ورزش و تندرستی (بازدید: 181)
چهارشنبه 22/6/1391 - 18:16 -0 تشکر 559246
واکنش کارشناسان فوتبال به شکست تاریخی مقابل لبنان

آیت‌اللهی: کی‌روش باید پاسخگو باشد.
نایب رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید قرار نیست با یک باخت کادر فنی تیم ملی را عوض کنیم اما باید در بازگشت به ایران فکری اساسی برای تیم ملی بکنیم.

هادی آیت‌اللهی پس از شکست ایران مقابل لبنان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما تلاش خودمان را در این بازی کردیم اما بدشانس بودیم. لبنان با یک حمله به گل رسید اما درحالی که ما موقعیت‌های زیادی در بازی داشتیم نتوانستیم از آن‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: باید وقتی به تهران برمی‌گردیم فکری اساسی برای تیم ملی و بازی‌های آینده بکنیم.

آیت‌اللهی درپاسخ به این سوال که آیا کی‌روش همچنان سرمربی تیم ملی خواهد ماند گفت: قرار نیست با یک باخت کادر فنی را عوض کنیم ما باید عوامل ناکامی را پیدا کنیم و پس از آن مسائل فنی را بررسی کنیم.

نایب رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا کی‌روش به نظر شما اهمیت خواهد داد و حرف‌های شما را خواهد پذیرفت گفت: این تصمیم با ماست نه با کی‌روش. او باید به خواسته‌های ما پاسخگو باشد.

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:16 - 0 تشکر 559247

قلعه‌نویی: باید به تیم ملی آرامش بدهیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال معتقد است که باید از تیم ملی انتقاد سازنده کرد تا ایرادها برطرف شود و نباید به تیم ملی بیش از حد فشار وارد کرد.

امیر قلعه‌نویی درگفتگو با ایسنا، درباره دیدار تیم ملی ایران و شکست تاریخی این تیم برابر لبنان اظهار کرد: ما باید به تیم ملی آرامش بدهیم. درست است که بازی را واگذار کردیم اما نباید به تیم ملی فشار بیش از حد بیاوریم و باید تلاش کنیم تا این تیم به شرایط مناسب بازگردد.


سرمربی استقلال ادامه داد: اگر قرار است انتقادی انجام شود باید سازنده باشد و بتواد ایرادها را برطرف کند،‌ نه اینکه منجر به بدتر شدن وضعیت شود.


وی با بیان اینکه درباره مسائل فنی این دیدارصحبت نمی‌کند و کارشناسان در این رابطه باید نظر دهند گفت: همه باید تلاش کنیم تا تیم ملی به شرایط آرمانی بازگردد. ما یک بازی حساس برابر کره جنوبی را در پیش داریم که حکم مرگ و زندگی را دارد. نباید کاری کنیم که آن بازی را از دست دهیم.

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:17 - 0 تشکر 559248

استیلی :تیم ملی در کارهای دفاعی خوب نیست
پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: با وجود عملکرد بهتر در خط حمله تیم ملی، اما متأسفانه در سیستم دفاعی مشکل داریم.
حمید استیلی درگفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های تیم ملی توقع می‌رفت که در لبنان با یک نتیجه خوب بچه‌ها به تهران برگرد تا صعودمان به جام جهانی تا حدود زیادی قطعی شود اما متاسفانه نشد.   
وی افزود: درخط حمله تیم خوب بودیم و حتی خط هافبک نیز متعادل بودیم، اما متاسفانه در سیستم دفاعی دچار مشکل شدیم و باز هم تیم حریف به ما یک گل زد و در محوطه خودش فقط به دفاع کردن پرداخت.   
استیلی ادامه داد: ما باید خوشحال باشیم که کره‌جنوبی و ازبکستان هم به تساوی رسیدند البته اکنون لبنان 4 بازی انجام داده، ولی خطر ما را برای نرفتن به جام جهانی 2014 تهدید می‌کند.   
استیلی خاطرنشان کرد: بالاخره باید قبول کنیم لبنان تیمی نبود که ما را شکست دهد اما اتفاقات فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. به نظرم باید کمک کرد تا تیم ما از این شرایط خارج شود، چون واقعا حیف است که ما از این گروه راهی جام جهانی نشویم.   
استیلی تاکید کرد: در این شرایط زیاد نباید در خصوص تیم ملی اظهار نظر کرد اما به نظرم کی‌روش باید به فکر یک چاره‌ای باشد تا تیم ملی ما را از این شرایط خارج کند بالاخره هر روزی که رو به جلو می‌رویم و نزدیک جام جهانی می‌شویم باید نقاط ضعف خود را حل کنیم که متأسفانه نقاط ضعف تیم ملی در بازی‌های اخیر هنوز از قبل جا مانده است.

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:17 - 0 تشکر 559249

بیژن ذوالفقارنسب درگفتگو با مهر ضمن بیان این مطلب در خصوص شکست تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل لبنان در مرحله انتخابی جام جهانی اظهار داشت: من بازی را ندیدم اما در خصوص نتیجه حاصله باید بگویم که تیم ملی در مصاف با لبنان نتیجه‌ای بسیار ضعیف کسب کرده است. از تیم ملی فوتبال ایران انتظار نمی‌رفت که مقابل ضعیف‌ترین و کم شانس‌ترین تیم گروهش اینچنین بازنده شود.


"آیا می‌توان گفت با نتایجی که تیم ملی کسب می‌کند و شرایطی که باشگاه‌ها دارند، فوتبال در ایران با افتی محسوس مواجه شده است؟"، ذوالفقارنسب در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نتایجی که در عرصه باشگاهی و ملی رقم می‌خورد شاهد این قضیه است که فوتبال ایران هم در رده باشگاهی و هم در رده ملی با یک افت همه جانبه مواجه شده است.


وی در تشریح دلایل افت فوتبال ایران و نقش مدیریت، مسائل فنی و البته بازیکنان در آن خاطر نشان کرد: قطعا وقتی یک سیستم ضعیف عمل می‌کند، مجموعه مدیریتی آن ضعیف عمل کرده است که آن مجموعه به چنین سرنوشتی دچار شده است. در فوتبال هر کشوری مهمترین شاخصه ارزیابی، عملکرد تیم ملی بزرگسالان است که متاسفانه در فوتبال ایران این تیم روندی نزولی داشته است.


این کارشناس فوتبال ایران خاطر نشان کرد: تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدارهای دوستانه و رسمی ضعیف عمل می‌کند، هم در نتیجه گیری و هم در زمینه فنی. این نشان می‌دهد که یک سیستم کارآمد فوتبال ایران را هدایت نمی‌کند و مجموعه مدیریتی آن ضعیف عمل کرده است.


"نقش بازیکنان در افت فوتبال ملی و باشگاهی ایران چیست؟"، ذوالفقارنسب در پاسخ به این پرسش گفت: بازیکنان به هر صورت عناصر این سیستم ضعیف هستند. متاسفانه چرخه فوتبال ما معیوب است و بازیکنان نه در رده باشگاهی و نه در رده ملی عملکرد خوبی نداشته و ندارند.


ذوالفقارنسب در خصوص ایجاد تغییر در کادر فنی تیم ملی و اینکه آیا چنین کار نتیجه بخش خواهد بود، گفت: قطعا تغییر و تحول در کار فنی تیم ملی نتیجه عکس ندارد اما برای فوتبال ما پر هزینه خواهد بود. قراردادهای مربیانی چون "کارلوس کی‌روش" منظم و معتبر است و هر زمان که فدراسیون فوتبال بخواهد یکطرفه به همکاری با او پایان دهد، هزینه‌های زیادی متوجه ما خواهد شد. به این خاطر من به شخصه موافق ایجاد تغییر در تیم ملی نیستم.


وی در خاتمه تصریح کرد: هنوز هم شانس راهیابی به جام جهانی را داریم اما برای استفاده از این شانس باید عملکردی بهتر داشت و رویکرد خود را عوض کنیم.

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:18 - 0 تشکر 559251

درخشان: با این شیوه امیدی برای صعود به جام جهانی نیست
 حمید درخشان با انتقاد از نحوه بازی تیم ملی مقابل لبنان می‌گوید ایران با این روند به جام جهانی صعود نخواهد کرد.


کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران درگفتگو با ایسنا،درباره شکست تیم ملی ایران مقابل لبنان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 اظهار کرد: ما فقط بخش‌هایی از بازی را که تلویزیون پخش کرد دیدیم اما وقتی تیم ملی باخته است، معلوم است که چه عملکردی در زمین داشته است. اگر به این شکل بخواهیم بازی کنیم و با این شیوه بازی کردن امید به صعود به جام جهانی داشته باشیم، چیزی جز گول زدن خودمان نیست.


وی افزود: باید باور کنیم که فوتبال ما ضعیف شده است. ما نمی‌خواهیم فقط در جام جهانی حضور داشته باشیم و در آنجا مقابل تیم‌های قدرتمند دست و پا بزنیم چرا که این حضور برای ما هیچ فایده‌ای ندارد. الان برای ما یک آرزو شده که به جام جهانی برویم اما با این وضعیت این آرزو چه ارزشی دارد؟


درخشان با اشاره به اینکه چند سال است که در فوتبال‌مان در حال درجا زدن هستیم گفت: باید کمی عاقلانه و واقع‌بینانه فکر کنیم. وقتی دقت می‌کنیم، می‌بینیم که در فوتبال‌مان هیچ کار رو به جلویی انجام نداده‌ایم و فقط درجا زده‌ایم. تازه این در شرایطی است که میلیاردها تومان بابت مربیان خارجی داده‌ایم. این در حالی است که ما در بازی اول مقابل ازبکستان هم باید می‌باختیم. واقعا در آن بازی خوب و با اقتدار بازی نکردیم که بگوییم مستحق پیروزی بودیم.


بازیکن سال‌های دور تیم ملی فوتبال درباره نقش بازیکنان در این شکست و همچنین تصمیم اخیر آن‌ها برای تحریم رسانه‌ها گفت: من فکر می‌کنم بازیکنان باید به خودشان بیایند و ببینند که چقدر در این بازی توان گذاشتند. اگر توانایی داشتند و بازی نکردند که اصلا قابل قبول نیست. من معتقدم بازیکنان ما توانایی بالایی دارند و باید علت این موضوع که آن‌ها ضعیف ظاهر شده‌اند را ریشه‌یابی کنیم. به نظر من این مسائل بیشتر فنی است و باید از کادر فنی تیم ملی بپرسیم که چه اتفاقی برای بازیکنان افتاده است.

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:18 - 0 تشکر 559252

افشین پیروانی: کی روش تغییری ایجاد نکرده است
کارشناس فوتبال معتقد است که کارلوس کی‌روش با وجود زمان زیادی که در اختیار داشته هنوز نتوانسته تغییراتی را در تیم ملی به وجود آورد و تیم ملی مثل گذشته عملکرد بدی دارد.


افشین پیروانی در گفت‌وگو با ایسنا،درباره باخت روز گذشته تیم ملی ایران برابر لبنان، مطرح کرد: به اعتقادم کی‌روش از بالا به فوتبال ایران نگاه می‌کند وانتقادها را قبول نکرده و برابر آنها با پرخاشگری رفتار می‌کند. اوباید تعامل بیشتری با کارشناسان، منتقدان و خبرنگاران داشته باشد و این ارتباط نزدیک شود. او با فدراسیون ایران قرارداد دارد و پول می‌گیرد اگر قرار باشد ایران بدتر از قبل نتیجه بگیرد درست نیست. از اینکه اسم بزرگی در تیم ملی ایران وجود دارد و بار نیمکت را بالا برده شکی نیست اما به اعتقاد من کار کی‌روش سخت شده است. نمی‌دانم چرا هم در بازی‌های لیگ و هم در تیم ملی اصرار به استفاده از تک مهاجم داریم.


وی افزود: ما باید فوتبالمان را با تیم‌های بهتر مقایسه کنیم. لبنانی تیمی نیست که حریف ایران شود. این تیم ضعیف‌تر از همه تیم‌های این مرحله است. در بازی دیروز بهتر از لبنان ظاهر شدیم و فشار بیشتری به این تیم آوردیم .در مجموع کی روش نتوانسته در تیم ملی تغییر بوجود آورد. نه اینکه نخواسته باشد. اما این کار از دستش برنیامده است. باز هم می‌گویم او مربی صاحب سبکی است و حرفی در این نیست. اما تا امروز تغییری در تیم ملی ایجاد نکرده است. در انتخاب بازیکن یا براساس تاکتیک پیش می‌رویم یا برترین و برجسته‌ترین‌ها را انتخاب می‌کنیم که کی روش تا امروز از روش دوم استفاده کرده است و بهترین‌ها را از دید خودش به تیم ملی آورده است. هنوز که هنوز است تیم ملی باتک مهاجم بازی می‌کند. به جای اینکه از عمق دفاع حریف حمله را طراحی کند به فکر ارسال از جناحین است. اما در این تاکتیک مهاجم ما بین چند مدافع حریف قرار می‌گیرد. وقتی یک نقر در مقابل چهار نفر دعوا کند معلوم است زورش نمی‌رسد. از طرفی دفاع لبنان هم زیر توپ می‌زد و دنبال دفع توپ از جلوی دروازه‌اش بود.


این کارشناس فوتبال در ادامه با اشاره به اینکه تیم ملی روزهای سختی در پیش دارد، افزود: تیم ملی الان باخته و همه می‌خواهند انتقاد کنند اما ای کاش این انتقادها منطقی باشد. الان اگر بخواهیم تیم ملی را بکوبیم چیزی درست نمی‌شود. چون کار تمام نشده است و ما باید حمایت کنیم. نباید علیه بازیکن، فدراسیون و کادر فنی شعار دهیم. تیم ملی هم باید تعامل بهتر و بیشتری برقرار کند. هرچند لیگ ما پویا نیست که از دل آن بازیکن خوب بیرون آید. توضیح غلطی که این روزها در فوتبال ما رواج پیدا کرده این است که می‌گویند لیگ برتر تازه کارش را آغاز کرده است، اما من نمی‌دانم انجام هفت بازی دو ماه بدن سازی و چند بازی تدارکاتی برای یک تیم کم است؟ آوردن چنین دلیلی دور از واقعیت است.


پیروانی در پایان با بیان اینکه پس از باخت در برابر لبنان دیگر باید به فکر آینده بود تاکید کرد: باید گذشته را فراموش کرد. کی روش باید به فکر این باشد که از این پس ایرادها را برطرف کند. ما بازی‌های سختی در برابر کره، قطر و ازبکستان خواهیم داشت. رفتن به جام جهانی برای ایران از همه لحاظ تاثیرگذار خواهد بود و امیدوارم کارشناسان و منتقدانی که نظر می‌دهند دلسوزانه صحبت کنند و مربی و بازیکنان تیم ملی نیز به خودشان آیند.

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:19 - 0 تشکر 559253

پنجعلی: باخت به تیم درجه‌ 3آسیا نشانه‌ی درجا زدن است
کارشناس فوتبال معتقد است تیم ملی ایران برابر لبنان هیچ برنامه تاکتیکی نداشت و بازی احساسی را به نمایش گذاشت.

محمد پنجعلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره باخت روز گذشته تیم ملی ایران برابر لبنان عنوان کرد: تیم ملی برابر لبنان خوب نبود و متاسفانه امتیاز دادن به این تیم شرایط را برای ما دشوارتر خواهد کرد. این باخت نشان دهنده وضعیت بد فوتبال ایران است. به هر حال لبنان جزو تیم‌های درجه سه آسیا به حساب می‌آید و با رقم خوردن چنین باختی می‌توانیم به در جا زدن فوتبال ایران پی ببریم.


کارشناسان فوتبال ادامه داد: فوتبال ایران در چند سال اخیر پیشرفت نداشته و این طبیعی است که ما دیگر جلوی تیم‌هایی مثل لبنان و حتی مالدیو هم به مشکل بخوریم. به اعتقادم باید کار اساسی و ریشه‌ای انجام شود و به سمتی برویم که فوتبال دست بخش خصوصی باشد و دولت از آن کنار بکشد. ما باید فوتبال کشورهای پیشرفته دنیا را الگو قرار دهیم.


پنجعلی افزود: تیم ملی در برابر لبنان احساسی باز کرد و هیچ تاکتیک و برنامه مشخصی نداشت. سعی می‌کردیم باتوپ‌های بلند به دروازه حریف نزدیک شویم و بدون اینکه برنامه‌ای داشته باشیم مداوم زیر توپ می‌زدیم. هرچند زمین بازی نامناسب بود اما ایران باید بازی را روی زمین ادامه می‌داد. ما بازیکن تاکتیکی داریم و زمانی که توپ از روی زمین بلند می‌شود دیگر نمی‌توان کار تاکتیکی انجام داد. همچنین من پس از دیدن بازی دیروز به آمادگی جسمی بازیکنان مشکوک شدم. دیروز احساس می‌کردم که بدن بازیکنان خسته است و آنها افتاده بازی می‌کردند.


وی در ادامه با بیان اینکه پیش از این بارها هم گفته است تغییری در تیم ملی به وجود نیامده است بیان کرد: نمی‌خواهم سابقه کی‌روش را نادیده بگیرم، اما او در فوتبال ما جواب نداده است. مشکل ما مربی خارجی نیست و فوتبال ایران مشکل زیرساختی دارد. باید در این زمینه تغییر کلی انجام دهیم و زیرساخت‌ها عوض شود وگرنه کی روش که مربی بزرگی است نتیجه نخواهد گرفت.


وی افزود: پرسپولیس و استقلال با 40 میلیون هواداری که دارند نتوانستند انتظارات مردم را برآورده کنند چون امکانات مناسب ندارند.
لیگ درست و حسابی هم نداریم به هر حال توانایی تیم ملی نشأت گرفته از لیگ هر کشوری است. تعطیلات زیادی بین بازی‌های لیگ بوجود می‌آید و تیم‌ها نیز از امکانات خوبی بهره‌ نمی‌برند. عدم توجه به تیم‌های پایه نیز تاثیر زیادی در تیم ملی می‌گذارد.


با این وضعیت می‌بینیم که در چند سال اخیر هیچ یک از تیم‌های ایرانی در آسیا موفق نبودند. تیم ملی بزرگسالان، امید، جوانان و تیم‌های باشگاهی هیچ موفقیتی کسب نکرده‌اند. این نشان می‌دهد که ما کاملا عکس جریان آب شنا می‌کنیم.


پنجعلی در پایان درباره آینده تیم ملی فوتبال در مسیر صعود به جام جهانی 2014 برزیل تاکید کرد: گروه ما آسان‌ترین گروه این مرحله بود. اما با این وضعیت نگران بازی با قطر هم هستیم در صورتی که زمان انجام قرعه کشی همه گفتند ایران به راحتی به جام جهانی صعود می‌کند. اما این واقعیت است که ما در جا زده‌ایم و کارمان از این پس بسیار دشوار است. به هر حال من امیدوارم ایران از این پس بازی‌های بهتری برابر کره جنوبی، قطر، ازبکستان و لبنان انجام دهد.

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:19 - 0 تشکر 559255

نامجومطلق: افت بازیکنان تیم ملی محسوس است
پیشکسوت باشگاه استقلال و عضو پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه وضعیت این رشته در آینده بدتر از این هم خواهد شد، در مورد دلایل افت کیفیی بازیکنان و فوتبال ایران گفت: افت بازیکنان ملی‌پوش کاملا محسوس است.
مجید نامجو مطلق درگفتگو با مهر با تاکید بر اینکه افت فوتبال ایران و کیفیت فنی بازیکنان کاملا مشخص است، تصریح کرد: فوتبال ما سال به سال پسرفت می‌کند. در دوره ما به جای پول، انگیزه‌ها فراوان بود. همه تلاش می‌کردند به تیم ملی برسند. اگر یک بازیکن دو هفته بد کار می‌کرد 10 بازیکن دیگر وجود داشتند که جای او را بگیرند. رقابت بازیکنان در آن سال‌ها شدید بود.


وی خاطرنشان کرد: در دهه شصت و هفتاد تیم‌ها بازیکن می‌ساختند. آنها در زمین‌های خاکی دنبال بازیکنان مستعد می‌گشتند و سپس روی این بازیکنان کار می‌کردند تا تبدیل به بزرگان فوتبال شوند. الان در فوتبال ما سازندگی معنا و مفهومی ندارد.


پیشکسوت باشگاه استقلال در ادامه به شرایط نامناسب تیم‌های پایه و تاثیر آن بر روی فوتبال اشاره کرد و گفت: الان چند سالی است که تیم‌های پایه ما محل درآمدزایی بعضی از آقایان شده اند. این آقایان از فوتبال پایه کاسبی می‌کنند. موضوعی که باعث شده بازیکنان مستعد ولی بدون پول خارج از فوتبال بمانند ولی بازیکنانی که شایستگی ندارند با پرداخت پول‌های کلان به جایگاهی برسند که در شان آنها نیست. این مسائل فوتبال ما را ضعیف کرده است.


نامجو مطلق افزود: انبار بازیکنان فوتبال ما در حال تمام شدن است. وضعیت فوتبال ما روز به روز بدتر می‌شود. هیچ اراده‌ای هم برای مقابله با این مسئله وجود ندارد. من به علی کریمی ارادت زیادی دارم ولی وقتی او هنوز بازیکن و ستاره تیم ملی است این یعنی اینکه هیچ پدیده و بازیکن قابل اتکایی در چند سال گذشته نداشته‌ایم.


وی در بخش پایانی صحبت‌هایش به افت فاحش بازیکنان تیم ملی اشاره کرد و گفت: هفت هفته از لیگ برتر گذشته است ولی اکثر ملی پوشان افت فاحشی داشته‌اند. من دلیل این اتفاق را نمی‌دانم ولی به همین دلیل است که باید به کی‌روش حق بدهیم بازیکنان را برای بازی با لبنان دو هفته به اردو ببرد.

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:20 - 0 تشکر 559257

حسن حبیبی: هیچ کس بالای سر تیم ملی نباشد از این بدتر که نمی‌شود!سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: مشکل تیم ملی ما نه مربی است نه بازیکنان بلکه ساختار مدیریت فوتبال ما ضعیف است.


حسن حبیبی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی نتیجه نامطلوب تیم ملی فوتبال برابر لبنان گفت: دیگر اینقدر از فوتبال دلزده شده‌ام که بازی‌های تیم ملی را نگاه نمی‌کنم، اما مساله اصلی این است که فوتبال ایران گرفتار مسائل حاشیه‌ای و جانبی است. مدیریت‌ها و زیربناهای فوتبال مشکل دارد. فرهنگ فوتبال ما تغییر کرده است و تا درست نشود وضعیت همین است که می‌بینید. فوتبال ما به آدم‌های آگاه و کاردان نیاز دارد نه افرادی که سال‌هاست کار را دست گرفته‌اند ولی هیچ نمی‌دانند!


سرمربی اسبق تیم ملی ادامه داد: اگر نتایج فوتبال مان رادر 15 تا 20 سال گذشته نگاه کنیم خواهیم دید که این نتایج کار گذشته‌ها بوده و در حالی که در سال‌های اخیر باید به فکر آینده می‌بودیم و آینده سازی می‌کردیم، از این کار غفلت کردیم و نتیجه‌اش شده باخت به لبنان و امثال آن. متاسفانه فوتبال ما در سال‌های اخیر هیچ برنامه‌ای برای آینده نداشته است. فوتبال ما فرهنگ اصیل خود را از دست داده است. صداقت، پاکی، صمیمت، رفاقت، مردانگی وبزرگی شاخص‌هایی است که به درصدهای مختلف از فوتبال رخت بربسته است.


وی همچنین گفت: مربیان ما اکنون در روزنامه‌ها نسبت به یکدیگر بد می‌گویند یا از خارجی‌ها ایراد می‌گیرند. مگر چند مربی خارجی در ایران کار می‌کنند؟ مساله این است که مربیان خارجی شاغل در ایران خوب هستند ولی ما هنر استفاده از آن‌ها را نداریم. باید قبول کنیم که در نتیجه نگرفتن فوتبال، کار خودمان درست نبوده است و نباید تقصیر را بی خود و بی جهت به گردن دیگران بیندازیم.


حبیبی افزود: فوتبال ما همه چیز دارد. پتاسیل بازیکنان ما بالاست ولی کسی نیست که آن‌ها را راه ببرد. در گذشته افراد محلی بهتر از مدیران فعلی فوتبال را اداره می‌کردند. ما در بخش‌های مختلف فوتبال ضعیف عمل کرده‌ایم و از بین رفته‌ایم. من می‌گویم اگر توانایی جسمی و نژادی و اقلیمی ما نبود اکنون هم تراز تیم‌‌های مثل پاکستان بودیم. به نظر من اگر فوتبال را رها کنیم و کسی بالای سر آن نباشد وضعیت از حالا بهتر می‌شود!


حبیبی در ادامه گفت: در فوتبال ما هیچ قاعده و قانونی نیست و باشگاه‌های ما همین طور با مشکل اداره می‌شوند. وقتی یک نفر را همین طور مدیر یک باشگاه می‌کنند و فردایش فرد دیگری را به جای او انتخاب می‌کنند یعنی قاعده‌ای در فوتبال ما نیست. باشگاه‌ها باید توسط کسانی اداره شوند که از بچگی در همان باشگاه بوده‌اند و چه در مقام طرفدار، چه بازیکن و چه مربی در آن‌جا کار کرده باشند.سال‌هاست که فوتبال ما دست افراد نابلد است.


وی افزود: در 25 سال اخیر تیم‌های اصفهانی عملکرد خوب داشتند چون مدیران کاربلد و دلسوزی داشته‌اند. امروز تراکتورسازی به تیم خوبی تبدیل شده است که به نظر می‌رسد مدیران آن کارشان را بلد هستند. این باشگاه‌ها باید ا لگو باشند.


سرمربی اسبق تیم ملی در پایان گفت: اگر زیربنا درست باشد به کسب نتیجه امیدوار می شویم ولی تا وقتی زیربنای فوتبالیمان مشکل دارد اگر پیروزی هم حاصل شود و به جام جهانی برویم، شانسی بوده است!

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:20 - 0 تشکر 559258

پیوس: بعضی بازیکنان باید محو شوند!
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه باندبازی در فوتبال ایران مانع پیشرفت شده است، گفت: بعضی از فوتبالیست‌های تیم‌های بزرگ کم کاری می‌کنند تا مربی مورد نظرشان از کار برکنار شود؛ این فوتبالیست‌ها باید از صحنه فوتبال محو شوند!

فرشاد پیوس در گفتگو با مهر در خصوص دلایل افت فوتبالیست‌ها و دلزدگی مردم از فوتبال تصریح کرد: در دهه‌های 60 و 70 در فوتبال پول نبود. آن موقع رفاقت و صمیمیت حرف اول را می‌زد و تنها چیزی که ارزش داشت پیراهن تیم بود. حالا اولین ملاک انتخاب یک تیم برای بازیکنان پول است و فقط به آن فکر می‌کنند.


وی افزود: آن زمان بازیکنان غیرتی بازی می‌کردند و باندبازی در میان آنها جایی نداشت. الان بازیکنان بعضی از تیم‌های بزرگ باندبازی می‌کنند تا با کم کاری و شکست خوردن تیم در یک مسابقه باعث برکناری مربی خود شوند. آنها هر موقع که بخواهند بازی می‌کنند و هر وقت اراده کنند تیم را زمین می‌زنند.


پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با اشاره به هزینه‌های هنگفت فوتبال در چند سال اخیر خاطرنشان کرد: کیفیت فوتبال ما نسبت به هزینه‌ای که در آن می‌شود بسیار پایین است. علاوه بر افت فنی ما شاهد از بین رفتن احترام و حجب و حیای بازیکنان نسبت به مربیان و پیشکسوتان هستیم. همین‌ها به علاوه باندبازی بازیکنان باعث شده است که فوتبال ما پیشرفت نکند.


پیوس تاکید کرد: بازیکنان دنبال منفعت شخصی خودشان هستند. امسال و سال گذشته شاهد این بودیم که در بعضی از تیم‌های بزرگ بازیکنان کم کاری می‌کردند. این به ضرر فوتبال ما است؛ به همین خاطر است که می‌گویم برای بالارفتن افزایش کیفیت فنی لیگ و جذاب شدن آن بعضی از بازیکنان باید از صحنه فوتبال محو شوند!

چهارشنبه 22/6/1391 - 18:20 - 0 تشکر 559259

ماجدی :دست‌پخت پرتغالی کی‌روش به جای ایرانی‌ها به مذاق عرب‌ها خوش می‌آید
میرشاد ماجدی درگفت‌وگو با فارس، با اشاره به شکست یک بر صفر ایران برابر لبنان خطاب به سرمربی تیم ملی گفت: آقای کی‌روش! طعم غذاهای پرتغالی به مذاق ایرانی‌ها سازگار نیست ولی نوع چاشنی که شما از آن استفاده می‌کنید برای عرب‌ها و کشورهای حوزه خلیج فارس مطبوع است.   
وی افزود: با اتفاقی که شب گذشته رخ داد، نه تنها لبنان بلکه قطری‌ها هم خوشحال شدند و شکست ایران بهترین نتیجه برای آنها بود.   
سرپرست تیم استقلال تاکید کرد: حقیقت این است که شاید گاهی مواقع مزاح می‌کنیم که کی‌روش مشکل دارد ولی خیلی از حواشی و جنگ‌های داخلی باعث شده تیم ملی ما از حالت اصلی خارج شود. عده‌ای می‌گویند سن و سال بازیکنان زیاد است که باید بگویم این مسئله به کی‌روش برمی‌گردد. آرزوی هر بازیکنی است که در تیم ملی باشد اما اجازه آن در دستان سرمربی تیم ملی است.  
ماجدی عنوان کرد: این که خبرنگاران، بازیکنان را تحریم کنند و یا بالعکس، یک نوع جنگ داخلی محسوب می‌شود که این جنگ قشنگ نیست. فوتبال به حمایت ملی نیاز دارد و ارکانش باید تعامل داشته باشد و باشگاه‌ها و تیم ملی در کنار هم کار کنند.   
وی ادامه داد: شب گذشته می‌گفتند تساوی کره جنوبی و ازبکستان به نفع ایران شد اما اینقدر که دیگران به نفع ما کار می‌کنند خودمان اصل را فراموش کرده‌ایم. اینها مسائل کمک‌آموزشی است که باید به آنها توجه شود.   
وی اظهار داشت: احسان حاج صفی بی‌تردید پدیده دو سال پیش فوتبال ما بود اما به جای او از پژمان نوری که پست تخصصی‌اش جای دیگری است استفاده می‌کنیم و انگیزه را در حاج‌صفی می‌کشیم.
سرپرست تیم استقلال در خصوص اینکه آیا تغییرات مربیان در این مقطع کارساز خواهد بود یا خیر گفت: قبل از ایجاد تغییرات باید به فکر تغییر تفکر باشیم. ما کی‌روش را آورده‌ایم که کاری انجام دهد که مربیان دیگر نمی‌توانند انجام دهند اما او با همین تفکرات کار می‌کند. در زمان قلعه‌نویی تیم ما از لحاظ سرعت تیمی و مسائل دیگر خیلی بهتر کار می‌کرد.    
ماجدی ادامه داد: هر مربی که بیاید باید به دنبال پوست‌اندازی باشد. فرض کنید ما با این تیم به جام جهانی برویم بعد از آن چه کار باید کنیم؟ باید طوری کار کنیم که باعث غرور ملی شود، این درد است که مردم گریه کنند و به جای ایجاد شور و نشاط افسردگی ایجاد کنیم. کی‌روش قواعد ایرانی را نمی‌داند و محصول دست‌پخت ایشان به مذاق ما خوش نمی‌آید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی