انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 117)
شنبه 18/6/1391 - 22:30 -0 تشکر 551493
Susan Kare ملکه آیکان ساز شرکت اپل

متولد نیویورک در سال ۱۹۵۴، هنرمند و گرافیستی خلاقیست که در سال ۱۹۸۰ توانست بسیاری از رابط گرافیکی و علائم گرافیکی Mac OS X را خلق نماید، او همچنین یکی از کارمندان اصلی شرکت NeXT بود، NeXT در سال ۱۹۸۵ توسط یکی از موسسین شرکت اپل، استیو جابز بعد از استعفای اجباری وی از اپل تاسیس شد. این بانو اولین کسی بود که توسط اپل استخدام شد تا به صورت مستقیم بر روی علائم و آیکان های گرافیکی، فونت و … مشفول به کار شود. پس از به استخدام در آمدن در کمپانی اپل، او با استفاده از بهترین رابط گرافیکی در سیستم عامل مک، توانست باعث مشهور شدن روز افزون مک شود. در واقع رابط گرافیکی به زبان ساده، حرف زدن علائم گرافیکی با کاربر است. رابط گرافیک های امروزه مانند آنچه که در سیستم عامل کنونی OS X و iOS و دیگر سیستم عامل ها می بینیم، به یک باره دچار چنین تحول عظیمی نشده اند. تمام این لوگو، آیکان و رابط گرافیکیِ خوبی که امروز در سیستم عامل های جدید می بینیم، به نوعی منشاً اولیه آن ها از همین طرح ها الهام گرفته است، طرح هایی که به صورت پیکسل طراحی شده اند، اما باز هم منظور خود را به خوبی می رسانند و امروزه با اینکه پیکسل ها را فقط با میکروسکوپ می توان دید، باز هم یکی از رابط گرافیکی منحصر به فردی تلقی می شود. بسیاری از این لوگوهای اولیه را در سیستم عامل Mac OS X و iOS می بینیم. پس واقعاً این طرح ها غیر قابل اجتناب و بدیع می باشند و نمی توان آن ها را به دور از فرهنگ کامپیوتر تصور کرد. سرانجام با درخشش کار او، در سال ۲۰۰۱ جایزه chrysler design را دریافت کرد. البته کارهای او در ویندوز XP هم رخنه کرد. برخی از کارهای او را در مک مرور کنیم:و کولکسینوی از برخی هنرنمایی های او

سادگی در کار او یکی از مهمترین رکن ها بود، چرا که اضافه کردن جزئیات بیش از حد، به خصوص در زمانی که مانیتورها بر پایه پیکسل های بزرگ تصاویر را به نمایش می گذاشتند، می توانستند بر نامفهوم شدن طرح کمک کند. شاید چیزی که کارهای او را تا کنون ماندگار نگاه داشته است، قابل تشخیص بودن نمادها در کمترین زمان ممکن، یعنی فقط با یگ نگاه باشد و تلاش او برای پیاده سازی این امر قابل مشاهده است.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی