پژوهش های دانش آموزی (بازدید: 902)
چهارشنبه 15/6/1391 - 14:34 -0 تشکر 544277
معرفی سازمان ها و سایت ها بین المللی
سلام
بخش پژوهش های دانش آموزی موسسه تبیان به عنوان یکی از پیشگامان عرصه پژوهش های دانش آموزی در کشور وظیفه خود می داند همکاران . دانش آموزان را را در جریان آخرین دستاوردهای علمی و تجربی امر پژوهش دانش آموزان قرار دهد.مسئولیت ما بر این است که با بومی سازی تجربه های جهانی از آخرین دستاوردها علمی هماهنگ با فرهنگ، دین و شرایط اجتماعی کشور بهره مند شویم .اکثر سایت های خارجی برنامه ریزی سالانه دارند. با توجه به این که در تمام دنیا سال تحصیلی تقریبا هم زمان است ، این زمان بندی با آغاز سال تحصیلی شروع می شود .برای قابل استفاده بودن آن ها قبل از شزوع  سال تحصیلی به تدریج مقاله ها را در سایت قرار می دهیم تا مورد استفاده همکاران قرار بگیرد.در این بحث صفحه های معرفی سایت ها آورده خواهد شد .
خوشحال می شوم نظر شما را در مورد این بحث و همچنین سازمان ها ببینم
 یا علی

چهارشنبه 15/6/1391 - 15:49 - 0 تشکر 544318

سلام
اولین سازمان شبکه بین المللی iEARN
است که در صفحه دیگری امکانات این سایت توضیح داده شده است .

iEARN یک سازمان غیر انتفاعی جهانی است که از 40000 آموزگار و 2 میلیون دانش آموز در بیش از 130 کشور دنیا تشکیل شده است .شبکه بین المللی آموزش و منابع iEARN   یک سازمان نوآورانه برای تعامل دانش آموز و معلم است و برای ایجاد یک جامعه جهانی تعاملی، برای تبادل ایده ها و ایجاد آگاهی فرهنگی و صلح طراحی شده است .

چهارشنبه 15/6/1391 - 15:57 - 0 تشکر 544319
سلام

 دومین سازمان  مدرسه مجازی محیط زیست ENO است .

ENO یک مدرسه محیط زیست مجازی جهانی و شبکه ای برای توسعه پایدار می باشد. مطالب مربوط به محیط زیست در طول سال تحصیلی مطالعه شده و فعالیت ها  به صورت مداوم در سرتاسر جهان انجام داده می شوند.


بیش از ده هزار مدرسه از 150 کشور از سال 2000 در این فعالیت ها  شرکت کرده اند. برنامه ENO از سوی انجمن برنامه ENO در شهر جونسو فنلاند برنامه ریزی و حمایت می شود. مدارس فعالیت های ملموسی برای حفاظت از  محیط زیست انجام داده اند. برای مثال در اثر یکی از فعالیت هایی که هر ساله در روز جهانی صلح انجام می شود تاکنون 5 میلیون درخت کاشته شده است.
در  این صفحه توضیحات مربوط به این سایت را مطالعه کنید و اینجا  اولین قسمت موضوع های آن را بخوانید .

يکشنبه 9/7/1391 - 11:6 - 0 تشکر 563393

سلام 
ENO یک مدرسه محیط زیست مجازی جهانی و شبکه ای برای توسعه پایدار می باشد . مطالب مربوط به محیط زیست در طول سال تحصیلی مطالعه شده و فعالیت ها  به صورت مداوم در سرتاسر جهان انجام داده می شوند.
در این مقاله  قسمت اول موضوع های این شبکه توضیح داده شده است. و در این صفحه ادامه اون رو می تونین بخونین  بسیاری از مدرسه های ایران و تهران در فعالیت های این شبکه مشارکت دارند.
 و من خیلی خوشحال می شم نظر شما رو بدونم ممنون

يکشنبه 9/7/1391 - 11:14 - 0 تشکر 563396
 سلام
بلایای طبیعی بسیاری مانند زلزله، سیل،طوفان، سونامی و ... در جهان رخ داده است. این بلایا همان طور که از نام شان مشخص است طبیعی هستند و گریز ناپذیر. به دلیل نا آگاهی و آماده نبودن انسان ها، خسارت های بزرگی به مردم محل فاجعه  وارد می شود، اما مردم آگاهی زیادی قبل از وقوع حادثه ندارد. همه ما به یاد داریم فاجعه زلزله های رودبار، بم و اخیرا آذربایجان را. آموزش به دانش آموزان برای کاهش بلایای طبیعی و آگاهی دادن به آن ها یکی از راه حل های کاهش خسارت ها است. دانش آموزان نیاز به آموزش مهارت های  لازم برای حال و آینده دارند.
انجمن جوانان بلایای طبیعی
NDYS
اهمیت زندگی بشر و آمادگی برای حوادث طبیعی آموزش می دهد. به این منظور با توجه به تجربه حوادث مختلف، دانش و اطلاعات مختلف به منظور کاهش تاثیر بلایای طبیعی در هر کشور اقدام می شود.در این صفحه می تونین توضیح های بیشتر در مورد این انجمن رو بخونین

چهارشنبه 12/7/1391 - 10:19 - 0 تشکر 564097


سلام

قسمت دوم معرفی سازمان NDYS  در این صفحه آورده شده .در این قسمت پروژهای آن و چگونگی عضویت شرح دادن شده و مطمئن هستم مطالب مفیدی خواهد بود .

 شما هم بخونین

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی