انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 330)
جمعه 15/6/1387 - 0:31 -0 تشکر 55531
مملکت اسلامیه؟!؟

بدون رودرواسی.همه مردن. مردگانی متحرک. مملکت اسلامیه. اما کدام گوشه اون اسلام وجود داره؟-تو مسجد؟از مسجد شروع می کنم که مثلا اسلامی ترین جای این میهنه. وقتی می ری مسجد این قدر واست روضه و یا مداحی های الکی می کنن که از هرچی مسجده بیزار میشی.آخه کجای اسلام نوشته باید تو سینه زدن خودتو همچین بزنی که تا سه روز جای او قرمز باشه؟آخه کدوم قانون می گه زیارت عاشورا باید یک و نیم ساعت طول بکشه؟اصلا چند نفر از شما ها واسه یک نماز جماعت (این همه هم بهش تاکید شده ) می روید مسجد؟ (اگه چی بشه اگه چه اتفاقی بیفته اگه تولد امامی باشه اگه... تا مسجد محل، شلوغ بشه).-توی مراسم کفن و دفن؟می دونین هزینه یه مراسم کامل کفن و دفن بیشتر از هزینه یه مراسم عروسیه؟این که این هزینه ها به روح مرده میرسه یا نه بماند.(ضمن اینکه اگه نیت حرف مردم نباشه)بد تر از اون، قرآنی که کتاب دینی ماست فقط یا تو شب احیا باز میشه یا سر همین مراسم موت. تازه اونم نوار عبدالباسط (که اگه همین جوری گوش کنی لذت می بری حالا بماند که اگه به قصد قرآن خواندن باشه) شده فقط مخصوص مراسم پرسه. هرکی این نوار رو بذاره همه اولین سوالشون اینه که کی مرده؟-اصلا خود مرگ!مگه غیر از اینه که مرگ یه شتریه که در خونه هرکسی می خوابه؟چند بار شده که مراسم کفن و دفن یه نفر درس عبرت تو باشه؟-تو دید و بازدید!چند بار شده یه دفعه ای با خانواده بروید همین جوری (منظورم دست خالیه) خونه ی یکی از آشنا ها تا احوالشون رو بپرسید؟ (حالا شما همین اقوام درجه یک رو فرض کن، اون درجه دو و سه پیش کش) اونو نگه دار. وقتی یه نفر از اقوام دور بمیره همه میرن پرسه، تازه یه عالمه گل و شیرینی و ... می برند سر قبرش و فاتحه می خونن و میگن عجب انسان خوبی بود.(حالا چی تو قلبشونه، الله اعلم) حالا نتیجه بگیر.!-تو خیابون؟بهتره هیچی نگم.-تو رفتارمون؟تا حالا کسی رو دیدی که گوشه خیابون از شدت پا درد نمی تونه راه بره؟ چند بار گفتی جناب کمکی نمی خواهید؟ یا مشکلی واستون پیش اومده؟باشه ندیدی. یه پیر زن که یه بار سنگین داره چی؟ یه نفر که گوشه خیابون داره ماشنشو هل میده و احتیاج به کمک داره؟ یه بنده خدایی که یک لیتر بنزین می خواد؟(چیه؟! حتما باید بهت بگن بیا کمک؟ مگه خودت وجدان نداری؟)-تو اخلاق؟تا حالا دیدی چند نفر رو که با هم حسابی دعوا می کنن؟به نظرت دعواشون واسه چیه؟سر یه متلک بی خود؟ یا یه فحش لحظه ای؟ ( که به راحتی میشه نادیده گرفت) یا حتی از همه بدتر، سر یه کنایه.( توضیح میدم)طرف تو خیابون داره میره. یه نفر جلوی دوستاش میفته رو آب و میگه بچه ها پایه دعوا هستین؟خب اون یکی هم می ره چند نفرو جمع میکنه بالاخره یه دعوای حسابی میشه، چند نفر هم زخمی. دقت کردین؟! درست مثل حیات وحش. چند نفر بی خودو بی جهت با هم دعوا می کنن.و خیلی مسائل دیگه هست که متاسفانه نمیشه هر جایی گفت.

شنبه 16/6/1387 - 3:10 - 0 تشکر 55749

سلام علیکم؛ 1- تا قبل از ظهور ولی امر (عج) حق نسبی اجرا می شود نه مطلق. 2- اموری که مربوط به مردم است با امور مملکتی متفاوت می باشد.( مثلا : اگر من نوار عبدالباسط گذاشتم چه ربطی به مملکت دارد!!!!!!!!!!!!) 3- دیدگاه منفی ثمر مطلوبی ندارد. باید عزم را جزم کرده و در حد توان در اصلاح امور تلاش نماییم. 4- اعتقادات افراد با یکدیگر فرق می کند. 5- خیلی ها هر روز و هر وعده ی نماز حتی نماز صبح به مسجد مشرف می شوند. ...

شنبه 16/6/1387 - 11:20 - 0 تشکر 55791

tina13

سلام دوست عزیز.من فكر میكنم كه مشكل نه تنها من و شما، بلكه مشكل اكثر مردم این است كه دین خود را از مردم میگیرند نه از منبع واقعی آن. خیلی ها از اسلام و شیعه بودن زده شده اند به خاطر اینكه فرشهای مساجد بوی بد میدهد، دروغ بین مسلمانها زیاد است، به راحتی ریا میكنن، سر هم كلاه میگذارند ،به اسم اسلام كلاه از سر هم برمیدارند و هزاران كار دیگر كه هم من و هم شما خوب میدانیم.مشكل من و شما این است كه كار مردم ملاك ما شده است.بعضی مواقع ما باید به مردم خود شك كنیم نه به دین خود.بعضی مواقع ما باید بگردیم و راه درست را از پیشوایانمان بگیریم و نشان مردم بدهیم نه اینكه با عوام یك زبان شویم و اسلام را زیر سوال ببریم.باید قبول كنیم كه در جامعه  اسلام پیامبر و حضرت علی (ع)را به سختی میتوان یافت. اسلام الان اسلام نیست ، هر كسی برای خود از اسلام تعریفی داشته و نتیجه اش همین هفتاد فِرَق به ظاهر اسلامی شده. وظیفه ما هم تنها دعا برای ظهور فرج است و نگه داشتن ایمان خود. چون در این زمانه كسی به جز خود حضرت نمیتواند مارا از این گرداب هزار رنگ نجات دهد.

ممنونم 


یاری اندر كس نمیبینم یاران را چه شد         دوستی كی آخر آمد دوستداران را چه شد

آب حیوان تیره گون گشت خضر فرخ پی كجاست        خون چكید از شاخ گل باد بهاران را چه شد

دوشنبه 25/6/1387 - 3:16 - 0 تشکر 57863

سلام دوست عزیزم

حرف های شما ، حرف تمام ماست . ولی یک مقدار اگه فکر کنی ائمه اطهار (ع) در احادیث مختلف فرموده اند که دنیا پر از جور و ستم خواهد شد وسپس قائم ما ظهور خواهد کرد . به نظر من باید بلاخره دنیا یه جوری به فساد کشیده شود تا ظهور حضرت مهدی (عج) به ما بچسبد وما خیالمان راحت شود وگرنه اگر دنیا پر از عدل و داد بود  وجود منجی دیگر فایده ای نداشت .

ضمنا رهبر ما ، ما را توصیه به صبر و قبول وضعیت کنونی دنیا نموده اند .

پس صبور باش دوست عزیزم

با تشکر...

سبحه بر کف ، توبه بر لب ، دل پر از شوق گناه  ... معصيت را خنده مي آيد زه استغفار ما 

دوشنبه 25/6/1387 - 16:54 - 0 تشکر 58005

سلام دوستان ... مطلب جالبی رو فرمودید دوست عزیز در پستتون و دوستان هم جوابای زیبایی دادند . من هم چند جمله ای عرض کنم .

اول اینکه به قول دوست عزیزمون ، اینها حرف همه ماهاست و کاری به شخص خاصی نداره که حالا مگه کی حواسش بیشتر جمع هست و کی کمتر !
اما نکته اساسی که وجود داره اینه که مملکت رو کی میسازه ؟؟
کی ادعای مسلمونی و شیعه بودن میکنه ؟؟؟
همین خود ماها هستیم دیگه . اگه همش فکر و ذهنمون این باشه که بقیه یه کاری بکنند و اینکه فقط در دیگری ببینیم ، به جایی نخواهیم رسید .

تا وقتی من بر فرض به جوونی خودم ظلم نکنم ، به اینکه باید از عمر رو به جلو رفتم استفاده ای بکنم و ... وظیفه خودم میدونم مسجد رو خالی نگذارم . اگه من برم همسایمون هم میبینه راغب میشه اون هم میاد ، اون هم به رفیقش میگه و به همین منوال گسترش پیدا میکنه

از طرفی صحبتهای  leader2000 عزیز درسته که خودمون باید برنامه خودمون رو درست کنیم و اینکه شما میفرمایید کجای کشور اسلام هست ؛ همان نقطه ای که ما باشیم اگر اسلام رو نگه داریم مطمئنا همون جا هست . اسلام نگه داشتن در مرحله اول به خود افراد بستگی داره ............... مثلا کسی که میخواد هر گناهی رو توی جامعه مرتکب بشه ، چه ارتباطی با سردمداران اون کشور داره ؟

این مطلبتون رو واقعا قبول دارم که "بلكه مشكل اكثر مردم این است كه دین خود را از مردم میگیرند نه از منبع واقعی آن" . بر میگرده به شخصیت هر فرد و عدم آموزش اجتماعی!. متاسفانه همه کارهای جامعه ما شده تقلید و از رو دست زدن !! حتی اسلام و تدینمون ! اینکه تحقیق و بررسی دین و ایمانمون شده مخصوص یک عده خاص! اینکه کسی دنبال برنامه های دینی خودش نمیره و تحقیقی نمیکنه و در اصل هر چی از پدر مادرش بهش رسیده رو اجرا میکنه!!

اما در مورد بعضی صحبتهای دوست دیگمون جناب Mustafa007
""باید بلاخره دنیا یه جوری به فساد کشیده شود تا ظهور حضرت مهدی (عج) به ما بچسبد وما خیالمان راحت شود وگرنه اگر دنیا پر از عدل و داد بود  وجود منجی دیگر فایده ای نداشت .ضمنا رهبر ما ، ما را توصیه به صبر و قبول وضعیت کنونی دنیا نموده اند ""
من نمیتونم قبول کنم بشینم یک طرف و تنها زبانم به دعای فرج امام باشه!! مگه الان دنیا به فساد کشیده نشده ؟ در ثانی ما کشور خودمون رو که میبینم برامون بسه از بس فساد فحشا و ظلم و جور در اون بیداد میکنه !! همه حرفایی که گاها زده میشه از طرف دوستان بابت نگرانی از همین مسئله است

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
سه شنبه 26/6/1387 - 14:31 - 0 تشکر 58196

با سلام

آقا روح الله حرف هاتون رو نمی شه رد کرد . مثال هایی که زدید در جامعه وجود دارد  اما نمیشه ازون یه نتیجه کلی بگیریم که همه مردگان متحرکند

اینا که گفتید جزئیاتی هستند که از سوء برداشت هایی حاصل شده و در هر جامعه ای هم اتفا ق می افته . اما برعکس حرفاتون خیلی از موارد هست که دقیقاً خلاف کلامتون درد جامعه اسلامی ما وجود دارد .

و اینکه گفتید مملکت اسلامیه؟!؟ باید بگم که ربط این اتفاقا با مملکت و حکومت  خیلی بی ربطه چون حکومت که نمی تونه بیاد منو مجبور کنه که دست یه پیرزنو بگیرم و ازخیابون ردش کنم یا ...

يکشنبه 31/6/1387 - 16:49 - 0 تشکر 59578

با تشکر از دوستان که نظرات خودشان را گفتند.

sadra2554 منظور من از مملکت خود ما بود. مگه کسی که رییس جمهور یا هر شغل دیگری توی این جامعه پیدا می کنه جز این جامعه اسلامی نیست؟

نتیجه کلی نبود. من این حرف ها رو زدم تا شاید چند نفری به حقیقت اسلام فکر کنند و به دنبال آن بروند تا به اصل اسلام پی ببرند نه آن ظاهر سازی و به قول hayat_e_tayebe تقلید!

آیا می دانید چند نفر این پست رو دیدند اما بی تفاوت از کنار آن گذشتند؟

در حرف های mustafa007 آیا واقعا باید در برابر ظالمان سکوت کرد تا هرچه می خواهند انجام دهند؟ آیا این شیوه زندگانی ائمه ماست؟ اگر چنین بود آیا واقعا هم اکنون ایرانی وجود داشت؟

در جواب leader2000 آیا پیش نیامده شما بخواهید کاری بکنید(مثلا قران بخوانید یا گوش دهید) اما کسی مانع کار شما شود(چون خوشش نمی آید) و شما را از انجام آن باز دارد و شما گمان کنید که حق با ایشان است. و در هر مورد خودتان را امتحان کنید نه از بقیه مایه بگذارید. 

شنبه 6/7/1387 - 11:2 - 0 تشکر 60815

سلام . رسیدن به یک شرایط ایده ال آرزوی هر ملت و کشوری هست مهم اینه که ما هدف رو مشخص کردیم و داریم به سمتش حرکت می کنیم حالا نواقصی هم هست  که نباید همیشه به اونها تکیه کرد ما باید نواقصمون رو برطرف کنیم نه اینکه دست روی دست بزاریم و مدام گله و شکایت کنیم . یا علی

دوشنبه 7/2/1388 - 16:24 - 0 تشکر 108823

اسلام،به ذات خود ندارد عیبی/هر عیب که هست از مسلمانی ماست!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی