انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 95)
چهارشنبه 5/7/1391 - 22:18 -0 تشکر 562708
طلبگی و زندگی


طلبگی و زندگی
بسم الله

 

راهها تقوای بیشتری را در خورند تا هدفها!

 

 

از خیلی پیش تر میگفتند  وقتی که کامل سیر نشده اید از سر سفره  بلند شوید، آنموقع زیاد علت اش را نمیدانستم ولی این روزها کمی بیشتر از آن موقع میفهمم که وقتی کامل سیر نباشی هنوز غذا برایت لذیذ است، ولع قبل از غذا خوردن را هم نداری، هم شکم ات آرام گرفته و هم غذا دلت را نمیزند.

وصال شیرین است و فراق تلخ، ولی انتظار چه طعمیست؟ اینکه یک عمر امیدوارانه منتظر یک خبر باشی و ناامیدانه ایام عمرت را سپری کنی تلخ است یا شیرین؟ اینکه یقین بدانی این خبر روزی خواهد رسید شیرین است ولی بیم از نبودنت در آن موقع، تلخی خاصی دارد. نمیدانم کسی که لغت انتظار را ترجمه میکرد، ظرفیت و تحمل آدمی را هم کنارش معنی کرده بود یا نه؟ با کدامین لغت و کدامین جمله  بگوییم که آدمی نا شکیب است تاب اینهمه دوری را ندارد، شوق وصال و درد فراق را اگر یک جا جمع کنی میشود انتظار، یعنی هم باشی  و هم نباشی، طعم اش هم شیرین است و هم تلخ...

و اما طلبگی، همه اش سادگیست، از خوراک اش گرفته تا گفتارش، طعم اش با تمام چیزهایی که قبل تر چشیده بودم متفاوت است، گرچه سفره ی شاممان خالی تر از تمام ریخت و پاشهاست، ولی سر سفره که مینشینی همان نمک نداشته چنان نمک گیرت میکند که خواه و ناخواه ماندگار میشوی، دیگر مثل قبل تر ها دو دل نیستی که بمانی یا بروی، اینجا فقط  هر چه داری رو میکنی تا زودتر به مقصد برسی، این مسیر از خودگذشتگی میخواهد، یعنی از هر چه که در آن ((من)) است بگذری و خودت و وجودت و همه چیزت را بدهی تا برسی ...

 

 

پی نوشت: تغییر شرایط زندگی ام باعث شد تا دیرتر این مطلب را بروز کنم. و اینکه مِن بعد بیشتر از سابق این مسیر دعا لازم دارد.فراموشمان نکنید

 

اللهم ارزقنا شهاده فی سبیلک

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی