بهداشت و سلامت (بازدید: 75)
چهارشنبه 15/6/1391 - 2:19 -0 تشکر 543895
خاصیت ابروها در چیست ؟آن موهای نازك و كوتاهی كه بالای چشمان ما وجود دارد ، نقش بسیار مهمی در زندگی ما بازی می كند . ابروها مانند یك چتر از چشم محافظت می كنند . وقتی كه باران می بارد یا عرق می كنیم ، این ابروها هستند كه باعث می شوند قطرات باران یا عرق مستقیماً وارد چشم ها نشوند و از اطراف صورت پایین بیایند . و دید چشم را مختل می كند . و دید چشم را مختل نكنند .
ابروهای كمانی شكل ما ، قطرات باران یا عرق را به سمت گوشه های خارجی چشم ها هدایت می كند . و از ورود آنها به چشم جلوگیری می كنند . با این عمل ، ابروها نه تنها باعث می شوند كه ما در باران به راحتی ببینیم ، بلكه نمی گذارند قطرات عرق كه حاوی مقدار زیادی نمك است ، وارد چشم شود و آنها را بسوزاند .
ابروها وظایف دیگری هم دارند . هم به زیبایی صورت ما می افزایند و هم كمك می كنند كه بفهمیم دیگران چه احساسی دارند ، بدون اینكه از آنها سئوال كنیم . حالت ابروها می تواند حس خوشحالی ، ناراحتی ، تعجب و حتی ترس و وحشت را در شخص كاملاً نشان بدهد . مثلاً اگر ابروهای فردی در هم گره خورده باشد ، نشان دهنده عصبانیت یا ناراحتی اوست . علاوه بر این ابروها همیشه نقش مهمی در زیبایی صورت بازی می كنند و همیشه مورد توجه آرایشگرها و صورت پردازها بــوده و هستند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی