• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 1169)
يکشنبه 9/7/1391 - 10:55 -0 تشکر 563385
سیر سوپراستارهای عروسكی

دنیای كودكی و خاطرات آن همیشه شیرینی خاصی را به همراه داشته و یكی از این خاطرات به یاد ماندنی نسل های گذشته توام با شیرین كاری های عروسك های برنامه های كودك بوده كه حالا دیگر كمتر درخشش سابق را دارند و هر از گاهی برخی از آنها موفقیت نسبی را به دست می آورند كه شاخص این روزهای آن نیز كلاه قرمزی معروف با شیرین زبانی های خاص خودش است.

 


مجموعه تلویزیونی به "نام صندوق پست" یادآور ورود شخصیت های محبوب عروسكی این روزهای سینما و تلویزون است و محبوبیت بیش از اندازه آنها باعث شد كه "كلاه قرمزی" و "پسرخاله" با حضور در فیلم سینمایی "كلاه قرمزی و سروناز" صف های طولانی را در تابستان 91 در پشت باجه های سینما شاهد باشیم . جالب اینجاست كه این عروسك ها نه تنها دل كودكان را بلكه قلب بزرگ ترها را نیز تسخیر كرده اند .
مجموعه شیرین "زی زی گولو"با گوش های "تا به تای" دوست داشتنی اش را هنوز بسیاری از بچه های ایران در ذهن خود به یادگار دارند و با دیدن دوباره آن سرتا پا شور و هیجان می شوند و هنوز هم امیدوارند كه روزی با جمله "آسی پاسی دراكوتا تا به تا" به آرزوهای دل شان برسند، البته نباید از این موضوع غافل شد كه حضور "لیلی رشیدی" و "امیرحسین صدیق" در این مجموعه سبب درخشش هر چه بیش تر آن شد.

يکشنبه 9/7/1391 - 10:57 - 0 تشکر 563386"الستون و ولستون" به همراه "دون دون" در دهه هفتاد از تلویزیون مهمان خونه های مردم بودند و "دون دون" با همه‌ی تلاشش برای به اشتباه انداختن دو عروسك دوست داشتنی "الستون و ولستون" و خراب كردن دندوناشون جایگاه ویژه ای را در ذهن و روح كودكان آن زمان برای خود باز كرد اما همیشه با قلب شكسته آوازی غم انگیز را سر می داد. شیطنت های دون دون همواره نكات آموزنده ای را برای كودكان آن دوره به همراه داشت.

"مدرسه موش ها" با "آقا معلم"، "كپل" كه همیشه پرخور ، "خواب آلو" كه همیشه سر كلاس می‌خوابید، "عینكی" با هوش ، "دم باریك"، "نارنجی" و.. كودكان را در دنیای خیالات به یك مدرسه دوست داشتنی می‌برد كه در هر قسمت از این مجموعه، "مرضیه برومند" با كارگردانی درخشانش درس های زیادی را به بچه ها یاد میداد كه نه تنها آن ها را دلزده و خسته نمی‌كرد ،بلكه باتمام وجود آنها را تشویق به گوش دادن این حرف ها جلوی قاب تلویزیون می‌كرد و هنوز هم كودكان آن دوران كه امروز بسیاری از آنها بر صندلی دانشگاه ها تكیه زده اند شعر "می‌رم مدرسه ، جیبام پره فندق و پسته" را با خودشون زمزمه می كنند.

يکشنبه 9/7/1391 - 10:58 - 0 تشکر 563389


كارتون زیبای "خونه مادربزرگه" با گربه‌ی بامزه اش ؛"مخمل"؛ آن خانه را مثل همه خونه های مادربزرگ ها برای بچه ها دوست داشتنی كرده بود. آقا حنایی و خانواده اش با "هاپو كومار" سگ محبوب این خونه ماجراهای زیبایی را رقم می‌زدند كه هنوز هم با شنیدن این قطعه شعر كه "خونه‌ی مادربزرگه هزار تا قصه داره، خونه مادربزرگه شادی و غصه داره" باز هم حال و هوای عجیب آن دوران برایمان زنده می‌شود.
"هادی و هدی" مجموعه تلویزیونی بود كه در دهه 60 در قالب برنامه كودك از شبكه دو سیما پخش می‌شد و در شروع قصه هر یك از عروسك ها بعد از خوانده شدن شعر "عروسكا، عروسكا، كجائید كجائید" یكی یكی ظاهر می‌شدند و ما را با خودشان به دنیای قصه ها می‌بردند و هادی و هدی با كارهاشون هر بار اتفاقی را رقم می‌زدند كه درونش یك نكته اخلاقی برای بچه ها نهفته بود.
"سنجد و خاله نگار" را هنوز هم خیلی ها به یاد می آورند آن عروسك عجیب و غریبی كه دهنش یك عالم باز می شد و جمله‌ی معروفش "دوباره برمی گردم" را در ذهن كودكان حك می كرد..
"چرا و چیه" در "رنگین كمان" رنگ جدیدی را به برنامه های كودك و تلویزیون بخشیدند. این عروسك های جذاب با چرا و چیه گفتنشون خیلی از سوال های بچه ها را مطرح می‌كردند و پاسخ می‌دادند.
"پنگول" گربه ای دوست داشتنی كه هم اكنون در شبكه پنج به عروسك محبوب بچه های نسل امروز تبدیل شده و لحظات شیرین وآموزنده ای را برای آن ها رقم می‌زند.

يکشنبه 9/7/1391 - 19:17 - 0 تشکر 563555

میثم ومپایر گفته است :
[quote=میثم ومپایر;327599;563386]

"الستون و ولستون" به همراه "دون دون" در دهه هفتاد از تلویزیون مهمان خونه های مردم بودند و "دون دون" با همه‌ی تلاشش برای به اشتباه انداختن دو عروسك دوست داشتنی "الستون و ولستون" و خراب كردن دندوناشون جایگاه ویژه ای را در ذهن و روح كودكان آن زمان برای خود باز كرد اما همیشه با قلب شكسته آوازی غم انگیز را سر می داد. شیطنت های دون دون همواره نكات آموزنده ای را برای كودكان آن دوره به همراه داشت.

سلام

خوب شد ذکری ازش شد

هیچ وقت ازش حرفی نمیشد

خیلی آموزنده بود

چقد این دون دون رو دوست داشتیم شعراشو میخوندیم اداشو درمی اوردیم :دییییییی

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
يکشنبه 9/7/1391 - 19:52 - 0 تشکر 563560

یک و یک و یک السون


دو و دو و دو ولسون


سه تا می شن با دون دون


السون و گول می زنم


ولسون و گول می زنم


دشمن دندوناشونم


السون آی السون


قند و نبات آوردم


من آب نبات آوردم


شیرینی تازه دام


باز شکلات آوردم


السون و ولسون


پسته دارم براتون


گردو و فندق دارم


بادومه بچه ها جون


بیا و بگیرش از من


با دندونات زود بشکن


بشکن


من نمی شکنم


بشکن


من نمی شکنم


چی بود چی بود؟


شیشه شکست


شیشه نبود


پس چی شکستدندونای نادون شکست


السون و ولسون قلب منو شکستن


چه شیطونایی هستن

دوشنبه 10/7/1391 - 10:11 - 0 تشکر 563622

سلام
تربچه رو فراموش كردید اون هم عروسك دوست داشتنی و قشنگی بود

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

سه شنبه 11/7/1391 - 10:55 - 0 تشکر 563854

میثم ومپایر گفته است :
[quote=میثم ومپایر;327599;563560]

یک و یک و یک السون


دو و دو و دو ولسون


سه تا می شن با دون دون


السون و گول می زنم


ولسون و گول می زنم


دشمن دندوناشونم


السون آی السون


قند و نبات آوردم


من آب نبات آوردم


شیرینی تازه دام


باز شکلات آوردم


السون و ولسون


پسته دارم براتون


گردو و فندق دارم


بادومه بچه ها جون


بیا و بگیرش از من


با دندونات زود بشکن


بشکن


من نمی شکنم


بشکن


من نمی شکنم


چی بود چی بود؟


شیشه شکست


شیشه نبود


پس چی شکستدندونای نادون شکست


السون و ولسون قلب منو شکستن


چه شیطونایی هستن

وای یادش بخیر 
چه خاطراتی 

خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی