ورزش و تندرستی (بازدید: 290)
چهارشنبه 22/6/1391 - 14:4 -0 تشکر 559164
بازتاب فاجعه شکست ایران از لبنان در رسانه ها

پیروزی بر تیم ملی فوتبال ایران برای كشوری با وسعت 10 هزار كیلومتر مربع كه اندازه یك شهر 150 هزار نفری ایران نیز نیست، آنچنان فراموش نشدنی بود كه گوینده لبنانی شبكه الجزیره ورزشی قطر گفت:
                                                    "این پیروزی برای لبنانی‌ها عید ملی است."

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:5 - 0 تشکر 559165

بازی تیم‌های ملی ایران و جمهوری عربی لبنان در حالی امروز در بیروت برگزار شد كه تحت تاثیر مناقشات طایفه‌ای داخلی ناشی از بحران سوریه بود و نیروهای امنیتی و ارتش لبنان، به شدت درگیر برخی از مسائل امنیتی از بامداد امروز بودند به طوری كه بر وضعیت مخابراتی پخش مستقیم این دیدار و تلفن‌های ثابت و سیار نیز تاثیر گذاشته بود.


حتی نیامدن تماشاگران بویژه از جنوب لبنان خود نشان می‌داد كه مردم لبنان نه تنها امید به پیروزی تیم ملی كشورشان ندارند بلكه نگران وضعیت امنیتی ناپایدار امروز بیروت بودند.

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:5 - 0 تشکر 559166

شبكه‌های تلویزیونی لبنان از جمله شبكه تلویزیونی حزب‌الله (المنار) خبر گلزنی و پیروزی تیم ملی لبنان را به صورت خبر فوری زیرنویس كرده تا لبنانی‌ها نیز به جمع كشورهای عربی بپیوندند كه مزه شكست دادن تیم ملی فوتبال ایران را چشیده‌اند. تیم ملی فوتبالی كه تنها نامی از گذشته پرافتخار خود دارد. بازی سردرگم تیم ملی فوتبال ایران مفسرین شبكه‌های عربی را به شدت به تعجب واداشت و اذعان كردند كه تیم ملی فوتبال ایران، با تكیه بر شانس بر تیم ملی ازبكستان در دیدار اول خود به پیروزی رسیده است و این تیم حتی سایه‌ای از گذشته فوتبال پرقدرت ایران را نیز با خود ندارد.


بازیكنانی كه پاس‌های اشتباه متعدد می‌دهند، به دلخواه تاكتیك حریفان بازی می‌كنند، اثری از تكنیك ناب فوتبال ایران در آنان دیده نمی‌شود و تنها نام‌ها بر آن‌ها سنگینی می‌كنند.

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:7 - 0 تشکر 559167

مفسر نیل‌اسپورت گفت: بازیكنانی كه در زمین بازی می‌كردند، عمدتا از تیم‌هایی هستند كه وضعیت مطلوبی در جدول لیگ برتر فوتبال ایران ندارند و خستگی و بی‌رمقی در بین آنان به خوبی دیده می‌شد. این بازیكنان به راحتی عصبانی می‌شوند و اسیر تاكتیك تیم‌های ضعیفی حتی مثل لبنان می‌شوند. اولین پیروزی لبنان در شرایطی مقابل ایران رخ داد كه ازبكستان در یك بازی متهورانه نفس كره جنوبی را در استادیوم مركزی پاختاكور گرفت.

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:7 - 0 تشکر 559168

فیصل الدخیل كاپیتان سابق تیم ملی كویت كه سابقه گلزنی به تیم ملی ایران در اوایل دهه 80 میلادی را داشته، در تحلیل خود از این بازی در استودیوی الجزیره اسپورت با تعجب از باخت تیم ملی ایران در مقابل لبنان، گفت: با توجه به فراز و نشیب‌های بی‌شمار در فوتبال ایران، باید منتظر موج دیگری از شگفتی‌ها برای این تیم بود. تیمی كه حتی از بازی‌های جام ملت‌های آسیا نیز ضعیف‌تر بازی می‌كند.

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:7 - 0 تشکر 559169

توجه تلویزیون قطر نیز به این مسئله معطوف شده بود كه با باخت ایران اكنون قطر می‌تواند خود را به همراه كره جنوبی، از امیدهای صعود به جام جهانی برزیل بداند. در جایی كه تیم ملی ایران به لبنان می‌بازد، با خوش‌شانسی از ازبكستان در ثانیه‌های پایانی می‌برد و در تهران حریف دست و پا بسته تیم ملی قطر می‌شود.

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:9 - 0 تشکر 559171

تماشاگران در پایان مسابقه جشن پیروزی گرفتند و سر از پا نمی‌شناختند. آنها چراغ گوشی‌های خود را روشن کردند و با تکان دادن موبایل‌های خود جشن گرفتند.

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:9 - 0 تشکر 559172

بعد از محرز شدن شکست ایران بازیکنان به تیم ملی لحظاتی روی زمین افتادند. تنها علی کریمی، محمد قاضی، محمد نوری و محمد غلامی زمین را به سرعت ترک کردند. بازیکنان لبنان هم به شدت به جشن و پایکوبی پرداختند. این اولین برد تاریخ لبنان برابر ایران بود.

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:11 - 0 تشکر 559173

این بار خبرنگاران سراغ فوتبالیست‌های ناکام نرفتند


بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران بعد از مسابقات المپیک لندن و پس از درخشش ورزشکاران ایرانی در این دوره از رقابت ها و حمایت رسانه ها از این ورزشکاران و انتقاد به وضعیت فوتبال کشور اعلام کردند به رسانه ها نیازی ندارند و این رسانه ها هستند که به آنها نیاز دارند.


بازیکنان تیم ملی در اردوی مجارستان تصمیم گرفتند از مصاحبه با رسانه ها خودداری و به قول خودشان رسانه ها را تحریم کنند. دلیل اصلی این تصمیم مواردی بود که در بالا به آنها اشاره شد؛ یعنی موفقیت ورزشکاران سایر رشته ها و ناکامی فوتبالیست ها و ارائه بازی های ضعیف با وجود دریافت مبالغ میلیاردی.


آنها به همین دلیل در این مدت حاضر به گفت و گو با رسانه ها نشدند اما اکنون که اولین شکست تاریخ ایران مقابل لبنان رقم خورد رسانه ها اعلام کردند با ورزشکارانی صحبت می کنند که برای ایران افتخار آفرینی می کنند و به رسانه ها که نماینده مردم هستند احترام می گذارند. به همین دلیل خبرنگارانی که از ایران برای پوشش خبری بازی به لبنان رفتند پس از بازی سراغ بازیکنان نرفتند و از حضور در منطقه ویژه مصاحبه با بازیکنان خودداری کردند.


بازیکنان پس از بازی ها به منطقه میکسد زون می روند و به مصاحبه می پردازند اما خبرنگاران ایرانی از مصاحبه با بازیکنان تیم ملی خودداری کردند تا بازیکنان فعلا سرگرم دریافت مبالغ میلیاردی خود باشند.

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:12 - 0 تشکر 559174

روزنامه سفیر لبنان

لبنان بار دیگر متحد شد و نشاط و پویایی آن را در بر گرفت، تماشاگران و دوستداران فوتبال با این پیروزی ارزشمند خوشحال شدند. ورزشگاه کمیل شمعون «شهر ورزشی لبنان» با همه کاستی های خود به تاریخ پیوست. لبنان بار دیگر به کورس رقابت برگشت. تیم ملی فوتبال لبنان ثابت کرد که یگانه رهبر است و با این پیروزی فضای جامعه را دستخوش تغییر قرار داد و شادی و خوشحالی را به آن برگرداند تا جایی که جو ناامن سیاسی تحت تاثیر این دستاورد تاریخی بزرگ قرار گرفت. عرصه سیاست جای خود را به ورزش داد. حداقل برون دادی که این پیروزی ارزشمند داشت این بود که مردم را یک ساعت ونیم از هر گونه تعصب قبیله ای و نژادی دور کرد و آن ها را غرق در شادی کرد. حنجره ها از شعارهای طائفه ای دست بر داشتند و تیم ملی به یک طایفه واحد برای آنها تبدیل شد. لبنان مقابل ایران به پیروزی رسید و راه خودرا برای صعود از این گروه هموار کرد.

این ها جملاتی بودند که این روزنامه لبنانی پس از این پیروزی ارزشمند نوشت.

چهارشنبه 22/6/1391 - 14:12 - 0 تشکر 559175

این روزنامه لبنانی در ادامه نوشت: لبنان با این پیروزی به تاریخ پیوست و دست به کاری زد که پیش از این نتوانسته بود آن را انجام دهد. با این پیروزی اعتماد به نفس به میان لبنانی ها برگشت و همه چیز زیر و رو شد. با این پیروزی، موفقیت ها و دستاوردهای دور قبل برای لبنانی ها زنده شد. در حالی که همه فکر می کردند لبنان کمترین شانس صعود از این گروه را دارد با این پیروزی ارشمند که چیزی شبیه معجزه بود به صعود امیدوار شد.

غیرممکن را مقابل ایران به ممکن تبدیل کردیم رضا عنتر با این گلی که به ثمر رساند 32 سالگی خود را جشن گرفت و نشان داد که کاپیتانی بزرگ است و بازی درتیم های اروپایی برای وی مفید بوده است. او نشان داد که ستاره اول تیمش است. البته نباید فراموش کنیم که عباس حسن نمایش خیره کننده ای داشت و نشان داد که از نظر فنی و بدنی در اوج آمادگی است. لبنان مقابل تیمی به پیروزی ریسده که لژیونرها و ستارهایش فوتبال اروپایی را به نمایش می گذارد به ویژه اینکه این تیم سه بار در جام جهانی بازی کرده است. لبنان دست به کار بزرگی زد و دستاورد تاریخی بزرگی را رقم زد که می توان پل صعود آنها به جام جهانی باشد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی