انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 510)
جمعه 17/6/1391 - 12:1 -0 تشکر 547065
چه چیزی را مردان و زنان نمیدانند؟

با عرض سلام


در این قسمت مطالبی در باره انچه که زنان و مردان نمیدانند را برایتان مینویسم

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد

جمعه 17/6/1391 - 12:3 - 0 تشکر 547074

در تمام جوامع ، مردان و زنان از دیدگاه ها ، رفتارها ، باورها و حرکات شریک زندگی خود گله مندند. زنان همیشه از مردان به دلیل بی احساس بودن ، بی توجهی به حرف های آنان ، بی اعتنا بودن و خونسردیشان انتقاد کرده اند . آنان معتقدند مردان عشق و عاطفه ی زنانه را درک نمی کنند و بیشتر خواهان رابطه ی جنسی هستند تا عشق.

جمعه 17/6/1391 - 12:4 - 0 تشکر 547076

.
مردان و زنان با هم متفاوت اند و به گونه ای متفاوت تکامل یافته اند. بعد از گذشت قرن ها ، ساختار مغز مرد و زن تحت تغییراتی مستمر قرار گرفت و اکنون ، ما می دانیم که کارکرد مغزی این دو جنس متفاوت است. به طور میانگین مردان 7% بلندتر و 8% تنومندتر از زنان اند.

جمعه 17/6/1391 - 12:10 - 0 تشکر 547101

ما هنوز حیوان هستیم
اغلب آدم ها به سختی زیر بار این می روند که نوعی حیوان هستند. آنان از پذیرش این واقعیت که 96% آنچه در بدن شان وجود دارد در بدن یک خوک یا اسب نیز یافت می شود یا اینکه DNA ما انسان ها به میزان 5/97% مشابه DNA یک گوریل و به میزان 4/98% مشابه DNA یک شامپانزه است ، امتناع می ورزند. تنها تفاوت ما با دیگر حیوانات ، توانایی ما در تفکر و برنامه ریزی برای آینده است.

جمعه 17/6/1391 - 12:11 - 0 تشکر 547104


پروفسور روبن گور ، عصب - روانشناس دانشگاه پنسیلوانیا از اسکن مغزی برای نشان دادن وضعیت مغز مرد هنگام استراحت استفاده کرده است . در این وضعیت دست کم 70% فعالیت های مغز مرد متوقف است. اما همین آزمایش در مورد زنان نشان می دهد حتی هنگام استراحت 90% مغز آنان در حال فعالیت است.

جمعه 17/6/1391 - 12:11 - 0 تشکر 547105

ساختمان چشم ها
زن در مقام مدافع آشیانه ، به او امکان می دهد محدوده ای دست کم 45 درجه ای را در چپ ، راست ، بالا و پایین سرش ببیند. دامنه ی دید مؤثر بسیاری از زنان حتی بیش از 180 درجه است.
مردان می توانند به وضوح روبروی خود را ببینند. در این حالت ، چشمان شان مانند یک دوربین دوچشمی عمل می کند.
اگر زنان بدانند دامنه ی دید مردان محدودتر است نسبت به همسر خود تفاهم بیشتری نشان می دهند و مرتب با او بحث نمی کنند. از سوی دیگر ،وقتی زن به مرد می گوید : «فلان چیز  توی کمده » مرد می تواند صددرصد به صحت گفته ی او اطمینان کند و در کمد به دنبال شی ء مورد نیاز خود بگردد.
اغلب زنان با مشاهده ی تصویر سمت چپ ، چهره ی پیرزنی را می بینند که غبغب خود را در یقه ی کت پوست اش فرو برده اما اغلب مردان نیمرخ چپ زنی جوان را می بینند که به دوردست می نگرد.
گوش زنان تیزتر است

جمعه 17/6/1391 - 12:12 - 0 تشکر 547108

نوزاد دختر در اولین هفته ی عمر خود می تواند صدای مادر یا گریه ی نوازدی دیگر را از صداهای اطراف تشخیص دهد ، اما نوازد پسر نه. مردان برای شنیدن فقط از نیمکره ی چپ مغزشان استفاده می کنند در حالی که زنان هر دو نیمکره را به کار می گیرند.
زنان در تشخیص صدا برتر از مردان هستند ، امّا مردان جهت صدا را بهتر تشخیص می دهند.
زنان دوستدار نوازش اند.
پوست وسیع ترین عضو بدن است که تقریباً 2 متر مربع وسعت دارد . حدود 000/800/2 گیرنده ی درد ، 000/200 گیرنده سرما و 000/500 گیرنده ی تماس و فشار روی آن پراکنده است. دختران از همان بدو تولد حساسیت بیشتری نسبت به لمس دارند . در بزرگسالی نیز حساسیت پوست زن نسبت به لمس و فشار تقریباً ده برابر مرد است.

جمعه 17/6/1391 - 12:13 - 0 تشکر 547112

چرا مردان پوست کلفت هستند
پوست مردان کلفت تر از پوست زنان است ، به همین دلی پوست شان کمتر چین و چروک می خورد . پوست پشت مرد چهاربرابر ضخیم تر از پوست شکم اوست. این ، میراث نیاکان انسان مذکر است که پوست ضخیم پشت اش او را در برابر حمله از پشت محافظت می کرد.
وقتی مرد می نالد که :«برام سوپ درست کن / آب پرتغال تازه بگیر / یک کیسه آب گرم بیار/ به دکتر تلفن کن / دیگه دارم می میرم / کاغذ بده وصیت نامه مو بنویسم » باید بدانیم او مختصری سرما خورده است.
همچنین مردان به درد یا بیماری زنان توجهی اندک نشان می دهند . اگر زن از درد به خود بپیچد یا 40 درجه تب داشته باشد و زیر لحاف بلرزد ، مرد می پرسد « عزیزم اوضاع روبراس ؟ »

جمعه 17/6/1391 - 12:14 - 0 تشکر 547115


چرا زنان حراف هستند
آنان از حرف زدن لذت می برند و به همین دلیل بسیار صحبت می کنند. نواحی ویژه ی کنترل سخن در مغز زن جدا از نواحی دیگر مغزی فعالیت می کنند.
زنان چگونه گوش می دهند
چهر ه زن شنونده می تواند در عرض 10 ثانیه ، به طور میانگین 6 حالت خاص به خود بگیرد.
در این جا حالت های مختلف چهره ی زن در 10 ثانیه اول گوش دادن نشان داده شده است.
مردان مانند مجسمه گوش می کنند
طبیعت ستیزه جوی مرد او را به خونسردی و حفظ صورتی چون سنگ وا می داشت. در این جا نیز حالتهای مختلف چهره ی مرد در 10 ثانیه ی اول گوش کردن نشان داده شده است.
چگونه می توان مردی را به گوش دادن واداشت
وقت را تعیین کنید ، موضوع مورد بحث را عنوان کنید وبه او بگویید که انتظار راه حل یا پیشنهاد را ندارید. مثلاً به او بگویید : «آلن ، می خوام بعد از شام در مورد مشکل امروزم صحبت کنم ، باشه ؟ هیچ احتیاجی هم به راه حل ندارم . فقط می خوام به حرف هام گوش بدی .» از آنجا که مکان ، زمان و موضوع بحث مشخص است ، بیشتر مردان به چنین درخواستی پاسخ مثبت می دهند .
دو گروه از زنان از صدای زیر و دخترانه استفاده می کنند . زنان بسیار چاقی که می خواهند تأثیر هیکل بزرگشان را خنثی کنند و زنانی که می خواهند حس حمایتگرانه ی مرد مورد علاقه شان را برانگیزند.

جمعه 17/6/1391 - 12:15 - 0 تشکر 547117


بیشتر زنان ادراک سه بعدی محدودی دارند
برای بسیار از انسان ها نتیجه  ی این تحقیق  تبعیض جنسیتی به شمار می آید ، زیرا ما درباره ی توانایی هایی که مردان در آن برتر هستند و مشاغلی که به یاری این برتری طبیعی به چنگ می آورند بحث خواهیم کرد . البته بدیهی است که توانایی ها و برتری های زنان نیز جای خود را دارند.
ادارک سه بعدی یعنی توانایی تجسم اشکال ، ابعاد ، تناسب ، توازن ، دنبال کردن حرکات یک شی در فضا، راندن کشتی یا خودرو در مسیری پر از مانع و دیدن سه بعدی اشیاء است. با داشتن این قدرت مرد میتواند حرکت شکار یا هدف را ببیند و خوب نشانه گیری کند.
در آزمون های ویدیویی سه بعدی ، پسران ، دختران را با نتیجه 1 : 4 پشت سرگذاشتند . حتی بهترین دختران از کم هوش ترین پسران عقب ماندند.
در مغز زنان محل مشخصی برای این توانایی وجود ندارد. این ادارک به این دلیل در زنان و دختران قوی نیست که شکار حیوانات و یافتن راه منزل جزو وظایف آنان به حساب نمی آمده است . فقدان این ادراک موجب دشواری خواندن نقشه یا راهنمای خیابان ها برای زنان می گردد.
چرا پاتوق پسرها در ویدئو کلوپ است
پسرها به ویدئو کلوپ یا کلوپ های بازی می روند تا با استفاده از درک سه بعدی خود از بازی های مختلف لذت ببرند. بیایید نظری به چند تحقیق علمی درباره ی ادراک سه بعدی بیندازیم.

جمعه 17/6/1391 - 12:15 - 0 تشکر 547119

همه چیز مساوی است
در استرالیا 5% نیروی مهندسان را زنان تشکیل می دهند . این زنان به طور میانگین 14% بیش از همکاران مرد خود حقوق می گیرند. این نشان می دهد که در صورت وجود ادراک سه بعدی یکسان ، زنان بر مردان تقدم دارند. وقتی زنان و مردان ادارک سه بعدی یکسانی داشته باشند ، زنان بهتر از مردان عمل می کنند.
پسران و اسباب بازی های شان
پسران عاشق اسباب بازی هایشان هستند . به همین دلیل 99% ثبت کنندگان اختراعات را مردان تشکیل میدهند. دختران هم عاشق اسباب بازی هستند ولی حدود 12 سالگی و هنگام بلوغ دست از بازی با آن ها میکشند. مردان هرگز علاقه ی بی پایان خود به اسباب بازی های بدون کاربرد یا مربوط به ادراک سه بعدی را از دست نمی دهند.
اگر نقطه ضعفی دارید ، حتماً نقطه قوتی هم دارید و می توانید با تمرین به همه جا برسید. فقط نگذارید احساس ضعف یا شکست  ،شرینی زندگی خود یا شریک تان را تلخ کند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی