انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 93)
شنبه 18/6/1391 - 22:32 -0 تشکر 551508
چرا پیامك فارسی ارزان‌ شد؟

اگر زبان گوشی‌ مشترك فارسی باشد، پیامك، فارسی محسوب شده و زمانی كه زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می‌شود.

شاید تاكنون برای شما هم اتفاق افتاده باشد كه در آخر ماه با هزینه بالای قبض تلفن همراه خود مواجه شوید و در نتیجه به دنبال راهی برای كم شدن هزینه‌های تلفن همراهتان باشید.

در سال‌های اخیر، فرستادن پیامك و صحبت‌های ضروری از طریق پیام كوتاه مورد استقبال بیشتری از سوی مشتركان قرار گرفته و روزانه هر مشترك تلفن همراه پیامك‌های زیادی ارسال می‌كند، اما شاید یكی از راه‌حل‌های كاهش هزینه‌های قبوض، ارسال پیامك به زبان فارسی باشد.

پس از تصویب كاهش تعرفه پیامك تلفن همراه به زبان فارسی در چند سال گذشته، مشتركان دو اپراتور تلفن همراه نسبت به ارسال پیامك‌های فارسی ترغیب شدند چرا كه ارسال پیامك فارسی ارزان‌تر از پیامك به زبان لاتین محاسبه می‌شد.

شركت ارتباطات سیار در اعلام تعرفه‌های مكالمه و سرویس‌های ویژه این شركت برای مشتركان اعتباری خود، ارسال پیامك را از سرویس‌های ویژه‌اش خوانده و گفته است: ارسال پیام كوتاه به زبان فارسی با تعرفه ۱۰۶ ریال به ازای هر صفحه و پیام كوتاه به زبان انگلیسی به ازای هر صفحه ۲۶۴ ریال محاسبه می‌شود.

همچنین برای مشتركان دائمی اپراتور اول تلفن همراه ارسال پیامك فارسی به ازای هر صفحه ۸۹ ریال و ارسال پیامك انگلیسی نیز به ازای هر صفحه ۲۲۲ ریال در نظر گرفته شده است.

اما شركت خدمات ارتباطی ایرانسل كه از ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ بهای پیام کوتاه خود را کاهش داد، اعلام كرد كه بر اساس این کاهش بها، مشترکانی که از حروف فارسی برای ارسال پیام کوتاه خود استفاده می‌کنند، از تعرفه‌های کاهش یافته بهره‌مند خواهند شد.

بنا بر این طرح، در صورتی كه بخش عمده متن هر پیام كوتاه ارسالی از سوی مشتركین حاوی حروف فارسی باشد، هزینه ارسال هر پیام كوتاه برای تمامی سیم کارت‌های دائمی و اعتباری از ۱۶۰ ریال به ۱۰۰ ریال كاهش دارد. تا پیش از آن هزینه ارسال هر پیام كوتاه داخل شبكه و خارج شبکه ایرانسل معادل ۱۶۰ ریال بوده است.

پیا‌مك‌هایی كه فقط حاوی علامت سوال یا هر نوع علامت دیگر باشند، بسته به زبان گوشی‌ها، تعرفه متفاوتی دارند؛ به عنوان مثال مشترك زمانی كه می‌خواهد پیامكی فقط حاوی علامت ارسال كند، زبان گوشی‌اش فارسی باشد، پیامك او فارسی محاسبه شده و زمانی كه زبان گوشی او لاتین باشد، پیامكش لاتین محاسبه می‌شود.

اگر زبان گوشی‌ مشترك فارسی باشد، پیامك، فارسی محسوب شده و زمانی كه زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می‌شود و پیام‌هایی كه با حرف فارسی شروع شده و با شكل و یا عدد همراه باشد هم فارسی محاسبه می‌شوند.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی