انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 127)
پنج شنبه 30/6/1391 - 12:33 -0 تشکر 561197
باغ موزه دفاع مقدس

باغ موزه دفاع مقدس

رئیس باغ موزه دفاع مقدس با اعلام این كه دوم مهر امسال باغ موزه دفاع مقدس افتتاح می‌شود، گفت: بزرگ‌ترین پرچم جمهوری اسلامی نیز بیست و یكم شهریور در تهران به اهتزاز درمی‌آید.

به گزارش ایسنا، سردار جواد خضرایی گفت: باغ موزه دفاع مقدس دوم مهر افتتاح می‌شود و پس از گذشت ده روز، بازدید عموم مردم از این باغ موزه آغاز می‌شود.

وی در ادامه افزود: پس از افتتاح باغ موزه به مدت ده‌روز كسانی كه در دوران دفاع مقدس نقش داشتند مانند خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان از این مكان دیدن می‌كنند و پس از آن مردم می‌توانند در ساعات اداری به صورت گروهی از باغ موزه دفاع مقدس بازدید كنند.

رئیس باغ موزه دفاع مقدس با اشاره به این كه پیش از این نمایشگاه‌های دفاع مقدس در كشور برگزار می‌شد كه بیشتر وسایل و ادوات جنگی را به نمایش می‌گذاشت و به جنبه مفهومی دوران دفاع مقدس كمتر توجه می‌شد، اظهار كرد: در احداث باغ موزه دفاع مقدس بعد مفهومی این دوران بیشتر مورد توجه ما قرار دارد و در این باغ موزه 80 درصد مسائل مفهومی و 20 درصد ادوات جنگی به نمایش گذاشته شده است.

وی خاطرنشان كرد: باغ موزه دفاع مقدس 22 هكتار فضای پارك و موزه را در برگرفته كه فضای پارك به تنهایی 45 هزار مترمربع بوده و كاركردهای دفاع مقدس را به عرصه ظهور برساند.

خضرایی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب كه پس از افتتاح باغ موزه دفاع مقدس، بزرگ‌ترین كتابخانه دوران دفاع مقدس نیز كه دارای ده هزار جلد كتاب دفاع مقدس است، در همین مكان افتتاح می‌شود، گفت: این مركز می‌تواند به متخصصان و پژوهشگران درخصوص اطلاعات مختلف دوران دفاع مقدس كمك كند، چرا كه در بانك اطلاعاتی آن اطلاعات بسیار گسترده از این دوران به ثبت رسیده هر چند در زمان جمع‌آوری این اطلاعات عده‌ای با ما به هیچ وجه همكاری نداشتند.

وی اظهار كرد: از دو سال قبل آموزش راویان در باغ موزه دفاع مقدس شروع شده و هم‌اكنون راویان ما به سه زبان عربی، انگلیسی و فرانسه راهنمای بازدیدكنندگان خارجی از باغ موزه دفاع مقدس هستند.رئیس باغ موزه دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنانش از بهره‌برداری از بزرگ‌ترین پرچم جمهوری اسلامی در قسمت غربی باغ موزه دفاع‌مقدس خبر داد و گفت: بعدازظهر سی و یكم شهریور سومین پرچم بزرگ جهان به طول 150 متر و مساحت هزار مترمربع به اهتزاز درمی‌آید. منبع : جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی