بهداشت و سلامت (بازدید: 75)
جمعه 7/7/1391 - 11:12 -0 تشکر 562965
به جنگ غم و غصه‌ها بروید

با ورزش به جنگ غم و غصه‌ها بروید


خیلی از افرادی که مشکل قلبی دارند، نه به خاطر مشکل قلبشان، که به خاطر مشکل دلشان رنج می‌برند؛ منظور همان افسردگی است که تحقیقات نشان می‌دهد حدود 40 درصد افراد دچار نارسایی قلبی، به آن دچارند.

تحقیقات نشان داده که خطر مرگ و میر و بستری دوباره برای فردی که هم قلبش بیمار است و هم افسرده است، حدود دو برابر فردی است که فقط قلب ناتوان دارد. به همین علت بود که پژوهشگران رفتند سراغ مطالعه این موضوع که چطور می‌شود به این بیماران کمک کرد که با مبارزه با افسردگی، از پس بیماریشان بربیایند.

به گزارش سه نسل به نقل از اطلاعات؛ در تازه‌ترین این مطالعات که در بیمارستانی در نیویورک انجام شده، مشخص شده که نه تنها با دارو، که با کمک ورزش هم می‌توان به جنگ افسردگی در این بیماران رفت. در این مطالعه بیماران در طی 3 ماه، هر هفته 3 جلسه ورزش ایروبیک داشتند. برنامه آنها استفاده از تردمیل یا دوچرخه ثابت و هر جلسه به مدت 30 دقیقه بود. بعد از آن، بیماران ورزش را در خانه و بدون نظارت محققین انجام می‌دادند و آن را به میزان حدود 120 دقیقه در طی هفته رساندند. آزمون‌های استاندارد افسردگی قبل و بعد از دوره ورزش نشان دهنده کم شدن قابل ملاحظه میزان افسردگی بالینی در این افراد بود؛ چنان که شیوع افسردگی بعد از ورزش، به جای 40 درصد، به 28 درصد رسیده بود. ضمن این که پیگیری بیماران نشان داد این اثر تا یک سال بعد هم به خوبی تداوم داشته است. همچنین این بررسی‌ها نشان داد که احتمال مرگ و بستری دوباره در بین این بیماران، در مقایسه با بیماران مشابه خودشان که در این برنامه ورزشی شرکت نکرده بودند، حدود 15 درصد کمتر است.

البته ممکن است در برخی افراد همچنان دارو برای کمک به درمان افسردگی مورد نیاز باشد، ولی از آنجا که افراد سالمند و مبتلا به نارسایی قلبی معمولا داروهای زیادی مصرف می‌کنند، ممکن است بتوان با استفاده از ورزش، اندکی از حجم داروهای متعدد آنها کم کرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی