ایران سرای من (بازدید: 188)
جمعه 7/7/1391 - 1:2 -0 تشکر 562936
بچه تهرون

چه کسی تهرانی است؟ این یک سوال اساسی برای بسیاری از مردم ایران است.

"بچه تهرون"
اصطلاح اختلاف انگیزی برای آنهایی است که دنبال رقابت اصالت می گردند. اتفاقا همین اختلافات، سوژه بگو مگوی خیلیها تو فضای مجازی برای کشف اصالت بود.

 "آیا تهرانی ها خودخواهند؟"

اولین نظری که برای این خبر ثبت شد، کبریتی بر انباری از هیزم خشک بود: "فرهنگ پائین رانندگی شهرستانی هائی که تهران تردد میکنند موجب ناراحتی تهرانی ها میشود.اگه به پلاک ماشینهائی که قوانین را رعایت نمیکنند نگاه کنید،به راحتی میتوانید متوجه شوید.البته شهرستانی هائی که زیر 15 سال به تهران مهاجرت کردند،هم متاسفانه به همین منوال است."

این نظر غیرمنصفانه با پاسخ های تند ایرانیان دیگر شهرها مواجه شده و آنها را وادار به پاسخ گویی کرد؛ اینکه تهرانی ها خودشان زمانی شهرستانی بودند، حالا حرف از اصالت می زنند؟!

کاربری در این باره نوشته: "این هم نمونه ای از خودخواهی مگه ایران فقط تهرانه از کجا این فرهنگ رو تهرانی ها اوردند که شهرستانیها ندارند، تلوزیونتون با ما فرق می کنه یا قوانین راهنمایی و رانندگی شما که یه پلاک غیر تهرانی می بینید تمام هم و غمتون رو می ذارید برای سبقت گرفتن های غیر مجاز ازاون ماشین و به خیال خودتون ترسوندنش"

و یا: "شما هم جزئی از اون تهرونیهای متکبر هستید که اگه به گذشتتون مراجعه بشه معلوم میشه از کجا تشریف آوردین وفکر میکنین دیگه چه خبره!!! و تهران دیگه آخر دنیا ست. نه عزیزم سایر شهر های ایران رو نگاه کنید تمدنشون وفرهنگ مردمانشون خیلی خیلی سرتر از شما هاست ولی حالا چون شده پایتخت شما خودت رو دسته بالاگرفتی وگرنه از بابت فرهنگ وادب ومهمانوازی وخون گرمی شهرستانیها هر چی بگیم بازم کم گفتم .((زیاد برا خودت نوشابه باز نکن))"

مخاطبی هم نوشته: "واقعا آدم متاسف می شه از خوندن این نظرات.انگار که تهرانی ها مال یه کشور و شهرستانی ها مال یه کشور دیگه هستن. یادتون نره که اگر شهرستانی ها رو بی فرهنگ خطاب کنید در نهایت این توهین به خودتون هم برمی گرده.اگر خیلی بافرهنگ هستین یاد بگیرین که به دیگران هم یاد بدین،به جای اینکه به جون هم بیفتین به هم آگاهی بدین و برای رشد و ترقی همه تلاش کنید.
اگر به نظر شما در روستاهای ایران با این همه ثروت آدم ها دارن از گرسنگی می میرن ننگ بر هر تهرانی که ساکت نشسته و نگران تنگ شدن جاشه"

کاربرانی هم تلاش کردند کمی فضا را تلطیف کنند: "من در هر نشستی دیدم تا میگی تهرانی هستم همه جبهه میگیرن که تهرانی اصیل وجودنداره و بابا مگه کسی میگه شهر های شماوجودداشتن یا نداشتند .البته که باید راجع به ترافیک نظر میدادم ا ین یادتون باشه که کوچه به گوچه تهران جوان وپیر در جنگ رفتند و شهید شدندو خوب نیست که دسته و گروه راه بیندازیم همه ایران سرای من است اون کسی که اول نظر داد این اتیش را به پا کرد."

و یا: "نه به تهرانی بودنه نه به شهرستانی بودن من خودم پدربزرگم از املاک دارهای بزرگ تهران بودن ولی حالا اینجا تو شهرستان هستیم هیچ فرقی نداره تهرانی باشی یا شهرستانی اصل تربیت خانوادگی هر فرده والله هم ادم متشخص تو تهران هست و هم تو شهرستان و بلانسبت خوب ها هم ادم بی شعور و بی تربیت هست تو تهران و هم تو شهرستان _ یارو عقده ایه هرکجایی که باشه هر لباسی که باشه عقده ایه حالا بخواد تهرانی باشه یا شهرستانی اصل تربیت خانوادگی یه فرده- تهران نمونه یه ایران کوچیکه وقلب ایران _مهم نه تهرانی بودنه نه شهرستانی بودن ما ایرانی هستیم و همه ایران سرای من است - برای حفظ این کشور هزاران شهید دادیم و جانباز - عزیزان خودخواه نباشید به فکر بر طرف کردن مشکل هم باشید نه برا هم مشکل بسازید."

سه شنبه 11/7/1391 - 13:51 - 0 تشکر 563904

سلام 

درسته که همه ایران سرای من است اما هر شهری فرهنگ و رسوم خودش رو داره. از این مساله نباید غافل شد 

خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 11/7/1391 - 22:41 - 0 تشکر 564009

تهرانی اصیل دیگه خیلی کم پیدا می شه... یه جورایی اصیلها در بین جمعیت روز افزون مهاحر به تهران گم شده اند .

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی