند، به جای این که فضای مناسب برای رشد کودکان فراهم کنند، زمینه های ناهنجاری را در کودک فراهم می آورند و توانمندی ها و قابلیت های کودکان را محدود و حتی نابود می کنند.


منبع : WWW.IRNA.IR

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی