انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 176)
چهارشنبه 15/6/1391 - 14:28 -0 تشکر 544269
اكتوپلاسم چیست؟

بر گرفته از  http://forum.irantrack.com/thread41649.html


چون ارواح موجودات مجرد و نورانی هستند برای برقراری ارتباط با زمینی ها و ظهور اعمال خود نیاز به واسطه و مدیوم دارند و از ماده اكتوپلاسم او استفاده می كنند.

حكما گفته اند روحی انسانی اگر چه در ذرات مجرد و مستقل از ماده و احكام آن است ولی در مقام فعل نیازمند به ماده است و برای انجام فعل و ظهورات روحی به اسباب و وسایل مادی نیاز دارد به طور مثال برای دیدن نیاز به چشم و برای شنیدن نیاز به گوش و برای برداشتن نیاز به دست دارد لذا بدن و اعضای عنصری آن بازار و وسایل روح شمرده می شوند و این تا زمانی است كه روح در دنیا در جسم مادی خود قرار دارد اما پس از مرگ و جدایی از بدن مادی وارد بدن مثالی برزخی یا بدن اثیری خود می شوند كه متناسب با آن عالم با همین بدن كارهای خود را انجام میدهند ولی برای ارتباط با زمینی ها به هنگام روش میدومی بنا بر گفته علمای علم روحی-از ماده اكتوپلاسم استفاده میكند.

چهارشنبه 15/6/1391 - 14:30 - 0 تشکر 544270
اما اینكه اكتوپلاسم(ectoplasm

چیست و چه نقشی در ارتباط با ارولح دارد باید گفت:اكتوپلاسم-كه گاهی به آن((سیكوپلاسم))یعنی پلاسمای روح گفته می شود-ماده ای است كه در بدن مدیوم و یا به تعبیر دقیق تر در بدن انسان های زنده وجود دارد كه علما آن را یكی از ظواهر فیزیكی مدیوم می دانند.این واژه برای نخستین بار در سال 1894م.از سوی ((چالز ریچت))(روان شناس فرانسوی)مطرح شد.

چهارشنبه 15/6/1391 - 14:31 - 0 تشکر 544272
علمای روحی میگویند:ارواح با عاریت گرفتن این ماده و مخلوط كرده آن با ((ماده اثیری))كه با خود دارند میتوانند ظهورات و سخنان خود را به زنده ها منتقل كنند و با آنها ارتباط برقرار نمایند یعنی به طور موقت برای خود حالت زمینی و حسی بهوجود می آورند.


چهارشنبه 15/6/1391 - 14:31 - 0 تشکر 544273علمای روحی اكتوپلاسم را حلقه ارتباط میان روح متكلم و اعضای صوتی مدیوم می دانند درباره خصوصیان و ویژگی های این ماده گفته اند:

(اكتوپلاسم ماده مخصوصی است كه قابلیت شكل گرفتن و رنگ پذیری مختلف دارد.رنگ آن در میان رنگ های سفید و خاكستری و سیاه جریان دارد.از حیث غلظت بخار آب و یا حباب ها و كف ها است.از لحاظ سفت و محكم بودن چنان است كه گاهی ارواح می توانند به وسیله آن جسم سخت و سنگین (مانند میز غذا خوری)را بلند كنند.هنگام خارج شدن ار جسم مدیوم به شكل دود غلیظ دیده میشود سپس بر حسب هدفی كه ارواح می خواهند سكل می گیرد و سفت میشود.زمان مناسی بیرون كردن اكتوپلاسم از بدن مدیوم ها تاریكی شب و یا در نور تیره می باشد.عمل برگردانیدن آن ماده به بدن مدیوم ها باید در تاریكی مطلق و یا روشنایی قرمز انجام گیرد و در غیر این صورت برای مدیوم ضرر جسمی دارد و حتی منجر به مرگ او میگردد(البته میگویند كه ماده اكتوپلاسم بر اثر نور سفید ناپدید میشود و بلافاصله به داخل بدن مدیوم باز میگردد)


چهارشنبه 15/6/1391 - 14:32 - 0 تشکر 544274ماده اكتوپلاسم به طور معمول از منافذ جسم مدیوم مانند دهان .بینی.گوشها و احیانا از سوراخ های زیر پوست بدن و پاهای مدیوم بیرون می آید ممكن است اكتوپلاسم هنگام خروج از بدن مدیوم صدها شكل به خود بگیرد كه در كتاب های علم روحی شكل آن بیان شده است.این ماده از قلب یا از بالای كتف یا از پاهای مدیوم بیرون می آید.از تجزیه این ماده معلوم شده كه تركیبی از ((كلرید سدیم))و((فسفات كلسیوم))است.

در حقیقت این ماده تا چه حد می تواند چنین قدرتی را ایجاد نماید و دارای چنان اثر و خاصیت عجیبی باشد؟

میگوبند:ارواح ماده اكتوپلاسم را به دور دهان خود كه دهان اثیری است جمع میكنند تا بتواند با زنده ها حرف بزند.البته ارواح از ماده اكتوپلاسم علاوخ بر تجسد و شكل بخشیدن به اعضای صوتی و سایر بدن خود برای انتقال و به حركت درآوردن اجسام فیزیكی نیز استفاده می كنند.

چهارشنبه 15/6/1391 - 14:32 - 0 تشکر 544275
علمای روحی میگوبند:

فرق مهمی كه میان حرف زدن ما و حرف زدن ارواح هست این است كه همه این كار ها را ارواح در ماده اثیری كه لطیف تر از حیث تكوین و وسیع تر از حیث امواج است انجام میدهند.بنابراین دستگاه صوتی اثیری آنها می تواند در عالم روحی خود عمل كند.ولی در عالم ما نمیتواند عمل كند چون قسمت های اعضای صوتی ارواح از حیث لطافت طوری است كه نمیتواند هوای سنگین جهان ما را به حركت در آورد(چون سرعت حركت امواج اثیری آنها خیلی بالاتر از سرعت حركت امواج فیزیكی ما است.)بنابراین باید حالت جدیدی در دستگاه صوتی آنها به وجود آید كه ارتعاشات امواج آنها را كند تر و مناسب تر با ارتعاشات امواج فیزیكی ما بكند.

این امر به وسیله مدیوم و ماده اكتوپلاسم موجود در بدن او تحقق می یابد.

چهارشنبه 15/6/1391 - 14:33 - 0 تشکر 544276
همچنین علمای علم روحی معتقدند كه در بین ارواح-ارواح شیمیدان وجود دارند كه كار ارتباط و گفتگو بین ارواح و زمینی ها را برقرار می سازند.آنها ماده اكتوپلاسم را با موادی كه آنها نزد خود دارند(یعنی ماده اثیری)مخلوط میسازد و به وسیله آنها برای خود دست فیزیكی و نقاب مانندی شبیه دهان-حلقوم و ریبین درست می كنند و آن را در وسط جلسه یا قسمتی از اتاق میگذارند و سپس هر روحی كه بخواهد حرف بزند آن نقاب را به سر می كشد.

اما سوالی كه جواب آن برای روح شناسان و معتقدان به ارتباط مدیومی بسیار مشكل است این است كه ارواح چگونه خود را با ماده اكتوپلاسم می پوشانند و چگونه هم در آخر كار و پایان جلسه.آن را از خود دور می سازند.

دانشمندروحی((آرثر فندلای))با اعتراف به مشكل بودن حل این سوال.پیش بینی كرده كه روزی خواهد رسید كه چگونگی آن اعمال هم شناخته شود .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی