ورزش و تندرستی (بازدید: 81)
دوشنبه 3/7/1391 - 9:54 -0 تشکر 562081
پرسپولیس با ژوژه به جایی نمی رسد

روزهای غم انگیز پرسپولیس همچنان ادامه دارد و کار به جایی رسیده که هواداران این تیم بزرگ به ستوه آمده اند. شعار علی دایی و دنیزلی در هنگام بازی پرسپولیس و سپاهان نشانه اعتراض مردمی بود که از وضعیت تیم سرخپوش پایتخت خسته شده اند و به امید اینکه مدیران باشگاه صدای اعتراض نارضایتی آنها را بشنوند، نام علی دایی فریاد زدند.
شاید از نظر عده ای از طرفداران پرسپولیس هنوز هم علی دایی منجی این تیم باشد و نامش را فریاد بزنند اما دلیل اصلی تشویق اسطوره فوتبال ایران درحضور ژوزه تنها و تنها اعتراض و نارضایتی از شرایط حال حاضر پرسپولیس است.
پرسپولیسی ها فصل کابوس واری را تجربه می کنند و البته ریشه این مسائل، را می توان در ناکامی سرخپوشان از ابتدای فصل قبل جستجو کرد.

دوشنبه 3/7/1391 - 9:54 - 0 تشکر 562082

زمانی که حمید استیلی نتوانست از فرصت به دست آمده، بهترین استفاده را ببرد و روند نزولی سرخپوشان از همان زمان شروع شد اما حالا کار به جایی کشیده که گرانترین بازیکنان پرسپولیس نیز نمی توانند به این تیم کمک کنند.

برخلاف همه جاى دنیا كه ابتدا مربى را انتخاب مى كنند و بعد از آن با نظر مربى به انتخاب بازیكن مى پردازند. پرسپولیس بر عكس عمل كرد، یعنى آنها ابتدا بازیكنان به ظاهر اسمى را گرفتند و بعد از آن به فكر جذب سرمربى برآمدند. در ابتدا اسامى بسیارى را سرخ پوشان براى سرمربیگرى تیم خود معرفى كردند، اسم هایى كه بعضا از همان ابتدا مشخص بود كه به ایران نخواهند آمد و از نام آنها صرفا براى كارهاى تبلیغى استفاده مى شود و همین طور هم شد و سر آخر مانول ژوزه پرتغالى سر از پرسپولیس در آورد، مربى كه شرایط او نسبت به مربیان دیگر پایین تر بود و پرسپولیس راحت تر مى توانست با او كنار بیاید.

البته مانوئل ژوزه فرصت 9 هفته ای داشته تا پرسپولیس را متحول كند اما در این كار ناموفق بوده است در حال حاضر زمان دادن به ژوزه برای جبران ناكامی ها فایده ندارد و باید هر چه سریعتر وی را بركنار كنند

دوشنبه 3/7/1391 - 9:55 - 0 تشکر 562083

نقطه ضعف پرسپولیس در خط میانی مخصوصا هافبک دفاعی این تیم است ، جایی که ژوژه از مهدوی‌كیا در این پست استفاده می کند! البته مهدوی‌كیا بازیکن بزرگ و با شخصیتی است ولی با توجه به به شرائط فیزیکی و سن و سال  و سابقه بازی وی در کناره های زمین استفاده از چنین بازیکنی در هافبک دفاعی جای بحث فراوان دارد . جالب این که در آغاز فصل این تیم مازیار زارع یکی از بهترین هافبکهای لیگ را به راحتی از دست داد و آقازمانی را نگه داشت !

هافبک دفاعی باید قلدر و جنگنده باشد و در حال حاضر که پرسپولیس در خط دفاعی سید جلال و بنگر را دارد می تواند از نورمحمدی به عنوان هافبک دفاعی استفاده کند .

در ضمن در خط هافبک این تیم بازیسازی صورت نمی گیرد و برای خط حمله موقعیت خلق نمی کند ، در واقع بازیکنان خط حمله پرسپولیس کمترین تقصیر را در به ثمر رساندن گل دارند ، این تیم را با تیم دنیزلی با آن بازیکنان سطح پایین سال گذشته مقایسه کنید تا به تفاوت آشکار دو مربی مشخص می شود ، 

این تیم در سال گذشته با دنیزلی در هر بازی هجومی بازی می کرد و موقعیت فراوانی برای مهاجمان خلق می شد و واقعا زیبا بازی می کرد ولی متاسفانه حاشیه ها در اواسط فصل گریبان آن مربی بزرگ را گرفت..

دوشنبه 3/7/1391 - 9:55 - 0 تشکر 562084

هواداران سرخپوشان همچنان دنیزلی را دوست دارند و در بازی این تیم مقابل نفت نام دنیزلی را بر زبان آوردند 

مانوئل ژوزه با سر و صداى بسیار وارد ایران و پرسپولیس شد تا با آن همه بازیكن به ظاهر اسمى و كهكشانى كارى را بكند كه در چند سال گذشته مربیان قبلى این تیم نتوانسته بودند انجام دهند ولی آنقدر در مهره چینی ضعیف عمل کرد که واقعا جای بحث دارد 

به هر حال در شرایط کنونی بدون تردید برکناری ژوژه بهترین تصمیم است در ضمن جانشین وی هم باید یک مربی ایرانی باشد که شناخت خوبی از این تیم و بازیکنانش داشته باشد .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی