• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 299)
چهارشنبه 22/6/1391 - 11:34 -0 تشکر 559089
خدمت به حضرت صاحب الامر(عج)

از حضرت امام صادق علیه السلام پرسیدند: آیا قائم به دنیا آمده است؟ فرمود: «نه، ولی اگر او را درک می کردم، تمام روزهای عمرم را به خدمت او می پرداختم». آیت اللّه سید محمد تقی موسوی اصفهانی گوید: این حدیث اشاره به این دارد که خدمت کردن به آن حضرت، برترین عبادت ها و محبوب ترین طاعت هاست؛ زیرا امام صادق علیه السلام که عمر شریفش را جز در انواع طاعت و عبادت الهی صرف نکرده، این عبادت را ترجیح می دهد و می فرماید که اگر قائم را درک می کردم، روزگار را در خدمت او می گذراندم.

چهارشنبه 22/6/1391 - 11:34 - 0 تشکر 559090

طاووس اهل بهشت


در روایات آمده که حضرت مهدی (عج) شبیه ترینِ مردم به حضرت رسول صلی الله علیه و آله در شمایل و رفتار است. آن حضرت گندم گون است، پیشانی اش فراخ، رویش تابان، ابروانش به هم پیوسته و بینی مبارکش باریک است. نیکو صورت بوده و نور رخسارش چنان درخشان است که بر سیاهی محاسن شریفش چیرگی دارد. برگونه راستش خالی زیبا است.


هم چنین گفته شده که مهدی، طاووس اهل بهشت است و قدّش چنان رشید و بلندْبالاست که هیچ چشمی، آدمی ای به آن اعتدال و تناسب ندیده است.

چهارشنبه 22/6/1391 - 11:35 - 0 تشکر 559091

نبودن زمینه مناسب و آمادگی در مردم برای ظهور


شکی نیست که رهبری پیشوایان الهی، به منظور هدایت مردم و رساندن آن ها به سرمنزل مقصود و کمال مطلوب است و این امر در صورت میسّر می شود که مردمْ آمادگی بهره برداری از این هدایت الهی را داشته باشند. اگر زمینه مساعدی در مردم وجود نداشته باشد، حضور پیشوایان آسمانی در آن ها اثری ندارد. متأسفانه فشارهایی که به ویژه از زمان امام جواد علیه السلام به بعد بر ائمه معصوم علیهم السلام وارد شد و محدودیت های فوق العاده ای که برقرار گردید، نشان داد که زمینه مساعدی برای بهره مندی از هدایت ها و راهبری های ائمه علیهم السلام در جامعه وجود ندارد؛ از این رو، حکمت الهی اقتضا کرد که پیشوای دوازدهم غیبت اختیار کند تا جامعه، آمادگی لازم را به دست آورد.

چهارشنبه 22/6/1391 - 11:35 - 0 تشکر 559092

ذخیره بزرگ الهی


این که در پاره ای از تعبیرات نام «بقیة اللّه » بر مهدی موعود گذاشته شده، به این دلیل است که او یک وجود پر فیض و ذخیره بزرگ الهی است که برای برچیدن بساط ظلم و بیدادگری در جهان و برافراشتن پرچم عدل و داد نگه داری شده است.

چهارشنبه 22/6/1391 - 11:35 - 0 تشکر 559093

سیره جهادی و مبارزاتی حضرت مهدی(عج)


امام مهدی(عج) با انقلاب خود، بساط کفر و شرک را از گستره زمین بر می چیند و همگان را به دین مقدس اسلام دعوت می کند. ایشان در راه و روش خویش، سازش ناپذیر است و در اجرای حدود و احکام الهی و مبارزه با ستمگران، قاطعیتی خدایی دارد. چشم پوشی و مسامحه ای در روش او نیست و از سرزنش کنندگان نمی ترسد و بدون هیچ گونه ملاحظه ای، تبهکاران را کیفر می دهد. قاطعیت، ویژگی همه رهبران راستین الهی است که در وجود امام در اوج و کمال است و همین معیار پاک سازی جوامع به شمار می آید. حضرت مهدی(عج) برای تحقق اهداف پیامبران الهی و برقراری عدالت جهانی قیام می کند. طبیعی است در چنین شرایطی که حق و حقیقت آشکارا بر جهانیان عرضه می شود، تنها کسانی در جبهه باطل باقی می مانند که به کلی هویت الهی و انسانی خود را از دست داده اند و جز به فساد و ظلم نمی پردازند. شمشیر برنده مهدوی در مورد این گونه افراد از نیام بیرون می آید.

چهارشنبه 22/6/1391 - 11:36 - 0 تشکر 559094

سیره قضایی امام زمان(عج)


حضرت مهدی (عج) برای برقراری عدالت قیام می کند و برای اجرای این عدالت، به نظام قضایی استواری نیاز دارد؛ از این رو، حضرت از افرادی استفاده می کند که افزون بر تسلط کامل بر مبنای اسلامی و فقهی، از نظر پیشینه نیز کم ترین ایراد و اشکالی بر آنان وارد نباشد. امام مهدی(عج) در برقراری عدالت به شیوه جد بزرگوارش امام علی علیه السلام عمل می کند و با جدیت و قدرت، به دنبال به دست آوردن حقوق پایمال شده مردمان است. ایشان حق را هر جا که باشد به صاحب آن بر می گرداند و چنان به عدالت رفتار می کند که مطابق روایات، زندگان آرزو می کنند مردگان برگردند و از برکت عدل او بهره مند شوند.

چهارشنبه 22/6/1391 - 11:36 - 0 تشکر 559095

امام صادق علیه السلام می فرمایند: «وقتی مهدی قیام کند، مانند داوود و سلیمان داوری می کند؛ یعنی شاهد و گواه نمی طلبد.» به یقین این داوری، به سبب اعتماد بر علم الهی است و موجب بر پاشدن عدالت حقیقی در جامعه می شود.

چهارشنبه 22/6/1391 - 11:36 - 0 تشکر 559096

مـــــه مـــن نقاب بگشا ز جمال کبریایی   ...   که بتــــان فرو گذارند اســـاس خــودنمایی


شده انتظارم از حد چه شود زدر درآیـی   ...   زدو دیده خون فشانم ز غمت شب جدایی

دوشنبه 27/6/1391 - 23:6 - 0 تشکر 560572

گردباد گفته است :
[quote=گردباد;125374;559094]

سیره قضایی امام زمان(عج)


حضرت مهدی (عج) برای برقراری عدالت قیام می کند و برای اجرای این عدالت، به نظام قضایی استواری نیاز دارد؛ از این رو، حضرت از افرادی استفاده می کند که افزون بر تسلط کامل بر مبنای اسلامی و فقهی، از نظر پیشینه نیز کم ترین ایراد و اشکالی بر آنان وارد نباشد. امام مهدی(عج) در برقراری عدالت به شیوه جد بزرگوارش امام علی علیه السلام عمل می کند و با جدیت و قدرت، به دنبال به دست آوردن حقوق پایمال شده مردمان است. ایشان حق را هر جا که باشد به صاحب آن بر می گرداند و چنان به عدالت رفتار می کند که مطابق روایات، زندگان آرزو می کنند مردگان برگردند و از برکت عدل او بهره مند شوند.سلام
ممنون از مطالبتون
شاید یکی از مسائل مهمی که در خودسازی مطرح باشد
همین هست که ادعای خوبی و یار ایشان(عج)بودن دیگر کارساز نیست
و لحظه ای غفلت به افراد زمان حضرت علی(ع) تبدیل می شویم که تاب عدالت را نداشتند و روی برگرداندند

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
دوشنبه 27/6/1391 - 23:8 - 0 تشکر 560574

گردباد گفته است :
[quote=گردباد;125374;559095]

امام صادق علیه السلام می فرمایند: «وقتی مهدی قیام کند، مانند داوود و سلیمان داوری می کند؛ یعنی شاهد و گواه نمی طلبد.» به یقین این داوری، به سبب اعتماد بر علم الهی است و موجب بر پاشدن عدالت حقیقی در جامعه می شود.


سلام
کاربر گرامی
قبلا نیز به دوستان اشاره می کردیم که سعی بر این باشد که منابع احادیث ذکر شوند و البته به منبع نیز توجه شود
لذا امیدواریم شما نیز در این مسیر همراه باشید
باتشکر فراوان

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 12/7/1391 - 18:51 - 0 تشکر 564195

jtayebe گفته است :

سلام
کاربر گرامی
قبلا نیز به دوستان اشاره می کردیم که سعی بر این باشد که منابع احادیث ذکر شوند و البته به منبع نیز توجه شود
لذا امیدواریم شما نیز در این مسیر همراه باشید
باتشکر فراوان

گردباد گفته است :
[quote=jtayebe;393644;560574][quote=گردباد;125374;559095]

امام صادق علیه السلام می فرمایند: «وقتی مهدی قیام کند، مانند داوود و سلیمان داوری می کند؛ یعنی شاهد و گواه نمی طلبد.» به یقین این داوری، به سبب اعتماد بر علم الهی است و موجب بر پاشدن عدالت حقیقی در جامعه می شود.بسم رب المهدی

حول مطلب دوستمون و درخواست مدیر عزیز انجمن مطلبی باید توضیح داده شود .
چنانچه دوستان حدیثی ذکر میکنند بلامنازع باید سندیت آن را نیز عنوان نموده که خدای ناکرده به خدا و اهل بیت رسول(ص) دروغی بسته نشود ...


اما سخن دوم بنده این است که مطلب دوستمان از جهت عقلی نیز قابل اثبات و تائید هست.
فلذا عدم ذکر دلیل نقلی به وسیله ی رجوع به عقل نیز میتونه صحت مطلب فوق رو روشن کنه.


ما معتتقدیم که بر مبنای عقلی ، رسول خدا دارای ولایت تامه و بدون قید و شرط بر تمام انسانهای روی زمین است و حتی بر جانهای آنها نیز اولویت دارد. (النبی اولی بالمومنین من انفسهم)
در ادامه ی مباحث عقلی ولایت ثابت میشود که ائمه ی هدی (ص) که خلفای برحق حضرت رسول (ص) هستند حکومتی همچون حکومت جدشان دارند که بر پایه ی
عصمت الهی ایجاد خواهد شد .
فلذا هر گونه تصمیم گیری ایشان (منجمله حضرت ولی عصر _عج_ در عهد حکومتشان) بر پایه ی عدالت محض خداوندی نشات گرفته از عصمت الهی خواهد بود .
و مسلم هست که در چنین تصمیم گیریهایی نیازی به حضور و وجود "شاهدان و گواهان" نخواهد بود .

یا ع ل ی مدد

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی