انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 316)
پنج شنبه 16/6/1391 - 16:47 -0 تشکر 545894
ازدواج از دیدگاه بهرام رادان

سلام دوستان در این قسمت به مصاحبه ایی که با بهرام رادان در باره ازدواج شده پرداخته میشود

پنج شنبه 16/6/1391 - 16:48 - 0 تشکر 545895

مرد خانواده به نظر من مردی است كه در زمان ازدواجش به حد كافی از زندگی مجردی خودش لذت برده باشد و سعی ‌كند كه زندگی خانواده را به سالم‌ترین و بهترین نحو جلو ببرد.

پنج شنبه 16/6/1391 - 16:48 - 0 تشکر 545896قله​هایی که فتح نکردم


 به عنوان یك ستاره در چه جایگاهی خودت را می‌بینی؟


من همیشه فكر می‌كنم در آغاز راهم و همیشه این احساس در درونم وجود دارد. چون نه به فیلم​هایی كه تا امروز بازی كرده‌‌ام فكر می‌كنم و نه به جوایزی كه گرفته‌ام. همیشه به آن چیزهایی كه به آن دست پیدا نكرده‌‌ام و آن قله‌هایی كه به آنها نرسیده‌ام فكر می‌‌كنم. در واقع نیم‌نگاهی به جلو و خیره به افق می‌روم به سمت اهدافی كه نتوانستم به آنها دست پیدا كنم.

پنج شنبه 16/6/1391 - 16:49 - 0 تشکر 545897

این قله‌ای كه می‌گویی با توجه به شرایطی كه در آن زندگی می‌كنیم كجاست؟

شرایطی كه ما در آن زندگی می‌كنیم هر ثانیه در حال تغییر كردن است. به همین دلیل هیچ كس به قطعیت نمی‌تواند به این سؤال پاسخ دهد. فقط این را می‌گویم كه قله‌های موفقیت همه آن ایده‌آل‌هایی هستند كه در ذهن شما از بچگی وجود داشته یا در شرایط زمانی و مكانی متفاوت به وجود آمده و شما از آنها به عنوان اهداف خودتان یاد می‌كنید. حالا این اهداف برای هنرمند یك چیز است، برای مهندس یك چیز است و برای یك پزشك چیزی دیگری، بنابراین این اهداف به آدم‌ها بستگی دارد. برای من هم یكسری هدف‌ها وجود داشته كه از بچگی دنبال آن بوده‌ام. به یكسری از آنها رسیده‌ام و به یكسری نه و در تلاشم كه به آنها هم دست پیدا كنم.

پنج شنبه 16/6/1391 - 16:49 - 0 تشکر 545899 می​خواهم ازدواج موفقی داشته باشم


 خانواده جزو اولویت‌های تو نیست؟


فكر می‌‌كنم تشكیل خانواده می‌تواند یك  زمینه فراهم كند برای رسیدن به هدف. البته این  زمینه می‌تواند در زندگی مجردی تو هم فراهم بوده باشد، یعنی از ابتدا این بستر را فراهم كرده باشی و با تشكیل زندگی خانوادگی نابودش كنی یا برعكس. شرایطی را كه نتوانسته‌ای در زندگی مجردی فراهم كنی می‌توانی در زندگی خانوادگی‌ات فراهم كنی؟

پنج شنبه 16/6/1391 - 16:50 - 0 تشکر 545901

  البته این مشكلات عمومی خیلی گریبانگیر شما كه نیست.

چرا شما فكر می‌كنید مشكلات برای ما نیست؟بستگی دارد هر آدمی كلاهش را كجا گذاشته باشد. من كلاهم را بالاتر گذاشته‌ام و نمی‌توانم بروم با یك حداقلی تشكیل خانواده دهم. همیشه تصور من از زندگی متاهلی با یك حداكثر بوده است.

پنج شنبه 16/6/1391 - 16:50 - 0 تشکر 545902

  یعنی اگر به یك حداكثر برسی تشكیل خانواده می دهی؟

تشكیل خانواده یك نیاز است. یك  نیاز عاطفی كه در درون یك فرد به وجود می‌آید برای اینكه از فردای روزی كه تشكیل خانواده می‌دهی، تمام امیالت را تقسیم می‌كنی. اگر مرد این ماجرا نباشی به خطر می‌افتی. حالا من یك مثال برای شما می‌زنم.  این مسئله فقط مختص به سینمای ما نیست در سینمای دنیا اینطور است وقتی یك هنرپیشه معروف می‌شود ممكن است در 20 سالگی‌اش ازدواج كند اما بعدا تا 60 سالگی‌اش 5-4بار ازدواج می‌كند. ترجیح من این نیست كه كارنامه‌ای پر از ازدواج‌های ناموفق داشته باشم. ترجیح می‌دهم این بستر را طوری بچینم كه بر اساس عقل من باشد نه احساسم. طوری برنامه‌ریزی كنم كه ضریب خطایم به حداقل برسد.


پنج شنبه 16/6/1391 - 16:51 - 0 تشکر 545903

  10 سال دیگر یك مرد 43 ساله ام!


 10 سال دیگر خودت را كجا می‌بینی؟


در 10 سال دیگر یك مرد 43 ساله هستم و امیدوارم همان‌طور كه سعی كرده‌ام به جاهای جدید دست پیدا كنم و موقعیت​های جدید را کشف کنم هنوز این شور و اشتیاق در من وجود داشته باشد. سعی می‌كنم از تجربیاتم استفاده كنم و امكان اشتباه را به حداقل برسانم. اما نمی‌توانم بگویم كه در سال 1400 دو تا بچه دارم، مرد موفقی هستم و...

پنج شنبه 16/6/1391 - 16:51 - 0 تشکر 545904    این مشکل مخصوص هنرمندان نیست


  چرا ازدواج‌های این صنف پایدار نیست؟


شما اینطور فكر می‌كنید. به دلیل اینكه شما علاقه‌مند هستید به درون زندگی خصوصی هنرمندان و علاقه‌مند نیستید درباره زندگی دیگران بدانید. اگر به زندگی سایر مشاغل هم دقیق شوید، متوجه می‌شوید در خیلی از مواقع آنها خیلی مشكلات حادتری در زندگی مشترك‌شان دارند مسئله طلاق یا ناموفق بودن یك زندگی مربوط به یك شغل خاص نیست.این بدعت غلطی است در ذهن مردم كه فكر می‌كنند چون زندگی هنرمندان برایشان مهم بوده است و می‌دانند فلان هنرمند 2بار ازدواج كرده و فلان هنرمند 3بار طلاق گرفته این حكم كلی را صادر می‌كنند كه حتما زندگی هنرمندان زندگی خوبی نیست. در حالی كه اگر دیش ماهواره را به سمت بقیه مشاغل هم بچرخانند متوجه می‌شوند هیچ فرقی بین زندگی هنرمندان و مردم عادی وجود ندارد.

پنج شنبه 16/6/1391 - 16:51 - 0 تشکر 545905

  من دنبال یک زندگی خانوادگی سالم هستم


 درست است كه نمونه‌های موفق هم در بین زندگی هنرمندان وجود دارد. ولی به نظر می‌آید یك ازدواج گریزی در بین اهالی هنر وجود دارد.


من از طرف خودم این صحبت را می‌كنم. اسم ازدواج‌گریزی به نظر من اشتباه است.تشكیل خانواده دادن یكی از مهم‌ترین كارهاست. مثل این است كه شما می‌خواهید بروید یك ساختمان بسازید، این ساختمان احتیاج به دانش و تجربه دارد، نیاز به پول و مهارت، زمین مناسب و فصل خاص دارد. این ساختمان اینجا اسم خانواده می‌گیرد. آجرهای آن از موجودات زنده تشكیل شده‌اند بنابراین خیلی مسئولیت‌پذیری بالاتری لازم دارد. من در مورد خودم می‌گویم، روزی كه چنین مسئولیتی را بپذیرم، باید به جایگاهی رسیده باشم كه بتوانم یک زندگی سالم تشکیل دهم.پنج شنبه 16/6/1391 - 16:51 - 0 تشکر 545906


 پس این مثل كه می‌گویند ازدواج پیش می‌آید و قابل پیش‌بینی نیست را قبول نداری.


نه به هیچ وجه. به نظرم خیلی مثل ساده‌انگارانه‌ای است. من فكر می‌كنم كسانی كه با این مثل ازدواج می‌‌كنند كار درستی انجام نمی‌دهند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی