سينما و تلویزیون (بازدید: 123)
چهارشنبه 22/6/1391 - 8:11 -0 تشکر 559067
"افسانه دونگ یی" آمد؛ "عباس بابایی" رفت!‬‎

آیا نیاز امروز دنیای رسانه ای ما برای نمایش تاریخ پهلوانی و قدمت جوانمردی هزینه کردن برای فیلم هایی چون"بی خداحافظی " و ...است!!؟؟

اسطوره داشتن یکی از نیاز های مهم هر کشوری بحساب می آید و شناساندن آنها به نسل های جاری یکی از اساسی ترین ارکان بقای یک کشور تلقی می شود.
رسانه های حاضر در دنیا سعی در بزرگ نمایی اسطوره های تاریخ کشورشان دارند و کشورهایی چون کره و چین و هند برای عرض اندام بیشتر اسطوره سازی را پیش گرفته اند.
در کشور ایران ،کشور جوانمردی و پهلوانان اسطوره های دینی ملی رابه دلیل کسرت نمی توان یکجا معرفی کرد که باید برنامه ریزی کرد ،و برای به رخ کشیدن اسطوره ها در سراسر دنیا راهکاری اندیشید.
برای نمایش بابایی ها و چمران ها و کاوه ها و .. هزینه باید کرد ،که چندیست کارگردانان به سوی انتشار زندگی نامه پر افتخار این اسطوره ها سوق یافته اند.

 

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

چهارشنبه 22/6/1391 - 8:11 - 0 تشکر 559068

ساختن و پرداختن به زندگی خواننده و بازیگرو هنرمند این مرز نیز شاید مهم تلقی شود که به طور حتم هنرمندانی چون رضا صادقی ورضا گلزار نیز از شخصیت والایی برخوردارند.
اما آیا نیاز امروز دنیای رسانه ای ما برای نمایش تاریخ پهلوانی و قدمت جوانمردی هزینه کردن برای فیلم هایی چون"بی خداحافظی " و ...است!!؟؟
کره و هند و.. تهی از اسطوره اند و در افسانه هایشان به قدری جذاب و پر هیبت حاضر میشوند که گویی جزیی از تاریخشان را به نمایش گذاشته اند و چنان توهماتشان شگرف و ملموس است که سریال های رسانه ملی را از رقابت حذف می کند و مخاطبین را تا صدو چندمین قسمت با خود همراه می سازد و یقینا تخیلاتشان به یادماندی می شود!جومونگ و بن تن و مرد عنکبوتی می شود طلایه دار مردانگی و آزادمردی و اینچنین است که در غفلت  ما اسم های همت ها و باکری ها و رضایی نژاد ها کم رنگ می شود..
مهمترین دلیل هجوم رسانه ها بر فرهنگ غنی ایران کمکاری و کم نشان دادن  رشادت ها و جوانمردی های اسطوره هادر رسانه های ماست.آنان فضا را مناسب و رقیب را خفته پنداشته اند که برای تخریب چهره ایران و ایرانی شبانه روز جولان میدهند.جوان امروز ایران که دربحبوحه جنگ نبوده است و بوی پیروزی انقلاب را استشمام نکرده است در سکوت مسئولین رسانه ای ما به ناگاه گوش به تخریب های دشمن می سپرد .حال نباید از او خرده گرفت که پهلوانان و شهیدان ایثارگر را در غفلت مدیران رسانه ها نشناخته است.
ساخت فیلمهایی با موضوعات مشکلات جامعه و برخ کشیدن غمها و معضلات گاهی نیاز است اما این روند سینمای امروز روندی تند برای تخریب افکار عمومیست. در خلال نمایش دغدغه های جامعه لحظه ای شکوه و تقدس جوانان پرپر شده را به کام مخاطب تزریق کنید که گام های نسل جاری از ادامه پایبندی به ارزشها و تحمل فشارها و تخریب های دشمن استوارتر می شود.
دشمنی که امروز راه پیروزی اش را تنها درپر کردن خلال بوجود امده در رسانه ها دانسته است و جنگ نرم خود را با بدبین کردن جوان امروز ایران از کشور و نظم حاکم بر ایران پیش گرفته است.بیم آن دارد که شناختن ثروت های بی نهایت معنوی حقه های آنها را نقش بر آب کند.
مسئولین رسانه ای در حوزه های مختلف سمعی بصری باید مظلومیت و جسارت های تاثیر گذار کسانی را که اسوه اند جلوه دهند وقطعا با یادآوری آنها بر اندام دشمن ایران و اسلام لرزه می افتد .

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی