بهداشت و سلامت (بازدید: 94)
يکشنبه 26/6/1391 - 22:22 -0 تشکر 560301
چرا پلک برخی افراد حالت افتادگی دارد؟

افتادگی پلک چشمروزگارنو: دکتر علیرضا رجعتی حقی فوق تخصص شبکیه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: افتادگی پلک چشم که به اصطلاح لاتین پتوز گفته می شود به چند دلیل این مشکل ایجاد می شود.
وی تصریح کرد: افتادگی پلک چشم می تواند جنبه مادر زادی داشته یعنی نوزادی که به دنیا می آید دارای افتادگی پلک چشم بوده و همچنین به صورت اکتسابی ایجاد شود.
رجعتی حقی خاطر نشان کرد: در مورد جنبه اکتسابی بودن این مشکل می توان به بعضی بیماری های اعصاب مثل میاستنی که یک بیماری مغز واعصاب است اشاره کرد. وی همچنین متذکر شد: البته شایان ذکر است که تصادفات و ضربه برچشم می تواند سبب افتادگی پلک چشم شود.
وی همچنین افزود: افتادگی پلک چشم گاه چنان شدید است که چشم بسته می شود و باید فرد با دست پلک را بالا ببرد و گاه به طور کامل بسته می شود در هر صورت شدت آن متفاوت است و قابل درمان است.
این فوق تخصص خاطر نشان کرد: در صورتیکه بیماری افتادگی پلک چشم به صورت مادر زادی باشد با عمل جراحی درمان می شود و در صورت اکتسابی بودن با برطرف شدن برخی از بیماری های مغز و اعصاب این مشکل برطرف خواهد شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی