• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
دانش و فن آوری (بازدید: 6189)
يکشنبه 12/6/1391 - 17:8 -0 تشکر 540982
زیست شناسی(عمومی)

باسلام خدمت شما دوستان عزیز و محترم سعی دارم از این به بعد تا حدودی از مطالب تخصصی در بحث  زیست شناسی(عمومی) استفادم کنم امید وارم با کمک خدای مهربونم بتونم در این ضمینه موفق باشم .با تشکر از حظورتون در این بحث .


از زیست تارسیدن به خدا
يکشنبه 12/6/1391 - 22:15 - 0 تشکر 541485

سلام.
اسم نانو برده شد...منتظر ملک الشعراجونم هستماااا
چقدر جالب...انفجار دراندازه نانو...

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

دوشنبه 13/6/1391 - 8:36 - 0 تشکر 541830

سلام ممنونم

از زیست تارسیدن به خدا
دوشنبه 13/6/1391 - 8:38 - 0 تشکر 541835


تصاویری دیدنی از ساکنان درخشان و نورانی تاریکترین بخشهای عمیق دریا


عکسهای زیر آبی جدید زیستگاه جانداران اعماق دریا در هاوایی را به شیوه ای به نمایش گذاشته است که تا به حال دیده نشده است. این تصاویر زیبا در تاریکی شب و با استفاده از نور فلش ویژه ای ثبت شده است تا بتواند شگفتی های جهان رنگارنگ زیر آب را به خوبی نمایان سازد.

در میان این تصاویر پرتو ایکس مانند، تصاویری از هشت پاهای کمیاب، عروسهای دریایی و میگوها وجود دارند. این جانداران که هر یک طولی برابر چند سانتیمتر دارند را تنها می توان در سواحل "کایلوا-کُنا" یافت.

"جاشوا لمباس" عکاس 25 ساله این تصاویر می گوید برای ثبت آنها بیش از 400 بار در آبهای تاریک غواصی کرده است. وی برای زیباتر شدن این عکسها تا تاریک شدن هوا صبر می کرد و سپس چهار کیلومتر مسافت را با قایق به میان آب دریا می رفت و در نهایت موتور قایق را خاموش کرده و در آب به غواصی می پرداخت.

خاموش بودن و تاریک بودن محیط باعث می شد وی بتواند به راحتی پلانکتونها را مشاهده کرده و عکس آنها را به ثبت برساند. وی از نور فلش ویژه و ضد آبی برای نوردهی بسیار کوتاه به جانداران استفاده می کرده است تا در تصویر آسیبی به رنگ طبیعی آنها وارد نیاید.

به گفته "لمباس" تمامی نورهای دیده شده در تصاویر ناشی از بازتاب طبیعی نور توسط رنگدانه های موجود در بدن این جانداران است:
برای ثبت این تصاویر بیش از 400 بار غواصی در تاریکی انجام گرفته است


کاپیتان قایق تمامی چراغهای قایق را خاموش می کرد تا نور ضعیف پلانکتونها و دیگر آبزیان در تاریکی دیده شوند

تمامی عکسها در تاریکی مطلق به ثبت رسیده اند

تصویر یکی از جاندارانی که در زیستگاه بندر "هونوکوهائو" زندگی می کند

عکاس برای ثبت این تصاویر، با موضوع عکاسی اش در آب شناور می شد

به گفته عکاس، دوربینهای مدرن در ثبت نورهای کم ضعیف هستند از این رو وی از نور فلش ضد آب استفاده کرده است

تمامی رنگهای موجود رنگهای طبیعی بازتاب داده شده از رنگدانه های بدن ماهی ها هستند

"لمباس" غواصی در تاریکی را به پرواز در فضا تشبیه می کند


از زیست تارسیدن به خدا
دوشنبه 13/6/1391 - 20:29 - 0 تشکر 542619

سبحان الله
واقعا خلقت و عظمت خداوند انسان رو به حیرت می اندازه...
تو اعماق دریا و تاریکی مطلق و این موجودات....
خداجون شکرت

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

چهارشنبه 15/6/1391 - 11:13 - 0 تشکر 544066


تصاویر زیباترین و عجیب‌ترین گونه‌های دریایی اسکاتلند
گروهی از دانشمندان اسکاتلندی در طول یک سفر اکتشافی موفق شدند مجموعه ای از زیباترین و عجیب ترین مخلوقات دریایی را پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، زیست شناسان گروه جمعیت زیست شناسی علوم دریایی اسکاتلند با انجام یک مامویت اکتشافی در دریاهای این کشور موفق شدند موجودات بسیار زیبا و عجیبی چون ماهی بدون صورت و زنبق دریایی را شناسایی کنند.
در این راستا، مجله نشنال جغرافی گزیده از کشفیات این ماموریت را که در سال 2011 انجام شد منتشر کرد.


حلزون دوکپه ای و شقایق


حلزون دوکپه ای Modiolus modiolus با شقایقهای دریایی احاطه شده است. این بزرگترین توده حلزون دوکپه ای Modiolus modiolus اسکاتلندی است که به "دهان بزرگ سیاه" نیز معروف است. این نرم تن به آهستگی رشد می کند و می تواند تا 50 سالگی زندگی کند و طول 20 سانتیمتر برسد.
ماهی بدون صورت


Amphioxus یک ماهی بدون صورت و بدون مغز است که در دریاچه "تانکرنس" شناسایی شد. درحقیقت، این جانور یک ماهی واقعی نیست بلکه نوعی مرحله گذار میان بی مهرگان و مهره داران است. برای مثال، این حیوان داری طناب عصبی است. ساختار سفید رنگی که به نظر می رسد ستون فقرات است درحقیقت گنادهای این گونه است که در سراسر شکم آن به خط شده اند.
مداد دریایی درخشان


رشته پاهای درخشانی که این پرها می سازند، تخمهای این مداد دریایی را نقطه گذاری کرده اند. این گونه مداد دریایی، کلونیهایی را تشکیل می دهد که در آبهای گل آلود سواحل اسکاتلند گسترده شده اند.
زنبق دریایی


بیشتر زنبقهای دریایی در آبهای عمیق زندگی می کنند اما در اسکاتلند حتی در 50 متری سطح دریا نیز پیدا می شوند. این جانداران زیبا گونه ای از اشکال و رنگهای متنوع دارند.
نرم تن صدف دار سلطنتی


طول این حلزون صدف دار که Atrina fragilis نام دارد یکی از بزرگترین و نادرترین صدفهای دوکپه ای اروپا است. در جریان این اکتشاف، دانشمندان جمعیت وسیعی از این صدف را در دریاچه "جزایر کوچک" (Small Isles) پیدا کردند. رشته های طلایی که این جانور برای نگه داشتن خود به بستر دریا استفاده می کنند شبیه به رشته هایی است که برای تزئین جامه پادشاهان استفاده می شود.
حلزون دوکپه ای آتشین


این صدف دوکپه ای آتشین برای تغذیه از این شاخکهای نارنجی آتشین رنگ استفاده می کند. حلزون دو کپه ای آتشین، از صدفی سخت و غیرصیقلی برخوردار است.  بدن این جانور به خاطر وجود مقادیر بالایی از ماده کاروتن به رنگ قرمز یا نارنجی آتشین است.
از زیست تارسیدن به خدا
چهارشنبه 15/6/1391 - 11:16 - 0 تشکر 544071


تصاویری از پنگوئنهای تبهکار/ سرقت سنگ از خانه همسایه برای ساخت آشیانه
محققان در حین تصویربرداری از پنگوئنهای "آدلی" موفق شدند دست یکی از پنگوئنهای تبهکار را رو کرده و از او در حین ارتکاب جرم "سنگ دزدی" تصویربرداری کنند.

 این تیم از محققان که در حال ساخت مستندی به نام "سیاره منجمد" هستند برای چهار ماه به همراه گروهی از پنگوئنهای آدلی در جزیره راس در آنتراکتیکا زندگی کردند.


در بخشی از تصاویر به دست آمده پنگوئن نری دیده می شود که در حال سرقت سنگ از خانه پنگوئن همسایه است. این پرنده ها آشیانه های سنگی خود را به شکلی می سازند تا بتوانند در زمان ذوب شدن یخهای قطبی از تخمهای خود در برابر جاری شدن آب محافظت کنند.


این در حالی است که در گروه پنگوئنها، داشتن بهترین آشیانه می تواند در جلب توجه جفت به این پرنده ها کمک کند و از این رو انتخاب بهترین سنگها برای ساخت آشیانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.


به گفته "جف ویلسون" مدیر گروه تصویربرداری، آنها می دانستند که این پرنده ها معمولا از یکدیگر سنگ می دزدند اما ثبت این لحظه در قالب فیلم با توجه به هرج و مرج بالای موجود در گروه پنگوئنها بسیار دشوار است. همچنین قد این پرنده ها در حدود نیم متر است و برای تشخیص دادن کارهایی که انجام می دهند، تصویربردار باید خود را هم سطح آنها کند، از این رو تصویربردار برای ثبت بهترین تصاویر از تبهکاری این پنگوئن ناچار شده بود تا با دوربینش بر روی زمین بخزد.


گروه تصویربرداری می گویند علاوه بر دشواری تصویربرداری، گروه پنگوئنها از نظر آلودگی صوتی یک کابوس است، زیرا پنگوئنها انسانها را با صدای خود بمباران می کنند. هر یک از پنگوئنهای نر، آشیانه خود را در فاصله ای ایمن از دسترس دیگر پنگوئنها بنا می کنند، گروه محققان فعالیتهای آشیانه سازی این پرنده ها را به فعالیتهای جاری برای برپاسازی چادرها در یک فستیوال بزرگ تشبیه می کنند، با این تفاوت که پنگوئنها بیش فعال بوده و بسیار پرخاشگرند.


با وجود تمامی این دشواری ها، گروه تصویربرداری توانست از صحنه تلاش یک پنگوئن زحمتکش که بارها و بارها مسیری را به سختی طی می کند، سنگ مناسبی را پیدا کرده و به آشیانه خود باز می گردد تا آن را در کنار دیگر سنگها قرار دهد، فیلمبرداری کند.


این پنگوئن از خیال شوم همسایه اش کاملا بی اطلاع است، پنگوئن همسایه آنقدر انتظار می کشد تا پنگوئن اول آشیانه خود را بری آوردن سنگی دیگر ترک کند، سپس به سرعت خود را به آشیانه پنگوئن رسانده و سنگی از آن می دزدد و به آشیانه نیمه کاره خود می برد.


بر اساس گزارش بی بی سی، نکته جالب تر اینجا است که در صحنه ای، زمانی که پنگوئن سارق آشیانه را برای سرقت سنگی دیگر ترک می کند، یک سارق دیگر از راه رسیده و قصد دزدیدن سنگ از آشیانه سارق می کند، اما پنگوئن سارق او را دیده و به او حمله می کند:آغاز یک روز کاری دیگر در گروه پنگوئنهای آدلیپنگوئنهای نر برای ساخت بهترین آشیانه باید بهترین سنگها را جمع آوری کنندمانند این پنگوئن زحمتکش که برای جمع آوری سنگها خوب به دورترین نقاط می روداما همه پنگوئنها زحمتکش نیستند و راه های ساده تری را برای جمع آوری سنگ انتخاب می کنند، راه حلی مانند دزدی!پنگوئن تبهکار زمانی که همسایه اش در آشیانه نیست سنگهایش را می دزددپنگوئن سارق که عقبتر ایستاده، به آرامی همسایه را زیر نظر می گیرد تا آشیانه را ترک کندتا دوباره به سنگ دزدی از خانه همسایه برودغافل از اینکه پنگوئن دیگری نیز از غیبت این دزد برای ربودن سنگ استفاده می کنداما این بار دزد دوم توسط دزد اول به دام می افتد
از زیست تارسیدن به خدا
چهارشنبه 15/6/1391 - 11:19 - 0 تشکر 544075

تصاویر بچه فوکی که توسط مادرش سر راه گذاشته شده است
یک عکاس روس در سواحل جزیره ای در این کشور یک بچه فوک زال را پیدا کرد که از گروه طرد شده و سردرگم در انتظار بازگشت مادرش بود.

 یک عکاس 61 ساله روس به نام "آناتولی استراکوف" در سواحل جزیره "تیولنی" در روسیه یک بچه فوک طرد شده و سردرگم را پیدا کرده که چشمهای آبی دارد و پوست دست و پاهایش به رنگ صورتی است.


وی در این خصوص گفت: "وقتی آن را دیدم زیر بشکه ها قائم شده و منتظر بازگشت مادرش بود که برایش غذا بیاورد."


اما از آنجا که به نظر می رسد این بچه فوک زال باشد از گروه طرد شده است و بنابراین مادرش هرگز پیش آن باز نمی گردد.


این عکاس اسم این بچه فوک را "جینجر" گذاشته است.


براساس گزارش ABC News ، "استراکوف" افزود: "جینجر رنگ بسیار عجیبی دارد و تفاوت زیادی با همنوعان خود که همگی تیره رنگ هستند دارد."


از زیست تارسیدن به خدا
چهارشنبه 15/6/1391 - 11:42 - 0 تشکر 544095خرگوشخَرگوش پستانداری است علفخوار، از خانواده‌ی خرگوشان (Leporidae) و دارای اندامی شبیه به گربه و گوش‌های دراز و لب‌های شکافدار. دست‌های خرگوش از پاهایش کوتاهتر است. و بسیار تند حرکت می‌کند، و دارای انواع مختلف است. در حدود ۶ تا ۸ بچه به دنیا می‌آورد.  در هنگام زمستان به دلیل داشتن پوست سفید پیدا کردن او در برف دشوار است. تغییر رنگ پوست این حیوان ما را به شگفت می‌آورد یعنی در زمستان سفید شدن پوست این جانور و در تابستان خاکستری یا قهوه‌ای شدن آن. می‌توان این خرگوش را مانند آفتاب پرست دانست که او نیز تغییر رنگ می‌دهد. خرگوش قطبی سوراخ هایی به عمق ۲ متر در برف حفر می‌کند که این مکان جای مناسبی برای مخفی کردن کودکان به هنگام خطر است.  خاستگاه اصلی ‏این جانور اسپانیا و آفریقای شمالی است[نیازمند منبع] اما به بعضی از کشورهای دیگر هم مهاجرت کرده است. این خرگوش گیاهان بومی را می‌خورد و باعث می‌شود که سایر جانوران گرسنه بمانند. این جانور همچنین محصولات کشاورزی را منهدم می‌کند و برای خود سوراخ‌های زیرزمینی حفر می‌کند.  یکی از گونه‌های خرگوش، خرگوش آنقوره است. با توجه به میانگین ۵ تا ۶ بچه در هر زایمان، می‌توانند ۵۰ الی ۶۰ بچه در سال تولید کنند. این نوع خرگوش می‌تواند از سه ماهگی باردار شود.  خرگوش ها بیش از ۴۴ گونه اند (اهلی و صحرایی).رنگ آن‌ها خاکستری و قهوه‌ای است. خرگوش‌های دست آموز رنگ‌های گوناگونی دارند. طول آن‌ها تا ۶۰ سانتیمتر و وزن آنها تا ۵ کیلوگرم هم می‌رسد. طول عمر آنها تا ۶ سال و دشمنان آنها روباه، مار، عقاب، و انسان هستند. آن‌ها از نوع پستان‌داران هستند.سرعت خرگوش به ۴۰ کیلومتر در ساعت هم می‌رسد. خرگوش ماده قادر است که ۵ تا ۸ بچه به دنیا بیاورد.

خصوصیات آناتومیكی خرگوش
تاریخ فسیل كشف شده خرگوش 40 ـ 30 میلیون سال پیش می‌باشد ولی زمان واقعی اهلی شدن این حیوان به دوران راهبان كاتولیك فرانسوی اولیه، بازمی‌گردد. آنها نژادهایی از خرگوش را كه امروزه با عنوان نقره شامپانی (Champagne De Argent)می‌شناسیم، با اصلاح نژاد، ایجاد نمودند.


چشم‌ها


چشم‌ها در خرگوش بسیار درشت بوده و در كنار سر قرار گرفته‌اند كه این امر موجب می‌گردد تا زاویه دید وی بسیار وسیع باشد (هر چشم حدود 190 درجه از زاویه دید را پوشش می‌دهد)، بنابراین خرگوش براحتی می‌تواند پشت سر خود را نیز ببیند. توانایی تشخیص رنگها در خرگوش بسیار محدود است، اما می‌تواند حركات را به راحتی از فواصل دور تشخیص دهد. قدرت دید خرگوش در نور كم بسیار بیشتر از انسان است، بدلیل اینكه مردمك چشم این حیوان قابلیت استاع بیشتری (حدود 8 برابر) نسبت به چشم انسان دارد. خرگوش برای شناسایی صاحبش از شكل، بو و صدای او برای بدست آوردن تصویری از وی استفاده می‌نماید. در ضمن چشمهای نوزاد خرگوش، 10 ـ 7 رزو پس از تولد گشوده می‌شوند.


گوش‌ها


گوشهای خرگوش خیلی بزرگ است كه به حیوان كمك می‌كند تا بتواند اصوات را از جهات مختلف بشنود، در ضمن خرگوش قادر است در آن واحد، اصوات را از دو جهت مختلف بشنود. از مزایای دیگر این گوشهای برگ و پر عروق این است كه در تنظیم درجه حرارت بدن خرگوش نقش دارند، بدین ترتیب كه در دمای بالا، عروق گوش متسع شده و حرارت از این طریق دفع می‌شود، دامنه شنوایی گوش خرگوش نسبت به انسان كمتر می‌باشد. بدلیل ظرافت و عروق فراوان گوش در این حیوان توصیه می‌شود كه هیچ وقت برای بلند كردن وی از گوشهایش استفاده نگردد.


بینی


خرگوشها حدود 100 میلیون گیرنده برای درك بوهای مختلف دارند، پس حس بویایی آنها نسبت به انسان (كه فقط 6 ـ 5 میلیون گیرده دارد) بسیار قویتر است.
خرگوش می‌تواند از طریق بو كشیدن صاحب خود را شناسایی كند و یا وقتی حیوانی غریبه وارد قلمرواش می‌گردد، آنرا تشخیص دهد. این حیوان به منظور افزایش میزان در معرض بودن گیرنده‌های بینی خود، حدود 120 ـ 20 بار در دقیقه بینی خود را تكان می‌دهد.


دندانها


فرمول دندانی خروگش بصورت )33M ( و )23P ( و C (%) و )121( می‌باشد. تمامی دندانهای این حیوان در تمام طول عمر آن رشد دائم دارند. میزان رشد دندانهای قامی حدود 5/12 سانتیمتر و دندانهای آسیا حدود 10 ـ 5/7 سانیتمتر در سال می‌باشد. خرگوش احتیاج به جویدن چیزهای سخت مانند قطعات چوب و شاخه‌های درخت سیب دارد تا بتواند از رشد بیش از حد دندانهای خود جلوگیری كند.


زبان


زبان خرگوش حدود 800 جوانه چشایی دارد، بنابراین از خوردن غذاهای خوشمزه و متفاوت لذت می‌برد.


قفسه سینه


قفسهئ سینه و قلب این پستاندار، نسبتآ كوچك بوده و دریچه دهلیزی ـ بطنی سمت راست نیز 2 لتی می‌باشد.


محوطه شكمی


شكم در خرگوش نسبت به بدن خیلی حجیم بوده و طول روده‌هایش 10 برابر طول بدن است. وی دارای معده غده‌ای، با ترشح اسید و آنزیم، می‌باشد. سكوم در خرگوش بزرگ بوده و عقده‌های لنفاوی اطراف آن برجسته و مشخصند.
خرگوشها برای هضم غذا نیاز به مقداری علوفه با كیفیت در جیره غذایی خود دارند آنها شبیه نشخواركننده (Pseudorominant) هستند، یعنی فیبرهایی كه با هضم آنزیمی در معده و روده تجزیه نمی‌شوند، توسط میكروفلور سكوم (كه از نظر عملكرد مشابه شكمبه در نشخواركنندگان است) هضم می‌شوند. این حیوان دو نوع مدفوع، مدفوع نرم كه با موكوس پوشیده شده است و مدفوع به صورت پلتهای سفت، از خود دفع می‌كند. خرگوشها مدفوع نرم خود را كه حاوی مواد غذاییغنی شده است و معمولا در شب آنرا تولید می‌كنند، جهت تأمین بخشی از نیازهای غذایی خود، مستقیمآ از مقعد خود می‌خورند كه به این فعالیت، كوپروفاژی (مدفوع‌خواری) گفته می‌شود. در ضمن مدفوع سفت خرگوشها از بهترین كودهای باغچه، بشمار می‌رود.


پاها


در مورد قدرت پاهای خرگوش جالب است بدانید كه نیروی حاصل از لگد زدن این حیوان می‌توند باعث شكستن استخوان پشت آن گردد. یك خرگوش وحشی به هنگام فرار از دست شكارچی می‌تواند تا حدود 6/3 متر بپرد. خرگوشها به منظور خسته نمودن شكارچی می‌توانند بصورت زیگزاگ بدوند.


ادرار


ادرار حیوان در حالت طبیعی، غلیظ و كدر است كه این امر بدلیل وجود مواد كریستالی مانند فسفات كلسیم و فسفات آمونیوم است. PH ادرار در حالت طبیعی، قلیایی (حدود 2/8) می‌باشد كه بدلیل عفلخوار بودن آن است. رنگ آن نیز زرد روش تا قهوه‌ای تیره است.


از زیست تارسیدن به خدا
چهارشنبه 15/6/1391 - 13:58 - 0 تشکر 544204

[quote=ehsanhaqhayeqh;505190;544066]


/quote]
درباره ی شقایق دریایی
من خیلی دوست دارم شقایق دریایی
زیبایی اکواریوم خونمون به همین شقایق و دلقک ماهی های کنارش بود...
خیلی ظریف هستن
یکبار ناخن برادرم کشیده شد بهش...پاره شد بدنش...جمع شد ،شده بود مثل توپ پینگ پونگ...ولی این دلقک ماهی انقد ازش مراقبت کرد...مدام بالای سرش بود...تو اون یک هفته اصلا از این جدا نشد...
خوب شد...بزرگ شد...مثل قبل

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

چهارشنبه 15/6/1391 - 14:0 - 0 تشکر 544217

ehsanhaqhayeqh گفته است :
[quote=ehsanhaqhayeqh;505190;544071]


تصاویری از پنگوئنهای تبهکار/ سرقت سنگ از خانه همسایه برای ساخت آشیانه
محققان در حین تصویربرداری از پنگوئنهای "آدلی" موفق شدند دست یکی از پنگوئنهای تبهکار را رو کرده و از او در حین ارتکاب جرم "سنگ دزدی" تصویربرداری کنند.

 این تیم از محققان که در حال ساخت مستندی به نام "سیاره منجمد" هستند برای چهار ماه به همراه گروهی از پنگوئنهای آدلی در جزیره راس در آنتراکتیکا زندگی کردند.


در بخشی از تصاویر به دست آمده پنگوئن نری دیده می شود که در حال سرقت سنگ از خانه پنگوئن همسایه است. این پرنده ها آشیانه های سنگی خود را به شکلی می سازند تا بتوانند در زمان ذوب شدن یخهای قطبی از تخمهای خود در برابر جاری شدن آب محافظت کنند.


این در حالی است که در گروه پنگوئنها، داشتن بهترین آشیانه می تواند در جلب توجه جفت به این پرنده ها کمک کند و از این رو انتخاب بهترین سنگها برای ساخت آشیانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.


به گفته "جف ویلسون" مدیر گروه تصویربرداری، آنها می دانستند که این پرنده ها معمولا از یکدیگر سنگ می دزدند اما ثبت این لحظه در قالب فیلم با توجه به هرج و مرج بالای موجود در گروه پنگوئنها بسیار دشوار است. همچنین قد این پرنده ها در حدود نیم متر است و برای تشخیص دادن کارهایی که انجام می دهند، تصویربردار باید خود را هم سطح آنها کند، از این رو تصویربردار برای ثبت بهترین تصاویر از تبهکاری این پنگوئن ناچار شده بود تا با دوربینش بر روی زمین بخزد.


گروه تصویربرداری می گویند علاوه بر دشواری تصویربرداری، گروه پنگوئنها از نظر آلودگی صوتی یک کابوس است، زیرا پنگوئنها انسانها را با صدای خود بمباران می کنند. هر یک از پنگوئنهای نر، آشیانه خود را در فاصله ای ایمن از دسترس دیگر پنگوئنها بنا می کنند، گروه محققان فعالیتهای آشیانه سازی این پرنده ها را به فعالیتهای جاری برای برپاسازی چادرها در یک فستیوال بزرگ تشبیه می کنند، با این تفاوت که پنگوئنها بیش فعال بوده و بسیار پرخاشگرند.


با وجود تمامی این دشواری ها، گروه تصویربرداری توانست از صحنه تلاش یک پنگوئن زحمتکش که بارها و بارها مسیری را به سختی طی می کند، سنگ مناسبی را پیدا کرده و به آشیانه خود باز می گردد تا آن را در کنار دیگر سنگها قرار دهد، فیلمبرداری کند.


این پنگوئن از خیال شوم همسایه اش کاملا بی اطلاع است، پنگوئن همسایه آنقدر انتظار می کشد تا پنگوئن اول آشیانه خود را بری آوردن سنگی دیگر ترک کند، سپس به سرعت خود را به آشیانه پنگوئن رسانده و سنگی از آن می دزدد و به آشیانه نیمه کاره خود می برد.


بر اساس گزارش بی بی سی، نکته جالب تر اینجا است که در صحنه ای، زمانی که پنگوئن سارق آشیانه را برای سرقت سنگی دیگر ترک می کند، یک سارق دیگر از راه رسیده و قصد دزدیدن سنگ از آشیانه سارق می کند، اما پنگوئن سارق او را دیده و به او حمله می کند:آغاز یک روز کاری دیگر در گروه پنگوئنهای آدلیپنگوئنهای نر برای ساخت بهترین آشیانه باید بهترین سنگها را جمع آوری کنندمانند این پنگوئن زحمتکش که برای جمع آوری سنگها خوب به دورترین نقاط می روداما همه پنگوئنها زحمتکش نیستند و راه های ساده تری را برای جمع آوری سنگ انتخاب می کنند، راه حلی مانند دزدی!پنگوئن تبهکار زمانی که همسایه اش در آشیانه نیست سنگهایش را می دزددپنگوئن سارق که عقبتر ایستاده، به آرامی همسایه را زیر نظر می گیرد تا آشیانه را ترک کندتا دوباره به سنگ دزدی از خانه همسایه برودغافل از اینکه پنگوئن دیگری نیز از غیبت این دزد برای ربودن سنگ استفاده می کنداما این بار دزد دوم توسط دزد اول به دام می افتد
چه جالب پنگوئن هاهم از خونه همدیگه سرقت میکنن...

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی