انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 105)
دوشنبه 13/6/1391 - 14:57 -0 تشکر 542183
سایه سنگین مافیا در رواج آرایش دختران

حسن موسوی چلك در گفت‌وگو با ایسنا،با برشمردن دلایل استفاده بیش از حد از لوازم آرایش، افزود: برخی برای جلب توجه اقدام به آرایش می‌كنند و این امر دلیل تشویق آنها برای استفاده از لوازم آرایش می‌شود و برخی دیگر نیز در راستای الگوبرداری غلط و تقلید آرایش می‌كنند.

وی همچنین خاطرنشان كرد: برای برخی دیگر نیز آرایش وسیله‌ای برای ابراز وجود است و بدین وسیله خلاءهای عاطفی خود را پوشش می‌دهند. البته باید توجه كرد بخشی از دلایل این امر هم متوجه سبك زندگی خانواده است، چرا كه برای برخی از افراد از دوران كودكی آرایش جزیی از زندگی است و افراد با این امر بزرگ می‌شوند.

به گفته موسوی چلك، تبلیغات بیش از اندازه رسانه‌ها به ویژه ماهواره‌ها در زمینه لوازم آرایش و تعدد و دسترسی آسان به لوازم آرایش از دیگر دلایل شیوع استفاده از لوازم آرایش در جامعه است، چرا كه در حال حاضر در گوشه و كنار خیابان‌ها، متروها، پارك‌ها و در حاشیه‌های نمایشگاه‌ها لوازم‌ آرایش در حال فروش است و در دسترس بودن و تنوع، علاقه را برای استفاده از لوازم آرایش افزایش می‌دهد.

بنابر اظهارات وی، برای برخی استفاده از لوازم آرایش لذت و جذابیت دارد و در این میان تاجران لوازم آرایش روز به روز در حال افزایش تنوع و ایجاد جذابیت برای این امر تلاش می‌كند.

رییس انجمن مددكاری اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش، تغییر برخی از ارزش‌های جامعه را از دیگر دلایل استفاده بیش از حد از لوازم آرایش برشمرد و تاكید كرد: در گذشته آرایش به نوعی زشت بود و عنوان می‌شد كه سیرت زیبا اهمیت دارد، اما در حال حاضر فردی كه آرایش بیشتری می‌كند در میان اقشاری از پذیرش اجتماعی بالاتر برخوردار می‌شود، این پذیرش اجتماعی فرصت‌های بیشتری را برای افراد ایجاد می‌كند و در نتیجه مردم تشویق به آرایش می‌شوند.


خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 13/6/1391 - 14:58 - 0 تشکر 542184

موسوی چلك در ادامه با اشاره به برداشت اخلاقی نادرست از افرادی كه دارای آرایش‌های غلیظ و زیاد هستند، هشدار داد: این افراد ناخودآگاه این رفتار را از خود نشان می‌دهند كه دارای مشكل اخلاقی هستند و افكار عمومی با این نگاه با آنها برخورد می‌كند و بدین‌ترتیب ضمن تعرض به حقوق این افراد، گاه موجب بروز سوء برداشت‌هایی در درون خانواده نیز می‌شود.

وی در ادامه اذعان كرد: در سایر كشورها عموما افراد مسن اقدام به آرایش می‌كنند و این در حالیست كه در كشور ما عموم زنان این كار را انجام می‌دهند. ضمن اینكه برخی آقایان نیز اقدام به استفاده از لوازم آرایش و اصلاح ابروی خود می‌كنند و اینها همه به تضعیف هویت فرهنگی بازمی‌گردد.

موسوی چلك همچنین نبودن زمینه‌های لازم برای ابراز وجود را از دیگر دلایل استفاده بیش از حد از لوازم آرایش دانست.

رییس انجمن مددكاری اجتماعی در ادامه با برشمردن اهمیت سه مولفه هویت قومی، هویت ملی و هویت دینی در چارچوب هویت فرهنگی، عنوان كرد: مدیران فرهنگی به جای اینكه در راستای این مولفه‌ها آموزش دهند و ارزش‌های اجتماعی را اشاعه داده و بر داشته‌های فرهنگی متمركز شوند، نقش ممیزی را ایفاء می‌كنند و به جای اینكه راهكار ارائه دهند، منع می‌كنند و این امر یكی از دلایل اصلی استفاده بیش از اندازه از لوازم آرایش است

وی با تاكید بر لزوم متمركز شدن بر روی داشته‌های فرهنگی ایرانی اسلامی، گفت: در این میان نباید از نقش خانواده و رسانه غفلت كرد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی