انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 319)
جمعه 7/7/1391 - 12:36 -0 تشکر 562987
فرق ریش های حاج سعید قاسمی با ریش های مهاجرانی و کرباسچی

لودگی سیاسی ماجرا از آنجایی شروع شد که حاج سعید قاسمی مثل بسیاری افراد دیگر پیش بینی کرد، فائزه زندان نخواهد رفت و به شوخی گفت که اگر این اتفاق بیافتد، ریشش را می زند. هر کس با ادبیات فارسی آشنایی داشته باشد می داند اینگونه سخن گفتن به معنای این است که «من حتم دارم این اتفاق نمی افتد». همانند جمله ای که مرسوم است: «اگر این اتفاق بیافتد، من اسمم را عوض می کنم». شش ماه گذشت و گفتند که زندان برای اجرای حکم جا ندارد. کسی هم از ریش های حاج سعید خبری نگرفت! اما حالا که فائزه زندانی شده است، برخی بهانه ای یافته اند برای عقده گشایی. هر آنچه از دهانشان در می آید می گویند تا بار دیگر ثابت کنند «ادب مرد به از دولت اوست». مشکل ریش نیست، مشکل «مظهر روح حزب الله» است ده ها تحلیل و پیش بینی از بسیاری از شخصیت ها می توان نام برد که به وقوع نپیوسته است. پس دعوی بر سر ریش حاج سعید نیست! مشکل این جماعت را می توان در توصیف شهید آوینی از حاج سعید پیدا کرد: "آقا سعید، فرمانده این محور عملیاتی، همان كسی بود كه ما در جست وجوی او بودیم. او مظهر همان روحی است كه حزب الله را از انسان های دیگر جدا می كند و البته در میان رزم آوران ما دلاورانی چون سعید كم نیستند ... او یكی از پرورده های میدان رزم و جهاد فی سبیل الله است و اگر انقلاب اسلامی هیچ دستاوردی جز پرورش انسان هایی اینچنین نداشت، باز هم می ارزید تا حزب الله جان و سر خویش را فدای حفظ آن كند." ریش های کرباسچی و مهاجرانی «... در آغاز پنجاه سالگی از ایران خارج شدم. پنجاه سال زندگی در ایران و در شرق، بگذار نیمه دوم عمرت در غرب بگذرد! وطن همان سرزمینی است که در آن جا احساس آرامش و طمانینه می کنی. به تعبیر امام علی علیه السلام همان سرزمینی که تو را تحمل می کند. دیدم لندن برای من دیگر یک مرحله گذار نیست. سرزمینی است برای زندگی کردن ... دیدم لندن را دوست دارم، با تنوع ملیت ها و تساهل و تسامحش». اینها را یک جوان جوزده فرنگ رفته ننوشته است. کسی که در لندن احساس وطن بودن می کند، فردی است که سالیان سال وزیر بوده، معاون رئیس جمهور بوده و حالا به خاطر فرار از زنان دوم و سومش به لندن گریخته است. عکس ریشدار دولتمرد سابق را مقایسه کنید با ریشهای روتوش شده امروزی در وطنش لندن. چرا تا لندن برویم؟ عکس های کرباسچی وقتی که حتی تا روز دادگاه رفتنش با ریش های بلندش از آیات و روایات و خط امام می گفت. عکس های خیلی های دیگر را در اول انقلاب با حالا مقایسه کنید. دلیل حمایت ما از سعید قاسمی حاج سعید برای ما عزیز است. چون همچنان ریش دارد! چون ریش های امروزش، فرقی با ریش های دیروزش ندارد. نه از آن جهت که ریش برای ما مقدس است! چون ریش های امروز حاج سعید، ریشه در باورهای عمیقش دارد. ریش های حاج سعید نه سکوی پرتابش به لندن بود، نه وسیله ای برای چپاول بیت المال. برخی چه ریش گذاشتنشان، چه ریش زدنشان، بوی متعفن قدرت می دهد. حضرات ریش دارِ دیروز و بی ریشِ امروز، نمک انقلاب را خوردند اما نمکدانش را شکستند. اما حاج سعید نمک نخورده، نمک گیر انقلاب است. یادش به خیر در ایام فتنه، وقتی غمناک می گفت: چه کنیم که باید برویم جلوی جام جم و در مقابل فتنه گران، از ساختمان صدا و سیمایی دفاع کنیم که قبولش نداریم! ریشه ای که برخی ندارند! روزی نان آقایان در ریش بود! حالا در بی ریشی! چه آن روزی که ریش داشتند و چه امروز که ریش ندارند، ریشه نداشتند و ندارند. حاج سعید با ریش و بی ریشش، با ریشه است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی