انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 122)
يکشنبه 19/6/1391 - 12:33 -0 تشکر 553090
درخششی هنری

درخشش هنر ایرانی در جهان

این روزها در اخبار حوزه هنرهای تجسمی از حضور و درخشش هنرمندان كشورمان در دیگر كشورها خبرهای خوشی به گوش می‌رسد كه مایه دلگرمی می‌شود. یكی از برنامه‌هایی كه درباره هنر ایران در حال برگزاری است، نمایش «افق‌های جدید مینیاتور معاصر ایرانی» در سوئیس است. این نمایشگاه كه هنر معاصر خاورمیانه را در معرض دید قرار می‌دهد، با آثاری از چهار هنرمند ایرانی در گالری «كاشیا هیلده برند» زوریخ برپا می‌شود. این نمایشگاه از نهم شهریور در سوئیس افتتاح شده است و تا پانزدهم مهر ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه مجموعه عكس‌هایی از سودی شریفی در كنار آثار بابك كاظمی از مجموعه «خروج فرهاد و شیرین» به نمایش درآمده است. نگارگری‌های معاصر فرح اصولی نیز در كنار مجموعه رباعیات امیر فرهاد در این نمایشگاه گردآوری شده است.

همچنین شیما فریدنی، از هفدهم شهریور با شركت در پنجمین دوسالانه بین‌المللی پكن كه با شعار «آینده و واقعیت» نماینده هنر نسل جوان ایران در این جشنواره است.

یك اثر نقاشی از شیما فریدنی به نام «آینه» كه براساس نشانه‌شناسی دنیای ذهنی هنرمند و نگرش زنانه نسبت به زندگی خلق شده است، برای شركت در پنجمین دوسالانه پكن از سوی هیات داوران پذیرفته شده است.

با انتخاب شیما فریدنی از سوی پنجمین دوسالانه پكن، این هنرمند در كنار تارا بهبهانی دومین هنرمند ایرانی است كه امسال از ایران در این دوسالانه حضور دارند.

اثر تارا بهبهانی نیز با عنوان «تولید انبوه» درباره كارخانه تولید انسان است كه به دست خود انسان‌ها ساخته شده است.

همچنین محمود آزادنیا و علیرضا پاكدل دو كاریكاتوریست مشهدی توانستند جوایز برتر دو بخش كارتون و كاریكاتور جشنواره AYACC چین را از آن خود كنند. به طور قطع حضور هنرمندان كشورمان در عرصه‌های بین‌المللی سبب می‌شود تا هنر ایرانی به هنرمندان و علاقه‌مندان سایر كشورها شناسانده شود. از سوی دیگر، حضور هنرمندان كشورمان تجربه آنها را ارتقا می‌دهد. همین تجربه باعث می‌شود هنرمندان ایرانی در بازگشت از جشنواره‌های مختلف هنری تجربیات خود را در آثار بعدی به كار بگیرند و این امر سبب ارتقای سطح آثار هنری در داخل كشور می‌شود. منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی