انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 86)
دوشنبه 3/7/1391 - 12:46 -0 تشکر 562168
خیلی سخت افزاری شدیم

ما خیلی سیاسی شدیم یعنی حاکمیت ادبیات ما شده ادبیات سیاسی. مزیت نسبی فرهنگی اخلاقی ارزشی و نگاه تمدنی ما رفت به حاشیه . این دلیلش چه بود و چه باید کرد بماند.

ما خیلی سخت افزارنگر شدیم مثلا در بحث مصر همه به تکاپو افتادیم مصری به ایران بیاوریم یعنی کمتر بازوهای تفکری خودمان را به درون فضای جدید جهان عرب بردیم کمتر صدای تفکر و تئوری و ایده و گفتمان بدیل از ایران بلند شد. شبکه های ایرانی پرس و العالم هم صرفاً اخبار پخش کردند و ما کمتر حضور فکری پیدا کردیم.

 بیشتر عصبانی شدیم و هرجا هم که راه دادند ارتباط فیزیکی برقرار کردیم ما این رویکرد را باید به یک رویکرد نرم فکری و آلترناتیو عملی مطابق با ادبیات اینها تبدیل کنیم

ارتباط گیری فیزیکی هم خوب است ولی از اصل غافل شدیم. مدیریت فکری ارزشی مطابق با بک گراندهای فکری اینها بسیار ارزشمنتر از این است که ما تیم های میدانی متفرقه زیرزمینی پر کنیم تا یکی یکی ما را هم متهم کنند. البته در پرانتز عرض کنم نهادهای فکری و فرهنگی ما در بین الملل چون ورشکسته بودند و چون بازوهای فکری بین الملل ما ضعیف بودند و چون مدیریت استراتژیکی در عرصه فرهنگ نرم در  بین الملل نداشتیم و چون .... لذا چاره ای نبود که ناگهان حرکت های ما بیشتر زیرزمینی بشود تا یک حرکت مدیریت فکری.

عالم آدم ها

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی