انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 118)
پنج شنبه 16/6/1391 - 15:10 -0 تشکر 545733
چگونه روزی بدون اضطراب داشته باشیم؟

راه های بسیار زیادی برای مدیریت استرس بیماری زا در زندگی روزانه شما وجود دارد. هر چقدر كه آشنایی شما با تأثیرات مخرب استرس و اضطراب افزایش یابد، خواهید توانست راه هایی ابتكاری و شخصی برای مبارزه با این دست تنش ها و ناملایمات بیابید.

1- نفس عمیق

استرس و اضطراب در اكثر موارد به ایجاد اختلال در تنفس منجر می شود و حتی باعث سردرد و برخی عوارض فیزیكی دیگر نیز می شود كه شما با اسكن كردن دستگاه های عصبی بدن خود می توانید به شكل علمی نیز آن را ثابت كنید.
در این گونه موارد سعی كنید تنفس به شكل عمیق را در دستور كار خود قرار دهید. به محض روی دادن یك حمله عصبی یا تنش زا، در محلی آرام بنشینید و نفس های عمیق بكشید. هوا را از بینی خود وارد ریه ها كنید تا اكسیژن خونتان را تصفیه و تجدید كند و سپس با دهان خود، هوا را بیرون بدهید. این كار حقیقتا در صورت تكرار به شما كمك بزرگی می كند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

پنج شنبه 16/6/1391 - 15:10 - 0 تشکر 545735

2- زمان را مدیریت كنید
یكی از عوامل اصلی ایجاد استرس، پذیرفتن تعهدات لزوم آور و سخت در كنار مدیریت ضعیف زمان و ساعت است. اما شما باید متعادل عمل كنید. برنامه های كاری خود را با برنامه ریزی و زمان بندی روزانه تان هماهنگ كنید نه اینكه زمان بندی روزانه خود را برای عمل به تعهدات و قول هایتان به هم بریزید. این به معنای بدقولی نیست. به آن معناست كه شما قول هایی منطقی بدهید تا برای عمل به آن دچار مشكل و مجبور نشوید خودتان را به سختی بیفكنید.
در حدی كه از تفریح و بازسازی روح، جسم و روان خود غافل شوید، كار و شغلتان را بها ندهید و از مزایای آن چشم بپوشید حتی اگر به لحاظ مالی یا ارضای فكری شما بسیار وسوسه انگیز باشد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

پنج شنبه 16/6/1391 - 15:10 - 0 تشکر 545738

3- با دیگران تعامل كنید
اینكه خودتان باشید بسیار خوب و پسندیده است اما تنها بودن، چیزی دیگری است. یك راه مهم برای از بین بردن افسردگی،و ناراحتی، تنهایی و بی حوصلگی، یافتن راه هایی برای حضور در اجتماع و همراه با دیگران است. همیشه به یك همكار و دوست خوب بودن افتخار كنید و روحیه مشاركت در برنامه های جمعی را از دست ندهید. به برنامه های داوطلبانه خیریه، انساندوستانه، فرهنگی، ورزشی و علمی توجه كنید و در حد امكان در اطراف محل زندگی خود به این برنامه ها بپردازید.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

پنج شنبه 16/6/1391 - 15:11 - 0 تشکر 545740

4- از جسم خود محافظت كنید
بهای هیچ كار، شغل، ثروت و دستاوردی به اندازه جسم و روح انسان نیست چرا كه نه می توان روی آن قیمت گذاشت. نه قابل معامله است و نه قابل بازیابی. در صورتی كه سلامتی خود را از دست بدهید، به سختی می توانید آن را بازیابی كنید. حتی اگر هزینه زیادی صرف كنید. تغذیه، خواب و ورزش مناسب همانند سوخت هایی هستند كه بدن شما را مدام شارژ می كنند. دخانیات و انواع شیرینی ها در سطح وسیع را كنار بگذارید. آنها در كوتاه مدت به شما آرامش می هند اما بعد از گذشت زمانی محدود، تخریب تان خواهند كرد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

پنج شنبه 16/6/1391 - 15:11 - 0 تشکر 545742

5- هم گریه هم خنده
گریه و خنده بجا و مناسب شما را از لحاظ روحی و جسمی آداپته و تنظیم می كند. خندیدن از این جهت برای شما مفید است كه جریان گردش خون را تنظیم می كند، مغز را آماده می سازد و به شما نشاط و حیات می بخشد. از سوی دیگر، هیچ وقت با خودتان نگویید كه انسان های بالغ و بزرگ گریه نمی كنند. غلبه كردن بر استرس ها و نگرانی ها در صورتی كه شما در آستانه گریه و بغض هستید، بسیار راحت خواهد بود. سعی نكنید به اجبار و زور خودتان را بخندانید اما زمانی كه در فشار هستید و به سراغ شما آمد، از آن نگریزید. گریه كردن با فریاد زدن متفاوت است. فریاد نزنید.
 کیهان

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی