زن ریحانه آفرینش (بازدید: 201)
شنبه 18/6/1391 - 16:26 -0 تشکر 550676
یک راه استثنایی برای موفقیت خانم ها

تا به حال فکر کرده​اید چطور می​توانید از راهکارهای بسیار کوچک اما تأثیرگذار برای شادتر بودن استفاده کنید؟ شاید تا به حال چندین و چندبار به خودتان قول داده باشید که بیشتر مطالعه کنید، بیشتر به نظافت خانه برسید و کمتر بر سر فرزندانتان داد و فریاد کنید بلکه به این طریق بیشتر احساس خوشحالی به سراغتان بیاید. البته که همه این راه​ها می​تواند ختم به خوشی بیشتر شود. با این حال بد نیست بدانید گاهی اوقات دم دستی​ترین راه حل که دقیقا به خاطر همین خصیصه​اش در عین حال دور از ذهن​ترین هم هست می​تواند کلید کسالت روزانه شما باشد که امانتان را بریده و روی تمام کارها و رفتارهایتان تأثیر گذاشته است. بهتر است گاهی هم سراغ راه حل​های ساده برویم. شاید آنها پیش پا افتاده باشند اما دلیل نمی​شود که تأثیرگذاری شان را زیرسوال ببریم.

شنبه 18/6/1391 - 16:26 - 0 تشکر 550678

ساعت 10 شب بخوابید


صبح است. از خواب بیدار شده​اید و بدون اینکه هیچ اتفاق بدی افتاده باشد از شدت عصبانیت صدای سایش دندان​هایتان را که روی هم کلید شده​اند می​شنوید!​ این شروع کسالت روزانه شماست. اتفاقی که شاید برای خیلی از خانم​ها بیفتد. آنها صبح از خواب بیدار می​شوند و بدون اینکه بدانند چرا، احساس کسالت و عصبانیت می​کنند. خب اطرافتان را جستجو کنید و وقتی مطمئن شدید اتفاق بدی نیفتاده سراغ علت اصلی بروید. شک نکنید که خوب نخوابیده​اید یا حداقل به مقدار کافی نخوابیده​اید. غالب کسالت​های بدون دلیل خانم​ها در طول روز متوجه شکل و میزان خواب آنها است. محض امتحان هم که شده یک شب ساعت 10چراغ​ها را خاموش کنید و چشمانتان را به خواب بسپارید. به شما قول می​دهیم صبح قبل از اینکه زنگ ساعت، شما را از خواب بیدار کند خودتان بیدار می​شوید و ساعت را قطع می​کنید. دست و صورت​تان را که شستید متوجه می​شوید یک روز پرانرژی و شاداب راآغاز كرده.اید.

شنبه 18/6/1391 - 16:26 - 0 تشکر 550679

شادابی ثروت است


یکی از تحقیقات ویژه درباره میزان خواب افراد نشان می​دهد خواب شبانه ناکافی یکی از دو دلیل اصلی بداخلاقی در محیط کار است. (دلیل دیگر به زیاد بودن ساعات کا ری مربوط می.شود) تحقیق دیگری در همین زمینه گواه این مسأله است که یک ساعت خواب اضافه​تر در شبانه روز نسبت به دریافت حقوق اضافه​تر تأثیرگذاری بیشتری روی شادابی شما در طول روزهای زندگی​تان دارد! حالا دیگر انتخاب باشماست! پول بیشتر یا شادابی بیشتر؟

شنبه 18/6/1391 - 16:27 - 0 تشکر 550681

تلویزیون را خاموش کنید


خواب کافی احساس خوبی به شما می​دهد با این حال چرا خاموش کردن چراغ​ها به قصد خوابیدن کار سختی است؟

شاید به این خاطر که ساعات پایانی شب بسیار گرانبها هستند.

اعتیاد به برنامه​های شبانه تلویزیون یکی از دلایل آن است. از طرف دیگر وقتی بچه​ها بالاخره رضایت می​دهند که به تختخواب شان بروند فرصت برای پدر و مادرها مهیاست تا در آرامش یکدیگر صحبت کنند و حتی کارهایی را که در طول روز نتوانسته​اند انجام بدهند پیگیری کنند.

این اتفاق به خصوص درباره مادرها مصداق پیدا می​کند چراکه در طول روز مدام مشغول سروکله زدن با بچه.ها هستند و شب هنگام وقتی بچه​ها خواب هستند می​توانند زمان را برای خودشان خرج کنند.

اینجاست که مثلا کتابی را که دوست دارند در دست می​گیرند و برای خواندن یک قسمت بیشتر یک ساعت دیرتر می​خوابند. با این حال فراموش نکنید که خواب کافی، شما را شادتر می​کند.

شنبه 18/6/1391 - 16:27 - 0 تشکر 550682

صبح را با بالا و پایین پریدن شروع كنید

یک راه ساده برای سرحال شدن در صبح زود


اگر متوجه اهمیت خواب مناسب در شدت خوشبختی خود شده​اید پس شب​ها زودتر به رختخواب بروید تا صبح هم زودتر بیدار شوید. اگر زودتر بیدار شوید در نتیجه وقت بیشتری دارید تا قبل از بیدارشدن سایر اعضای خانواده، برنامه​ریزی​های لازم را انجام بدهید.

برای اینکه سرحال​تر شوید می​توانید آهنگ مورد علاقه​تان را زمزمه کنید. راه بهتر هم این است که برای چند ثانیه چندبار بالا و پایین بپرید! شاید کار عجیبی به نظر برسد اما همین حرکت انرژی مضاعفی را برای شروع یک روز فوق​العاده به شما می​دهد. دست کم اینکه هم خواب از سرتان می​پرد و هم از این حرکت عجیب و غریب اینقدر خنده​تان می​گیرد که صدای قهقهه شما بلند می شود و بقیه اعضای خانواده هم با صدای خنده مادر محترم از خواب بیدار می شوند و چه چیز بهتر از اینکه روزتان را به این ترتیب شروع کنید.

شنبه 18/6/1391 - 16:27 - 0 تشکر 550685


زمان انجام كارها نیمه شب نیست


شاید خاموش کردن چراغ به قصد خوابیدن کار سختی باشد چون فکر می​کنید حالا وقت دارید تا کتاب مورد علاقه​تان را بخوانید، یا الان وقت زنگ زدن به خواهرتان است که در شهر دیگری زندگی می​کند، اما اگر این واقعیت را بپذیرید که به موقع خوابیدن و به مقدار کافی خوابیدن سعادت را برایتان به همراه دارد قطعا تصمیم می​گیرید که کتاب را در طول روز بخوانید و برای زنگ زدن به خواهرتان هم آخر هفته را انتخاب ​کنید. چرا؟ چون به ضرورت خواب مناسب پی برده​اید.

مایل هستید از دلایل دیگر اهمیت خواب کافی بدانید؟ خستگی بیش از حد، صبح شما را طاقت​فرسا می​کند و فراموش نکنید که شروع یک روز در صبح می​تواند تمام روز شما را تحت تأثیر قرار بدهد. وقتی که شما خواب مناسبی نداشته​اید طبیعی است که ترجیح می​دهید صبح کمی بیشتر در تختخواب​تان باقی بمانید، خب این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر شما رأس همان ساعت همیشگی یعنی 6:45 صبح از خواب بیدار شوید همراه خانواده صبح آرام و بی​دردسری را سپری می​کنید. اما اگر فقط 10دقیقه دیرتر از خواب بیدار شوید یک صبح پراسترس و با عجله در پیش دارید چون همه دیرشان شده و طبیعی است که در چنین شرایطی همه، مادر خانه را صدا می​زنند! خب صبحی که با استرس آغاز شود می​تواند مقدمه یک روز بد باشد. باز هم به همان نتیجه ابتدایی می​رسیم؛ خوب و کافی بخوابید.

شنبه 18/6/1391 - 16:28 - 0 تشکر 550687راه.هایی برای خوابیدن


اگر به رختخواب رفته​اید و خوابتان نمی​برد و حتی شمردن گوسفندان هم افاقه​ای نمی​کند انتخاب​های دیگری پیش رو دارید تا خودتان را برای یک خواب راحت آماده کنید. • قبل از ساعت خواب خودتان را برای خوابیدن آماده کنید. اگر احساس می​کنید اینقدر خسته هستید که ممکن است حتی خوابتان هم نبرد اول صورت​تان را بشویید. بعد دندان​هایتان را مسواک بزنید، موهایتان را شانه کنید و بعد برای یک خواب راحت آماده شوید. • بچه ​های شما همیشه ساعت خواب مشخصی دارند. خب چرا شما هم ساعت خواب نداشته باشید؟ بیشتر مردم درست نمی دانند چه ساعتی باید بخوابند. واقع​بین باشید، اگر باید ساعت 7:30 صبح از خواب بیدار شوید مطمئن باشید، اگر ساعات 10:30 شب را برای خوابیدن انتخاب نكنید دچار دردسر جدی خواهید شد. • اگر ذهن​تان آشفته است، لیستی از کارهایی که قرار است فردا انجام بدهید تهیه کنید. وقتی این کار را انجام می​دهید احساس آرامشی خاص به شما دست می.دهد. چون مطمئن هستید همه چیز تحت کنترل است بنابراین ذهن​تان هم در آرامش قرار می​گیرد و خواب را فراری نمی​دهد. • لباس​هایتان را آویزان کنید و برای چند دقیقه​ای هر چند کوتاه به مرتب کردن اتاق​تان بپردازید. ایده بدی نیست اگر 10دقیقه قبل از خواب کمی اتاق خود را جمع و جور کنید چون اتاقی که به هم ریخته باشد آرامش شما را برای استراحت می​گیرد. • پیش از خوابیدن از چک کردن ایمیل خودداری کنید. اجازه بدهید خواب بر شما غالب شود. اگر هم پیش از خواب قصد انجام کاری را دارید آن کار باید به شما آرامش بدهد.
دوشنبه 20/6/1391 - 11:46 - 0 تشکر 555857

ممنون

متن جالبی است.

موفق باشید

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی