انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 133)
يکشنبه 19/6/1391 - 0:13 -0 تشکر 551747
تأثیر اقتصاد خانواده بر میزان هوش كودكان

میزان درآمد خانواده می تواند بر میزان هوش كودكان تأثیر گذار باشد. خانواده هایی كه درآمد بسیار كمی دارند، از لحاظ تغذیه ای مشكل دارند و همانطور كه بعداً گفته خواهد شد، تغذیه مناسب یكی از موارد رشد هوش كودكان است. این خانواده از نظربهداشت و درمان نیز با مشكل روبه رو هستند. كمبود بهداشت و رسیدگی دیر هنگام به درمان اثر نامطلوبی بر فكر كودك دارد. این خانواده ها نمی توانند وسایل آموزشی، بازی، كلاسهای مختلف و..... را جهت كودكان خود آمده نمایند و از این نظر هم رشد كودكان آنها با مشكل روبه رو می شود.خانواده های پر درآمد هم می توانند رشد هوشی كودك خود را به خطربیندازید. این خانواده ها تغذیه كودك را به شكل دیگری به خطر می اندازند. استفاده از غذاهای گران قیمت كه معمولاً مفید نیستند پول دادن به كودكان جهت انواع پفك، نوشابه، شكلات، كیك و.... تغذیه او را به خطر می اندازدو استفاده بیش از اندازه ی تلویزیون، ویدئو، كامپیوتر و..... فرصت فكر كردن را از كودك می گیرند.

يکشنبه 19/6/1391 - 0:14 - 0 تشکر 551748

رفاه و آسایش كودك و اینكه می بینید بدون فكر كردن و زحمت كشیدن همه چیز فراهم است، مهم تر از همه است و باعث كاهش هوش و فكر و خلاقیت می گردد.بنابراین دو چیز مهم است تا اقتصاد خانواده باعث رشد فكری كودك و هوشی كودك شود. یكی تأمین درآمد در حد متوسط برای خانواده های كم درآمد و دیگری استفاده صحیح و معقول درآمد برای خانواده های پر درآمد می باشد.

يکشنبه 19/6/1391 - 0:15 - 0 تشکر 551749

1 ـ تلاش برای تأمین درآمد خانواده، كاری مقدس است. در این احادیث آمده است كه این كار مانند حهاد در راه خداوند می باشد، پس مطمئن باشید كه تلاش برای بالا بردن میزان درآمد، علاوه بر این كه در دین اسلامی مشكل ندارد، بسیار هم پسندیده می باشد.

يکشنبه 19/6/1391 - 0:15 - 0 تشکر 551750

2 ـ از خداوند بخواهید كه جهت كسب روزی حلال به شما كمك كندو همیشه با وضو باشید، قرآن خوانید، صلة رحم كنید و به پدر و مادر خود احترام نمائید، این كارها باعث می شودتا خداوند از راهی كه فكرش را نمی كنید به شما روزی برساند.

يکشنبه 19/6/1391 - 0:15 - 0 تشکر 551751

3 ـ مطمئن باشید كه خداوند درآمد كافی از راه حلال برای شما در نظر گرفته است. بنابراین از یك طرف فكر نكنید كه خداوند خواسته شما كم درآمد باشید و از طرف دیگر هیچگاه فكر نكنید كه از راه غیر حلال مانند رشوه، ربا، قمار، جایزه های غیر مشروع، شركتهای مشكل دار و... به درآمد برسید.

يکشنبه 19/6/1391 - 0:15 - 0 تشکر 551753

4 ـ قناعت كنید و جهت تأمین نیازهای خود ابتكار نمائید. به طور مثال وسایل بازی و.... را خودتان را بسازید، كتابها را از كتابخانه به امانت بگیرید و...

يکشنبه 19/6/1391 - 0:16 - 0 تشکر 551754

5 ـ خانم خانواده هم می تواند در تأمین درآمد كمك كند. در صورتی كه شغل بیرون از منزل نداردمی تواند در منزل كارهای دستی انجام دهد.

يکشنبه 19/6/1391 - 0:16 - 0 تشکر 551756

6 ـ به فكر خلاقیت در كار خود باشید و اگر چنین امكاناتی نیست، به راههای دیگر فكر كنید. به جای كار كردن خیلی زیاد، گاهی فكر كنید تا شاید راه بهتری برای كسب درآمد حلال پیدا كنید. در این زمینه می توانید مطالعه كنید و اطلاعات بیشتری كسب نمائید. كتابهایی مثل قانون توانگری، به سوی كامیابی، سنگفرش هر خیابان از طلاست و... می توانند مفید باشند، البته توجه كنید كه از بین این كتابها روشهایی را یاد می گیرید ولی مهم خلاقیت خود شماست

يکشنبه 19/6/1391 - 11:5 - 0 تشکر 552901

سلام

سلامت اقتصادی و تامین مخارج زندگی و فرزندان در همه چیز تاثیر زیادی داره برای همین هست که حضرت علی فرمودند فقر باعث فساد میشه 

پدر و مادری که از مخارج زندگی و فرزندانشون و نتونند تامین کنند و براشون سخت باشه اصلا به فکر یادگیری و هوش فرزندانشون نیستند فرزندان را از کودکی باید بهشون یاد داد و فکر و مغزشون و پرورش داد وقتی خانواده از لحاظ اقتصادی مشکل داشته باشه قطعا نمیتونه به یادگیری فرزندش اهمیت بده و باعث میشه در آینده هوش خوبی برای یادگیری دروس نداشته باشه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی