ورزش و تندرستی (بازدید: 455)
سه شنبه 14/6/1391 - 21:46 -0 تشکر 543545
اینست غیرت و شـرف ایرانی عکس+فیــلم


«مهرداد کرم زاده» نماینده پرتاب دیسک کشورمان در رقابت‌های دوومیدانی پارالمپیک 2012 لندن روز یک شنبه توانست با رکورد 44 متر و 62 سانتی متر به مدال نقره دست پیدا کند.
کرم‌زاده در مراسم اهدای مدال که توسط «کترین میدلتون» همسر شاهزاده ویلیام انگلیسی برگزار شد از دست دادن با وی خودداری کرد که این موضوع بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های انگلیسی و جهان داشت.

لینک فیلم+دانلود

سه شنبه 14/6/1391 - 22:35 - 0 تشکر 543641

سلام
قهرمانانمون در پارا المپیک هم خوش درخشیدند تا امروز 6 طلا و 3 نقره و 1 برنز داریم و این فوق العادست .
به قول خیابانی خسته نباشی پهلوان

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 15/6/1391 - 3:11 - 0 تشکر 543914

خداخودش بهش خیر دنیا و آخرت بده انشاالله

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 15/6/1391 - 12:23 - 0 تشکر 544123

مهرداد کرم‌زاده، برنده نشان نقره پرتاب دیسک ایران در پارالمپیک لندن هنگام دریافت نشان خود از کاترین میدلتون، همسر شاهزاده ویلیام با وی دست نداد که این حرکت کرم‌زاده در رسانه‌های انگلیس بازتاب گسترده‌ای داشت.چهارشنبه 15/6/1391 - 12:30 - 0 تشکر 544128

دست ندادن مردان به زنان را گوشزد کرده بودیم

مدیرکاروان ایران در بازی‎های پارالمپیک با ابراز امیدواری از اینکه ورزشکاران ایران طی روزهای آینده این کاروان را صاحب حداقل پنج مدال دیگر کنند، در مورد خودداری کرم‌زاده از دست دادن به عروس ملکه بریتانیا گفت: در مورد این موضوع پیش از برگزاری مسابقات گوشزدهای لازم را به برگزارکنندگان بازی‎ها کرده بودیم.

به گزارش افکار نیوز غفور کارگری در گفتگو با مهر،  عملکرد کاروان ورزشکاران جانباز و معلول ایران تا روز ششم بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز بیانگر عملکرد خوب و مثبت ورزشکاران ایران تا به این روز از بازی‎هاست.

بالاتر از پیش‏بینی‎ها پیش رفتیم
وی با بیان اینکه عملکرد کاروان ورزش ایران در بازی‏های پارالمپیک لندن تا امروز بالاتر از پیش‎بینی‎ها بوده است، خاطرنشان کرد: در مورد عملکرد ورزشکاران در رشته‎های مختلف پیش‏بینی‌هایی کرده بودیم که تا امروز بالاتر از آن پیش رفته‎ایم البته نه خیلی زیاد؛ در مورد برخی ورزشکاران مان پیش‏بینی عملکرد بهتر داشتیم و در مقابل در مورد برخی دیگر از ورزشکاران هم فکر نمی‎کردیم اینقدر عالی کار کنند. در کل تا امروز کمی بالاتر از پیش‏بینی‎ها پیش رفته‏ایم.

انتظار بیشتر از جودو
"در بین ورزشکارانی که کار آنها در پارالمپیک لندن به پایان رسیده است از کدام یک انتظار عملکرد بهتر داشتید؟"، کارگری در پاسخ به این پرسش مهر گفت: جودو؛ از ورزشکاران این تیم انتظار خیلی بیشتری داشتیم. متاسفانه آنها آن طور که باید و پیش‏بینی می‎شد، کار نکردند.


چهارشنبه 15/6/1391 - 12:31 - 0 تشکر 544129برخی از طلاها دور از انتظار بود
" کدام یک از ورزشکاران بالاتر از انتظار ظاهر شدند؟"، مدیر کاروان ورزش ایران در بازی‏های پارالمپیک این پرسش خبرنگاراعزامی مهر را اینچنین پاسخ داد: نام بردن از ورزشکاران در این مورد صحیح نیست اما یکی دو ورزشکار بودند که در مورد آنها محاسبه مدال برنز یا حداکثر نقره شده بود اما آنها مدال طلا گرفتند. در مورد ورزشکارانی هم پیش‏بینی عنوان چهارمی و حداکثر مدال برنز شده بود اما مدال خوش رنگ‏تر مانند نقره گرفتند.

از امروز به بعد امید بیشتری داریم
وی تصریح کرد: از امروز به بعد امید بیشتر به کسب مدال توسط ورزشکاران مان داریم. والیبال نشسته از تیم‏های مطرح ایران است و از این تیم انتظار داریم. در فوتبال تیم خوبی داریم وامیدواریم روی سکو قرار بگیرد. گلبال هم تا امروز عملکرد خوبی داشته است. امید داریم این عملکرد تا روز پایانی بازی‏ها ادامه داشته باشد. در دوومیدانی هم قهرمانان توانمندی داریم که نسبت به مدال آنها امید است.

۵ مدال دیگر می‏گیریم
غفور کارگری در پاسخ به خبرنگار مهر که خواستار پیش‏بینی وی از تعداد مدال‏های کسب شده طی روزهای آینده شد، گفت: اطمینان داریم که طی روزهای آینده به تعداد مدالهای کاروان ایران اضافه خواهد شد اما اینکه بگویم چند مدال دیگر می‏گیریم، سخت است. البته پیش بینی می‏کنم که چهار پنج مدال دیگر به کاروان ورزش ایران تعلق خواهد گرفت و چه بسا بیشتر. اما در مورد رنگ مدال حرفی نمی‌زنم.

کاروانی شاد، با معنویت و بی حاشیه داریم
وی با تاکید بر اینکه ارزیابی‏های صورت گرفته از روند کاری ورزشکاران، اعضای کادر فنی و گروه‏های پزشکی تا امروز خوب بوده است، یادآور شد: در مجموع کاروانی با نشاط و با معنویت داریم. ذکر نام شهدا، برگزاری نمازهای جماعت و بعضا مراسم دعای توسل فضایی کاملا معنوی به کاروان ورزشکاران ایران داده است. کاروان ایران کاملا بی حاشیه بوده است. تمام تمرکز افراد اعزامی روی نتیجه گیری است.

چهارشنبه 15/6/1391 - 12:32 - 0 تشکر 544130در مورد دست ندادن مهرداد کرم زاده گوشزد کرده بودیم
"خودداری مهرداد کرم زاده از دست دادن به عروس ملکه بریتانیا در مراسم توزیع مدال مسابقات وزنه برداری انعکاس زیادی در رسانه‎های جهانی داشت. در این مورد چه صحبتی دارید؟

مدیر کاروان ورزش ایران در پاسخ به این پرسش تاکید کرد: رفتار ورزشکاران ما بر اساس موازین اعتقادی و فرهنگ غنی که داریم، انجام می‏شود. اینکه ورزشکاران مرد ایران از دست دادن به خانم‏ها معذور هستند، موردی است که آن را به مسئولان برگزار کننده و کشور میزبان یادآوری کرده بودیم.

غفور کارگری گفت: البته ما برای تمام رقابت‏های بین‏المللی و برون مرزی این موضوع را به مسئولان برگزارکننده یادآوری می‏کنیم و خودداری از دست دادن هم کاری است که در خیلی از مسابقات انجام شده است اما این بار چون فرد مورد نظر شخصیت سیاسی داشت و از مسئولان بریتانیا محسوب می‏شود، اینقدر بازتاب داشته است. در هر صورت ما پیش از بازی‎های پارالمپیک و حتی مراسم توزیع مدال هم این موضوع را گوشزد کرده بودیم که ورزشکاران مرد ایران از دست دادن به خانم‏ها معذور هستند

به گزارش خبرنگار مهر، کاروان ورزش ایران تا کنون توسط ساره جوانمردی (مدال برنز رقابت‎های تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان)، جلیل باقری (مدال طلای پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (مدال طلای پرتاب نیزه) و نادر مرادی (مدال طلای وزنه برداری)، مهرداد کرم‌زاده (مدال طلای پرتاب دیسک)، روح الله رستمی (مدال طلای وزنه برداری) و علی حسینی (مدال طلای وزنه برداری) صاحب مدال شده است.

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک از ۸ تا ۱۸ شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با ۷۹ ورزشکار جانباز و معلول در ۱۳ رشته ورزشى (۱۰ رشته جانبازان و معلولان و ۳ رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار "توکل، تلاش، میثاق با شهدا" در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی