انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 93)
دوشنبه 13/6/1391 - 18:16 -0 تشکر 542496
خاطره ای از مباحثه شهید بهشتی با امام(ره)

محمد رضا بهشتی فرزند شهید بهشتی خاطره ای از دوران طلبگی پدرش آیت الله بهشتی تعریف می كند:

 
«امام حاشیه ای داشتند بر كتاب كفایه كه درس نسبتا سنگین و نیازمند به مطالعه بسیار بود. شهید بهشتی كه از طلاب بسیار درسخوان و باهوش كلاس بودند، تمام حواشی كفایه را قبل از شروع كلاس مورد مطالعه قرار می دادند (علی رغم اینكه، كار بسیار دشواری بود و تقریبا هیچ یك از طلاب این كار ار انجام نمی دادند). لذا تنها شاگرد امام بود كه با او، بر سر حواشی به مباحثه می پرداخت و در حین مباحثات، چند بار اتفاق افتاد كه ناخودآگاه صدای شهید بهشتی و امام بلند می شد و بحث نسبتا تندی بر سر مسائل درسی به وجود می آمد. صدای شهید بهشتی كه به علت جوان بودنش، بلندتر از صدای امام بود و همچنین به علت عدم كنترل خود در مباحثات، احساس می كرد كه نوعی بی احترامی نسبت به امام انجام می دهد، چند روزی به درس امام نرفت. اما امام به این علت كه ایشان نوه مرحوم آیت الله مدرس خاتون آبادی بود و از همه مهمتر،  یكی از معدود طلابی بود كه درس استاد را می فهمید و سپس سوالات خوب و بجایی می پرسید، علاقه بسیاری نسبت به ایشان داشت. لذا بدان گمان كه ایشان مریض است و چند روز به درسش نیامده است، جهت جویا شدن احوال او، یكی از شاگردان نزدیكش را به پیش او فرستاد. شهید بهشتی در پاسخ به علت نرفتن به درس امام می گوید كه من، دیگر به كلاس ایشان نمی آیم ؛ زیرا من كنترل خود را در حین مباحثه از دست می دهم و صدای من بلند می شود. و خلاصه اگر چه بعدها به دروس دیگر امام  رفت و آنها را ادامه داد؛ این درس امام را دیگر ادامه نداد.»
مركز اسناد انقلاب اسلامی

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی