بهداشت و سلامت (بازدید: 85)
دوشنبه 20/6/1391 - 21:17 -0 تشکر 557969
یکی از راه‌های مقابله با کهیر

در صورتی که کهیر پس از چند روز خود به خود درمان نشد و یا پس از چند روز مجدداً قسمت دیگری از پوست درگیر شد، بهتر است به پزشک مراجعه شود.مصرف غذاهای غنی از کوئرستین، مانند پیاز قرمز به کاهش علائم کهیر کمک می‌کند.

کهیر

کهیر بثورات خارش‌داری است که مدت ظهور آن‌ها بسیار کوتاه بوده و به سرعت ناپدید می‌شوند و معمولاً بیش از ۲۴ ساعت دوام نمی‌آورند. کهیر ممکن است در هر قسمتی از پوست به وجود آید.

کهیری که بیش از یک ماه از روی بدن محو نشود، کهیر مزمن است. معمولاً کهیر مشکل بزرگی ایجاد نمی‌کند و فقط در مواردی مشکل ساز می‌شود که علاوه بر کهیر مشکلات تنفسی نیز به وجود آید که نیاز به توجه پزشکی و پیگیری دارد. برخی کهیرها صاف و برخی دیگر برجسته هستند و اندازه آن‌ها از بسیار کوچک تا بسیار بزرگ متفاوت است.

در صورتی که کهیر پس از چند روز خود به خود درمان نشد و یا پس از چند روز مجدداً قسمت دیگری از پوست درگیر شد، بهتر است به پزشک مراجعه شود.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 20/6/1391 - 21:18 - 0 تشکر 557974

درمان کهیر

بهترین روش درمان کهیر، شناسایی علل آن است. در برخی موارد به راحتی می‌توان این علل را شناسایی و درمان کرد. برخی عوامل احتمالی کهیر عبارتند از:

ـ حساسیت‌های غذایی
ـ عفونت‌ها
ـ داروها
ـ گزش حشرات
ـ قرار گرفتن در معرض آلرژن‌ها، مواد شیمیایی و یا مواد افزودنی غذاها
ـ محصولات آرایشی و بهداشتی
ـ دمای خیلی گرم و یا خیلی سرد
ـ آب داغ

اگر کهیر ناشی از حساسیت به مواد غذایی باشد، در عرض چند دقیقه تا چند ساعت پس از خوردن غذا، روی پوست ایجاد می‌شود؛ ولی اگر ناشی از مصرف دارو باشد، ممکن است حتی تا یک هفته پس از مصرف دارو بروز نکند.

ـ یکی دیگر از دلایل کهیر که تمامی ما به نوعی با آن درگیر هستیم، استرس است. در زندگی مدرن امروزی استرس بخشی از زندگی شده که ممکن است برای برخی افراد تغییر و یا حذف آن از زندگی کاری بس دشوار باشد. بدن ما به صورت معجزه‌واری خلق شده است و نه تنها به عوامل خارجی واکنش نشان می‌دهد، بلکه افکار و احساسات و درون ما نیز روی آن تأثیر می‌گذارد و در برابر آن واکنش نشان می‌دهد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 20/6/1391 - 21:18 - 0 تشکر 557977

درمان خانگی کهیر

اگر موفق به کشف علل ایجاد کهیر بر روی بدنتان نشدید، بهترین روش درمان، درمان خانگی است که با این کار می‌توان تا حدودی قرمزی و خارش پوست را تسکین داد و به بدن کمک کرد تا به تعادل برسد. رژیم غذایی و شیوه زندگی سالم، همیشه بهترین روش برای مقابله با هر نوع بیماری و یا مشکل پوستی است. برخی از پوست‌های حساس تحمل استرس‌های محیطی و یا شیمیایی را ندارند و به محض اولین احساس ناراحتی از خود واکنش نشان می‌دهند. با دوری از سموم و مدیریت استرس‌های روزمره در حد امکان و البته مراقبت از پوست می‌توانید تا حدودی از ایجاد کهیر جلوگیری کنید.

اگر کهیر ناشی از حساسیت به مواد غذایی باشد، در عرض چند دقیقه تا چند ساعت پس از خوردن غذا، روی پوست ایجاد می‌شود؛ ولی اگر ناشی از مصرف دارو باشد، ممکن است حتی تا یک هفته پس از مصرف دارو بروز نکند

کمپرس سرد خارش ناشی از کهیر را کاهش می‌دهد. از قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید خودداری کرده و در حمام از آب ولرم استفاده کنید و لباس‌های گشاد بپوشید. لباس پلاستیکی مشکل را بیشتر می‌کند. تا آنجا که می‌توانید آرامش خود را حفظ کنید و به یاد داشته باشید که حتی در طب سنتی نیز بسیاری از گیاهان می‌توانند موجب کهیر شوند. اگر داروهای خانگی مۆثر واقع نشد و خارش پوست شما را اذیت کرد، بهتر است از مواد و داروهای شیمیایی استفاده کنید. بیشتر پزشکان در این موارد آنتی‌هیستامین تجویز می‌کنند که البته موجب خواب آلودگی و حالت گیجی می‌شود. باید به این موضوع توجه داشته باشید که حتی ایمن‌ترین داروها نیز عوارض جانبی محدودی دارند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 20/6/1391 - 21:18 - 0 تشکر 557979

رژیم غذایی و کهیر

زمانی که پوست بدن به ورود یک ماده جدید واکنش نشان می‌دهد و سیستم ایمنی بدن تحریک می‌شود، سلول‌ها مقادیر زیادی هیستامین آزاد می‌کنند که پاسخ التهابی شدیدی را به همراه خواهد داشت. در مورد کهیر علائم معمولاً برجستگی صورتی و یا قرمز رنگ و برآمده هستند. علاوه بر داروها، عوامل تغذیه‌ای نقش مهمی در جلوگیری از کهیرهای حساسیتی دارند. این اختلال می‌تواند در هر جایی از پوست رخ دهد؛ از جمله پوست سر، لب‌ها و کف دست و پا و ...

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 20/6/1391 - 21:18 - 0 تشکر 557982

کاهش امگا -۶ و افزایش امگا-۳

امگا - ۶، اسیدهای چربی هستند که مقادیر معینی از آن‌ها برای حفظ عملکرد مناسب بدن کافی است و مقدار بیش از حد آن برای افراد مبتلا به کهیر مضر است. مصرف بیش از حد امگا -۶ می‌تواند موجب التهاب شود و تولید پروستاگلاندین التهابی را افزایش دهد. از سوی دیگر اسیدهای چرب امگا- ۳ خاصیت ضد التهابی دارند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که اجداد ما این دو نوع چربی را به مقدار مساوی مصرف می‌کردند؛ حتی مدرن‌ترین رژیم‌های غذایی در کشورهای غربی نیز حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا- ۶ و مقداری امگا-۳ هستند. با کمی تغییر در رژیم غذایی می‌توان مقدار دریافتی این دو نوع اسید چرب را به تعادل رساند. به سادگی با مصرف کمتر روغن‌های گیاهی همچون ذرت و دانه آفتابگردان (که مملو از امگا -۶ هستند)، این کار را انجام دهید. اسیدهای چرب امگا- ۳ را نیز می‌توان با افزایش تخم کتان، گردو، سویا و ماهی‌های آب سرد مانند ماهی آزاد، به حد تعادل رساند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 20/6/1391 - 21:19 - 0 تشکر 557986

ویتامین C

اگرچه پژوهش‌ها نشان می‌دهند که توانایی ویتامین C برای کاهش علائم کهیر محدود است، ولی در تئوری‌ها آمده که مقادیر بالای ویتامین C به کاهش آزاد شدن هیستامین در بدن کمک می‌کند و موجب شکسته شدن سریع هیستامین‌ها می‌شود. اثرات مثبت ویتامین C، ممکن است به همراه مصرف ویتامین E افزایش یابد؛ زیرا این دو ویتامین تأثیر یکدیگر را تقویت می‌کنند.

اگرچه ممکن است فردی با خوردن نوعی غذای خاص، واکنش حساسیتی نشان

دهد و فرد دیگری با خوردن همان غذای خاص، هیچ حساسیتی نداشته باشد، ولی به طور کل می‌توان گفت برخی از غذاها عامل ایجاد کهیر هستند. تخم‌مرغ، محصولات لبنی، گوشت، شکلات، گندم و آجیل از جمله این مواد غذایی می‌باشند

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 20/6/1391 - 21:19 - 0 تشکر 557989

غذاهای غنی از کوئرستین

مصرف غذاهای غنی از کوئرستین، مانند پیاز قرمز به کاهش علائم کهیر کمک می‌کند. کوئرستین بیوفلاونوئیدی است که حاوی آنتی‌اکسیدان بوده و خواص ضدالتهابی و ضدهیستامینی دارد.

شواهد حاکی از آن است که می‌تواند در افراد مستعد، کهیر را کنترل کند. برخی از بهترین منابع غذایی کوئرستین عبارتند از: سیب، پیاز قرمز، کلم بروکلی، انگور قرمز، گیلاس، چای، تمشک، توت‌ها و زغال اخته.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 20/6/1391 - 21:19 - 0 تشکر 557991

غذاهای ایجاد کننده کهیر

اگرچه ممکن است فردی با خوردن نوعی غذای خاص، واکنش حساسیتی نشان دهد و فرد دیگری با خوردن همان غذای خاص، هیچ حساسیتی نداشته باشد، ولی به طور کل می‌توان گفت برخی از غذاها عامل ایجاد کهیر هستند. تخم‌مرغ، محصولات لبنی، گوشت، شکلات، گندم و آجیل از جمله این مواد غذایی می‌باشند.

برخی از مواد افزودنی و مواد نگه‌دارنده همچون بنزوآت، تارتازین و سولفیت‌ها، مواد نگه‌دارنده ضدباکتری و میکروبی هستند که در تهیه محصولات مختلف مثل نوشابه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد می‌توانند حساسیت‌زا باشند. تارتازین از جمله مواد رنگی است که معمولاً در آب نبات، شیرینی‌ها، نوشابه، چیپس، کنسرو، غلات فرآوری شده، سس و سوپ‌های فوری یافت می‌شود. سولفیت‌ها برای تهیه غذاهای بسته‌بندی و ... استفاده می‌گردند. بهترین راه پیشگیری، دوری از این مواد مصنوعی است.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی