• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
بهداشت و سلامت (بازدید: 192)
چهارشنبه 15/6/1391 - 22:0 -0 تشکر 544703
قهوه خورها بیان تو

سلام به همه دوستان گل انجمن بهداشت و سلامت
قطعا درباره برخی عوارض جانبی قهوه شنیده‌اید اما با وجود این تبلیغات منفی باید بدانید كه قهوه از جهاتی برای تندرستی مفید است. وقتی پای قهوه به میان می‌آید، انبوهی از مطالعات و بررسی‌ها تایید می‌كند كه نوشیدن قهوه به‌طور مرتب در بین افراد سالم- در حد ۲ تا ۳ فنجان در روز- در مقایسه با افرادی كه كمتر و حتی اصلا قهوه نمی‌نوشند، نتایج مثبت گوناگونی برای سلامت در پی دارد.

 

thank you for attention

چهارشنبه 15/6/1391 - 22:1 - 0 تشکر 544708

۱- افزایش كارایی هنگام ورزش:

پژوهش‌ها حاكی از این است كه كافئین بر افزایش كارایی در ورزش تاثیرگذار است. كافئین می‌تواند عملكرد استقامتی بدن انسان در ورزش‌هایی مانند دو، شنا و دوچرخه‌سواری را تقویت كند. همچنین می‌تواند به بازیابی توان شما پس از انجام تمرینات كمك كند. زمان مطلوب برای مصرف كافئین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیش از شروع ورزش است، با اینكه گاهی افزایش كارایی در همان ۱۵ دقیقه اول آشكار می‌‌شود. به یاد داشته باشید كه كافئین از میزان كم به متوسط مؤثر واقع می‌‌شود (حدود ۳ تا ۶ میلی‌گرم كافئین به ازای هر كیلوگرم وزن بدن) و فواید بیشتری در میزان‌ بالا (۹ میلی‌گرم به ازای هر كیلوگرم) فراهم نمی‌كند.

 

thank you for attention

چهارشنبه 15/6/1391 - 22:2 - 0 تشکر 544710

۲- جلوگیری از ابتلا به سرطان:

قهوه برشته شده تیره به داشتن انواع آنتی‌اكسیدان‌ها شهرت زیادی دارد. برای فهم منبع و مكانیسم این خاصیت، بررسی‌ای برای مشاهده ماهیت شیمیایی قهوه برشته شده نسبت به خواص آنتی‌اكسیدانی آن انجام گرفت كه در آن اجزای شیمیایی‌ای كه از دانه‌های قهوه برشته شده در درجه حرارت بالا گرفته شده است، تجزیه و تعیین كیفیت شدند. این نتایج نشان داد كه در قهوه برشته، تركیباتی به نام فرآورده‌های واكنشی میلارد (MRPs) هست که مقدار زیادی خواص آنتی‌اكسیدانی دارد. آنتی‌اكسیدان‌ها به سلول‌ها كمك می‌كند تا از رادیكال‌های آزاد و فشار عمل اكسیداسیون‌كه می‌تواند به جلوگیری از سرطان كمك كند، محافظت كند.

 

thank you for attention

چهارشنبه 15/6/1391 - 22:3 - 0 تشکر 544714

۳-كاهش خطر بیماری نقرس:

پژوهشی تازه نشان داده است كه مصرف طولانی‌مدت قهوه با كاهش خطر بیماری نقرس در مردان و زنان در ارتباط است. این كاهش خطر قابل توجه در این بررسی، در افرادی كه بیش از ۴ فنجان قهوه در روز مصرف می‌كنند، مشاهده شده است. نقرس كه با ورم شدید مفاصل و درد شدید همراه است، از گذشته بیماری شایعی در بین مردان بوده، اما اخیرا در میان زنان هم افزایش موارد ابتلا گزارش شده است. بیشتر پژوهش‌ها در مورد پیشگیری و درمان نقرس روی مردان متمركز بوده اما در بررسی‌ای كه در سال ۲۰۰۷ انجام گرفت، آشكار شد كه مصرف مداوم قهوه به‌طور قابل توجهی با كاهش شیوع بیماری نقرس در بین مردان ارتباط دارد. با این حال، این پژوهش جدید بیانگر این مسئله است كه زنانی كه حتی در روز یك فنجان قهوه می‌نوشند می‌توانند خطر ابتلا به نقرس را تا ۲۲درصد كاهش دهند.

 

thank you for attention

چهارشنبه 15/6/1391 - 22:4 - 0 تشکر 544717

۴- كاهش خطر انسداد شریان‌های قلب:

در صورتی كه نوشیدن قهوه عادت روزانه شما شده، ممكن است در طولانی‌مدت از تاثیرات آن روی سلامت قلب خود شگفت‌زده شوید. بررسی تازه‌ای كه نتایج آن در نشریه انجمن قلب ایالات‌متحده منتشر شده نشان داده كه شاید مصرف بیش از اندازه چای و مصرف متعادل قهوه به دلیل انسداد رگ‌های قلب با كاهش میزان مرگ‌ومیر رابطه مستقیم داشته باشد. در قهوه‌خورهایی كه ۲ تا ۳ فنجان قهوه در روز می‌نوشند نسبت به كسانی كه كمتر از یك فنجان از آن در روز می‌نوشند، خطر مرگ‌و‌میر بر اثر بیماری‌های قلبی ۲۱ درصد كاهش می‌یابد.

 

thank you for attention

چهارشنبه 15/6/1391 - 22:4 - 0 تشکر 544720

۵- كاهش خطر ابتلا به دیابت:

نوشیدن قهوه خطر ابتلا به دیابت را كاهش می‌دهد. اما وقتی پای مزیت‌های سلامت قهوه به میان می‌آید، زمان نوشیدن آن هم اهمیت زیادی پیدا می‌كند. طی مطالعه‌ای در برزیل، حدود ۷۰ هزار زن كه دیابت نداشتند مورد بررسی قرار گرفتند، آنهایی كه پیش از ظهر بیش از یك فنجان قهوه می‌نوشیدند، ۳۴ درصد كمتر از كسانی كه اصلا قهوه نمی‌خوردند مبتلا به دیابت نوع ۲ شده بودند. زنانی كه حداقل ۳فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند در مقایسه با زنانی كه هرگز قهوه نمی‌خوردند، ۲۷ درصد كمتر دچار این بیماری می‌شدند. با وجود این، وقتی پژوهشگران این اطلاعات را دقیق‌تر مورد بررسی قرار دادند، دریافتند كه زمان‌بندی خاص در مصرف قهوه فاكتوری است كه رابطه مستقیمی با تاثیر محافظتی آن دارد.

در آن دسته از زنانی كه بیش از یك فنجان قهوه پیش از وقت ناهار می‌نوشند (در مقایسه با زنانی كه پیش از این موقع روز قهوه نمی‌نوشند) خطر دیابت نوع ۲ تا ۳۴درصد كاهش می‌یابد.

 

thank you for attention

چهارشنبه 15/6/1391 - 22:6 - 0 تشکر 544723

و اما دوستان گل تبیانی بخونید از تاثیرات منفی قهوه

باردار‌ها نباید قهوه بخورند

حالا كه محاسن قهوه را خواندید بهتر است درباره مضرات آن هم بدانید. مثلا ممكن است برای افرادی كه به‌طور مداوم یا بیش از اندازه قهوه مصرف می‌كنند به دلیل ترش كردن بامقدار كافئین موجود در قهوه مشكلات جدی‌ای به‌وجود آید. این مشكلات عمده عبارتند از: برگشت اسید، سوزش قلب، بی‌خوابی، تپش قلب یا حساسیت به كافئین. برای كسانی كه از بیماری میگرن رنج می‌برند، قهوه كافئین‌دار ممكن است تاثیرات منفی‌ای داشته باشد. برای این افراد مصرف بیش از ۲ فنجان قهوه در روز ممكن است سبب تشدید سردرد شود، در حالی كه میزان كم آن می‌تواند درد را تسكین دهد. به‌نظر می‌رسد نوشیدنی‌های انرژی‌زای كافئین‌دار سالم هستند اما به خانم‌های باردار توصیه می‌شود مصرف قهوه را كنترل كنند.

در نهایت پژوهش‌های جدید بیانگر این است كه قهوه باعث مشكل‌تر شدن دوران بارداری و زایمان می‌شود. پس اگر قصد بارداری دارید، كار عاقلانه این است كه قهوه خوردن را برای مدتی ترك كنید.

 

thank you for attention

چهارشنبه 15/6/1391 - 22:33 - 0 تشکر 544788

سلام
همه اینها درست ولی قهوه اعتیاد آور هم هست
بعدش هم بهتر از چای استفاده کنیم که نوشیدنی خوبی هستش
راستی اینم بگم که این نظر من هستش
اتاق عمل کارت 20 هستش
موفق باشی

پنج شنبه 16/6/1391 - 9:38 - 0 تشکر 545204

گردباد گفته است :
[quote=گردباد;125374;544788]سلام
همه اینها درست ولی قهوه اعتیاد آور هم هست
بعدش هم بهتر از چای استفاده کنیم که نوشیدنی خوبی هستش
راستی اینم بگم که این نظر من هستش
اتاق عمل کارت 20 هستش
موفق باشی


سلام به دوست گلم گردباد عزیز
مصرف همه چی باید به صورت متعادل باشه ...

از لطفتون هم ممنونم  دوست خوب انجمنیم

 

thank you for attention

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی